Нека намерим най-тънките цени.
пишман_майстор - майстор
Някъде бях мяркал, че така се процедирало, малко преди спиране, да се натисне аретир-а . Но това рано или късно довежда до проблем и то без изключение. Не съм си позволявал на моите да практикувам така, аз не съм и сигурен дали това важи за Бош, при мен си се развиват без зор ( оригинални на бош са ) . Ако вече кофти заклини диск, не знам дали и с тях ще е лесно разхлабването. Моят проблем е, че на единият ми шлайф нещо му се прецака плавния старт и за да продължа работата с него , се наложи да го побългаря и сега почна за норматив да яде вътрешния фланец на диска, разбива му се гнездото на засечката. Стана вече три сменям и е на път четвърти . От рязкото тръгване е явно.
П.п. пропуснах да кажа, че е Бош с 230мм диск.
kuger - майстор
За мен да спра въртенето с бутона е все едно да включа на скорост без да натисна съединителя!
fbr - майстор
Веднъж като оставях шлайфа върху масата, като шайбата все още се въртеше, един друг детайл попадна между масата и бутона за законтряне на оста. Резултата беше, черупката на втулката на оста на две и редуктор на боклука.
jekasus - майстор
Chefo77 написа:
Играе ролята на бързозатягаща гайка. Не използваш ключ за развиване/завиване.
По принцип не използвам ключ, но ще купя, че да разбера смисъла на тази джуджавка.
По скъпо е от олио, но ще рискувам :-D
kuger написа:
е все едно да включа на скорост без да натисна съединителя!
Голф 3 прибрах от Търново без съединител преди пет години, миналата година на Камен бряг зафирата също(даде фира лагер-помпа)си я прибрах до сервиза на собствен ход...
Уж си от тия хора, които са запознати със междинна газ....
kr1100 - майстор
съб мар 05, 2022 8:22 pmvlax написа:
съб мар 05, 2022 8:09 pmkr1100 написа:
- бидони се мият с малко вода и четка пр. за дъски.
Даже и с гореща вода. :-D
Така беше докато си купих водоструйката.
Що ме връщаш толкова години назад.
:partyman:
Аз карам само на сок - течни джибри след пресоване. Няма засъхнало на корички.
А пък такива като тебе не пазят околната среда и хабят напразно големи количества вода. 1 бидон споко се изм ива с под 10л вода , а с водоструйката хабиш обилно огромно к-во вода.
Идва засушаване и водата ще е кът = злато , пази я
kr1100 - майстор
съб мар 05, 2022 10:02 pmradius написа:
Снощи по спешност и необходимост си купих термос 1л, реплика на Термос ® . За 16-17лв, ко му плащаш.
на минус 16-18 ще е на кристали вътре.
Вчера наливайки горещо кафе в термоса около 8:15 , в 12 ч на минус 15-16 и силен вятър на М2 около гърлото имаше лед, натиснах с пръста и пих студена есенция от много малко кафе - другото беше лед. :mrgreen:
Последна промяна от kr1100 на нед мар 13, 2022 7:39 pm, променено общо 1 път.
vlax - майстор
Жив ли си бре,има ли сняг,пистите работят ли?

С това не съм съгласен.
съб мар 12, 2022 6:45 pmkr1100 написа:
... а с водоструйката хабиш обилно огромно к-во вода.
С водоструйката изразходвам по-малко вода,поне аз.
:partyman:
kr1100 - майстор
съб мар 12, 2022 6:11 pmjekasus написа:
....Голф 3 прибрах от Търново без съединител преди пет години, миналата година на Камен бряг зафирата също(даде фира лагер-помпа)си я прибрах до сервиза на собствен ход...
Уж си от тия хора, които са запознати със междинна газ....
Нещо послъгваш , ама доста. Междинната газ е за смяна на скорости , ама с приплъзващ съединител на ход си обречен.
kr1100 - майстор
съб мар 12, 2022 6:54 pmvlax написа:
Жив ли си бре,има ли сняг,пистите работят ли?
Ужасно. Ужасно време, ужасен студ, ужасна мъгла, ужасни дебелани в басейна, ужасни дебели бозови / не знам холандци или подобни / не са норвежци. дебели с големи кореми и огромни задници и мъже и жени. Като влязат в басейна - прелива.
Ужасен сняг.
В четвъртък много нов сняг. От горна М2 до горна М1 - ски поход - не каране на ски , а бутане със щеките. А от горна М1 до кабинка ужасно, всичко е ужасно - бетер от ски поход. Някои си сваляха ските и маАне крачейло със ски на рамо или в ръка.Минеш със ските и след няма и 1 минута няма следа вятър и сняг.
Вчера на горната земя минус 15. само 15 М1 / 10 без спиране, после долу на М2 сгряване на пръсти в обувките /свиване и отпускане на пръстите бързо/, нинджа маска щото носа, бузи стават на кочан
jekasus - майстор
съб мар 12, 2022 6:56 pmkr1100 написа:
съб мар 12, 2022 6:11 pmjekasus написа:
....Голф 3 прибрах от Търново без съединител преди пет години, миналата година на Камен бряг зафирата също(даде фира лагер-помпа)си я прибрах до сервиза на собствен ход...
Уж си от тия хора, които са запознати със междинна газ....
Нещо послъгваш , ама доста. Междинната газ е за смяна на скорости , ама с приплъзващ съединител на ход си обречен.
Нямам грешка, прибрах ги, без съединител.
Именно, със междинна газ си влизах на по-висока скорост.
Не знам, какво е приплъзващ съединител, но с автомата, няма как да имам никакви шансове.
Моя племенник сега ще взима книжка, и ще го науча задължително на тоя вариант за коли със ръчки.

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: