Нека намерим най-тънките цени.
MamaMy - майстор
съб юли 15, 2023 10:47 pmkr1100 написа:
съб юли 15, 2023 9:56 pmMamaMy написа:
От Лидл са включили и въже в промоцията си ма не пишат за какво. Сигурно като научиш цената в Кауфланд да идеш да се обесиш. :lol:
Не знам откъде видя въже ? Има 1 тънко "канапче" ф 3 мм - на това въже ли му казваш ? ...
Не съм аз кръстник на канапчето! [-(
Ако няма да ме издържи (150+)кг да са не качвам. :wink:

Прикачен файл

иииииииииии.PNG
oberst - специалист
съб юли 15, 2023 9:56 pmMamaMy написа:
В БГ по закон никой няма право да продава на загуба. Дори на 0 не може.
Стана ми интересно по кой закон не можело това? По ЗКПО, по ЗДДС или по някой друг? Не само, че можеш, ами на практика се случва нерядко. Пазарът е динамичен и ще държа нещо до бракуване, вместо да взема каквото мога и да си минимизирам загубата, ли? Ако визираш дъмпингови номера, за там е КЗК. И като става дума за Кауфланд, не си ли виждал как понякога в края на деня пускат разни неща от нетрайните стоки с не 80%, ами съм и с 90% намаление. Нали не искаш да кажеш, че са били преди това с 1000% надценка, щом и на 10% накрая са на печалба? Номерът е как се третира това за данъчни цели, но за моженето - може и още как, дори и понякога да се наложи да пишеш обяснения пред НАП, ако е прекалено ачик цялата работа, но не е драма.
mgbagera - специалист
Здравейте, имате ли отзиви за тази прахосмукачка или за подобна ако имате?
Вече имам прахосмукачка която може да засмуква течности но тази сама пуска препарата. От доста време искам такава но ако я взема, вкъщи ще имам 4 прахосмукачки да не кажа 5 :-D

Та искам мнение дали си заслужава и как се справя с прането ако сте използвали такава :)

Прикачен файл

IMG_20230716_084711.jpg
Ал_ - специалист
нед юли 16, 2023 8:54 ammgbagera написа:
Точно тази не съм я ползвал. Пробвах керхер 4001, или нещо от сорта. Слабичка, не останах очарован. Накрая взех бош. Резултатите са задоволителни, но не очаквай чудеса. Не знам за какво, и колко често смяташ да я ползваш, но може да помислиш и за наемане на професионална техника като вариант.
mgbagera - специалист
Ще я ползвам главно за мебелите вкъщи и за седалките на колата.
Chefo77 - майстор
За мебели и седалки ще ти трябва екстрактор - иначе рискуваш да плуваш в тях доста време.
Ал_ - специалист
Чефо, успява да изсмуче течността. Стои леко влажно, но след 10-на минути е сухо, тук редовно се минават матраците. Ако има опция лидлската да се вземе, пробва и евентуално върне, ако не става, си е вариант.
kr1100 - майстор
нед юли 16, 2023 1:23 amoberst написа:
...По ЗКПО, по ЗДДС или по някой друг? Не само, че можеш, ами на практика се случва нерядко. Пазарът е динамичен и ще държа нещо до бракуване, вместо да взема каквото мога и да си минимизирам загубата, ли?
АКо бракуваш стока си плащаш ДДС то на НАП .
Може да подаряваш " мостри" . Или уж продаваш стоката с 1 ст. надценка на покупната. И вс. доволни.
gogo7777 - майстор
съб юли 15, 2023 9:56 pmMamaMy написа:
Това означава, че тия чифути редовно ни цакат .......При тях е чиста търговия. Взел Гошо, дал Гошо. Прехвърлят само стоките, че даже работят и с чужди пари. .....
Ами на прав път си......Лидл продава една и съща стока няколко пъти.......останалото е работа на финансистите. Може да получиш електрожен като бонус ако си купиш чифт чорапи. Няма закон забраняващ подаръците.....та те така..... :drinkers:
mgbagera - специалист
нед юли 16, 2023 12:42 pmАл_ написа:
Чефо, успява да изсмуче течността. Стои леко влажно, но след 10-на минути е сухо, тук редовно се минават матраците. Ако има опция лидлската да се вземе, пробва и евентуално върне, ако не става, си е вариант.
И аз така съм чувал че остават леко влажни след този тип пране. Докато с обикновена прахосмукачка за мокро почистване, трябва да ги удавя хубаво с пулверизатора след това да ги натъркам и то препарата вече е попил надолу.

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: