• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 309
Нека намерим най-тънките цени.
npace - специалист
съб юли 25, 2020 11:36 pmklomo написа:
В Германия 160 лева !

https://www.lidl.de/de/scheppach-tischk ... hl/p333365

В България 266 лева !
А всъщност и 60 са му много. :lol:
hard_core - специалист
Те и в немския Лидл преиграват с тия €189...в Баухаус без намаление същия :?
rossenboy - специалист
Колеги, някакви мнения/личен опит за ръчния циркуляр от следващата седмица- естествено за ненатоварена домашна употреба, е така, да има- цената ок ли е за това което се предлага (мощност, изработка, аксесоари/консумативи). И евентуално някаква алтернатива в подобен ценови диапазон.
muhala - майстор
чет юли 30, 2020 7:08 pmrossenboy написа:
Колеги, някакви мнения/личен опит за ръчния циркуляр от следващата седмица- естествено за ненатоварена домашна употреба, е така, да има- цената ок ли е за това което се предлага (мощност, изработка, аксесоари/консумативи). И евентуално някаква алтернатива в подобен ценови диапазон.
Не мога да кажа за тази машинка нищо. Имам много парксайд машинки и тази ще си я купя.
radius - майстор
Е ти вярно нищо не каза :lol: .
MamaMy - майстор
Искам да споделя мнение за сабления трион на Лидл и да предпазя евентуално и други будали. Вчера спря ножа. Мотора върти, но ножа не се движи :wallbash: . Преди това ми се случваше като заклини да пропищява, но мислех, че има съединител. Нищо подобно. Предавката е подобна на тези ръчните дрелки с манивелката отстрани. Изображение
Разликата е само една. Дрелката е направена добре.
След като извадих механизма и го разглобих, :megaeek: . Това реално е само половин механизъм. Голямото колело има зъби и от другата страна, но няма какво да зацепи в него. Ротора на електродвигателя директно завършва с посукани зъби и е зацепен с него. Няма механизъм за притискане или балансиране. При дрелката, която се движи с многократно по-ниски обороти, има две срещуположни зъбни колела които изравняват до някъде силите на натиск. Тук просто си личи липсата на другата половина от механизма :shock: . Той е пълен с грес, но е затворен с една ламарина която има дупка в която можеш да мушнеш пръст. Нали се сещате греста на какво приличаше. Идеална шлайф паста. Все пак не съм рязал само дърво. Отделно, че част от нея беше изтекла и навън та в корпуса беше мазало. Това е и причината да не снимам. Нямах чист пръст дори. Омазах се до ушите.
В тяхно оправдание, ще добавя, че навсякъде има лагери. Това е и жалко защото за да доживее износване на тези лагери тази машина трябва да реже само сирена и кашкавали. Сигурен съм, че машината има и пълна версия, но явно нея я продават само на белите хора. На нас негрите толкова. Все повече спирам да заглеждам техниката на Лидл :axe: . Като ще си купувам боклуци поне да са с цена на такива.

ПП Машината е нарязала сборно около 5м ламарина и не повече от 10 засечки на чамови греди. Вчера съм направил три разреза на кофражни дъски.
Последна промяна от MamaMy на пет юли 31, 2020 6:39 pm, променено общо 1 път.
muhala - майстор
В четвъртък сутринта в брошурата циркуляра жеше 65лв, сега го гледам за 80. Някой друг забеляза ли това?
MamaMy - майстор
Kолкото повече се коментират по форумите, толкова расте и цената.
Passa - специалист
пет юли 31, 2020 11:26 amMamaMy написа:
Искам да споделя мнение за сабления трион на Лидл и да предпазя евентуално и други будали. Вчера спря ножа. Мотора върти, но ножа не се движи :wallbash: . Преди това ми се случваше като заклини да пропищява, но мислех, че има съединител. Нищо подобно. Предавката е подобна на тези ръчните дрелки с манивелката отстрани. Изображение
Разликата е само една. Дрелката е направена добре.
След като извадих механизма и го разглобих, :megaeek: . Това реално е само половин механизъм. Голямото колело има зъби и от другата страна, но няма какво да зацепи в него. Ротора на електродвигателя директно завършва с посукани зъби и е зацепен с него. Няма механизъм за притискане или балансиране. При дрелката, която се движи с многократно по-ниски обороти, има две срещуположни зъбни колела които изравняват до някъде силите на натиск. Тук просто си личи липсата на другата половина от механизма :shock: . Той е пълен с грес, но е затворен с една ламарина която има дупка в която можеш да мушнеш пръст. Нали се сещате греста на какво приличаше. Идеална шлайф паста. Все пак не съм рязал само дърво. Отделно, че част от нея беше изтекла и навън та в корпуса беше мазало. Това е и причината да не снимам. Нямах чист пръст дори. Омазах се до ушите.
В тяхно оправдание, ще добавя, че навсякъде има лагери. Това е и жалко защото за да доживее износване на тези лагери тази машина трябва да реже само сирена и кашкавали. Сигурен съм, че машината има и пълна версия, но явно нея я продават само на белите хора. На нас негрите толкова. Все повече спирам да заглеждам техниката на Лидл :axe: . Като ще си купувам боклуци поне да са с цена на такива.

ПП Машината е нарязала сборно около 5м ламарина и не повече от 10 засечки на чамови греди. Вчера съм направил три разреза на кофражни дъски.
Направи снимки моля !

А преди да се ползва и да се прецака може ли да се усили с нещо и да не се стига до счупване и износване ?

Изображение

За това ли става дума ?
MamaMy - майстор
За същото. Няма как да направя снимки защото го затворих. Все пак ми трябва за работа, а не за манекен. Ремонта който направих е временен колкото да спася положението. Като извадих голямото колело и неговите зъби са се заоблили вследствие на прескачането на оста на ротора. Под голямото колело има подложена шайба. Не е много дебела, но като я махнах беше достатъчно да зацепят колелата по-добре едно в друго. Шайбата я сложих от външната страна на оста на голямото колело под застопоряващата гайка. Ако това се направи предварително, има голям шанс машината да оцелее повече. Това обаче няма да поправи недомислицата. Трябва си нов капак на редуктора и в самия капак да има насрещно колело което да притиска срещу ротора. Така ротора и голямото колело няма как да се раздалечат едно от друго.
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 309

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: