Нека намерим най-тънките цени.
zz_stefanov - майстор
Преработка на шайбата или с втулка не става ли?
silent - майстор
Лидълския вал е ф10мм а въпросния диск е с отвор ф6мм...аз лично не знаех че и при тези чикии има различни стандарти...разпробих го но е ясно че нема как да е идеално центрован отвора...евентуално с някаква стъпална втулка....от ф10 на ф6 с минимално осово изместване на диска....на малък прецизен струг ще струва половината шлайфче....не си струва...
cholev - майстор
Дисковете 76мм ги пускат редовно и по много. Имам всекакви комплекти метал, неметал и пр. Метал 1мм неколко броя в кутия.
Chefo77 - майстор
ср юни 16, 2021 11:58 pmcholev написа:
Дисковете 76мм ги пускат редовно и по много. Имам всекакви комплекти метал, неметал и пр. Метал 1мм неколко броя в кутия.
Така е, пускат ги. И са ебати боклука всичките, само диамантините са ОК. Ако се добереш до читави 76-ици (Bronco, Metabo, …), ще разбереш какво имам предвид.
ЗАИ Берковица произвеждаха такива дискове, свържете се с тях и поръчайте. Аз имам още 120-130 броя, не съм търсил от няколко години… но бих си взел още една 50-ка :)
kozl - майстор
Диамантените съм ги изтървал, но пък купих диск за дърво, но още не съм го пробал. Скоро ми се валожи да клъцна към 20 см срез на ламиниран паркет, но не се сетих да го пробам тоя диск и ползвах лидълския мултикътър.
пишман_майстор - майстор
Не е ли много слабичък за рязане на дърво? Ламината ще го озори. Мен би ме изнервило липсата на мощност.
Chefo77 - майстор
За някакви корекции не е толкова слаб, особено с батерия 4 Ач и диск за дърво (черният, с посипката). Но това не е циркуляр все пак. :)
silent - майстор
Флексчето е за рязане и корекции на дребни неща ...да го завреш в колата да резнеш нещо ...някоя ръждясало болтче набързо ей такива ...последно рязах на една щатра тръбичките на място -приказка не опъваш кабели бързо и лесно...
kozl - майстор
2 въпроса относно лидълски инструменти:

1. Малкия перфоратор на 12V трябва ли да прави удари без свредло в патронника и съответно без отката от пробивания материал? Не помня как беше като нов, а и без това след първите направени отвори с него и му пропадна удара. След месец и отгоре престой в Лидъл, го смениха с друг.

2. Перфоратора Парксайд 1500W има ли плавно регулиране на оборотите?


Изображение
cholev - майстор
чет юни 17, 2021 2:34 pmkozl написа:
2 въпроса относно лидълски инструменти:

1. Малкия перфоратор на 12V трябва ли да прави удари без свредло в патронника и съответно без отката от пробивания материал? Не помня как беше като нов, а и без това след първите направени отвори с него и му пропадна удара. След месец и отгоре престой в Лидъл, го смениха с друг.

2. Перфоратора Парксайд 1500W има ли плавно регулиране на оборотите?
1. Пуснах одеве 12в на празно и при настройка на чук и въртене осезаемо се чува чукането. Люлеещ лагер и чука и без товар.
2. Оборотите плавно от копчето на дръжката 1-6. дето се вижда и на твоята снимка. Спусъка само стартира/ спира но не регулира обороти

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: