• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 309
Нека намерим най-тънките цени.
cholev - майстор
вт май 26, 2020 7:17 pmenigma79 написа:
..
Кой модел и колко пари?
От преди 2-3години модела. ( в момента едни гуми има пред него и за да видя трябва да местя) (май НАСТОЛНА БОРМАШИНА PTBM 500 С3) Може и още в гаранция да е. Който донесе 60 пари на ръка отнася. По еконти не ми се ходи
oberst - специалист
вт май 26, 2020 8:46 pmcholev написа:
От преди 2-3години модела. ( в момента едни гуми има пред него и за да видя трябва да местя) (май НАСТОЛНА БОРМАШИНА PTBM 500 С3) Може и още в гаранция да е. Който донесе 60 пари на ръка отнася. По еконти не ми се ходи
За кой град става дума? Ако е в София и не е видяла зор я отнасям.
enigma79 - напреднал
вт май 26, 2020 8:46 pmcholev написа:
вт май 26, 2020 7:17 pmenigma79 написа:
..
Кой модел и колко пари?
От преди 2-3години модела. ( в момента едни гуми има пред него и за да видя трябва да местя) (май НАСТОЛНА БОРМАШИНА PTBM 500 С3) Може и още в гаранция да е. Който донесе 60 пари на ръка отнася. По еконти не ми се ходи
Аз ти пратих съобщение да идвам до Перник да я отнасям когато си готов.
dido uzunov - специалист
Току що бях в Лидл. Бяха заредили вече стоката за утре, но без етикети. Видях бормашина в кашона. Много малък ми се видя. Предполагам, че е с големината на един модел парксайд дето беше 500w и е доста малък като размер и е с пластмасови шайби не знам какъв модел се води. Такъв Парксайд щях да купуеам от човек преди време, но като я видях се отказах.
Passa - специалист
Днес видях каква е разликата между Парксайта на Компернас за нашият пазар и за Немският на Гризли. Определено и Х20 батериите са далече от доброто качество на марковите инструменти.

Защо ли.
Рязах едни канали против боксуване в голям наклон и завой по бетон с флекса купен от Лидл Де на Гризли. Първоначално ги рязах със Спаркито -1400 вата 125 мм на кабел, но забравих да нарежа за задно предаване от другата страна и реших да пртобвам с Гроизлито.
Наряза ги като изтощих 2,5 амперовата батерия и индикацията след като светеше на червено изгасна тотално. Почудих се дали не се е прецакала и сложих 1,5 амперовата и нея я изтощих до тотално несветене на индикацията. И двете са слаби, но флекса върви в комплект с 2,5А от завода. Сложих едната на зарядното и индикацията започна да свети - червеният + зеленият диод. Погледнах на рисунката и видях, както си и мислех - батериите бяха прегрели над 50 градуса. Изчаках ги и след няколко минути вече се зареждаха нормално и индикацията на батерията светна.
Ако батерията е дефектна - червеният мига + зеленият.
Същите екстри ги има на голямото зарядно на Перформънс серията със елементи Самсунг.

На Х20 мисля че има само индикация за дефектна батерия - мигат червен и зелен диод, но за прегряла няма. И както разбрахме платката за преразряд е в самите устройства, което за мене не е добре. Един вид разхвърляна работа е Х20.

Моите стари батерии изобщо нямаха индикация за дефектна батерия, но поне уж имаха защита от преразряд в самите батерии. Обаче явно не бяха много ефективни при претоварване.

Точно това виждам в Флекса на Гризли. Като го напъна и не може повече се изключват веднага клетките. Отпускам ключа и наново стартирам. Като прегреят ги изключва електрониката и го отчита на зарядното. Самите елементи вътре са съвсем различна марка от тези Парксайти в Х20 и за сега държат добре. Ако имаше 4 а/ч батерия щеше да издържа много и да реже по бързо. С него съм рязал арматурно желязо ф 25 без проблем за кратко време. Понеже си постига реалните 10к оборота за 115 мм.
Самият флекс вади много тих и гладък звук като на турбина и няма нищо общо с другите три флекса дето са от серията Х20 и Перформънс и тяхното ручене. Тоя Перформънс го пазя понеже е 125 и е със Самсунг елементи иначе да съм го засилил към касите на Лидл. Такъв странен звук за безчеткова машина не бях чувал.
Има безчетков винтоверт на Райдър и е супер тих и гладък на звук.
enigma79 - напреднал
вт май 26, 2020 8:46 pmcholev написа:
вт май 26, 2020 7:17 pmenigma79 написа:
..
Кой модел и колко пари?
От преди 2-3години модела. ( в момента едни гуми има пред него и за да видя трябва да местя) (май НАСТОЛНА БОРМАШИНА PTBM 500 С3) Може и още в гаранция да е. Който донесе 60 пари на ръка отнася. По еконти не ми се ходи
Една настолна бормашина смени собственика си,БЛАГОДАРЯ на колегата за коректноста :partyman:
Passa - специалист
Открих още една екстра на зарядното на флекса от Лидл Де. Преди като гледах надписа за тази обозначена екстра и се чудех какво значи точно, но сега вече се досетих.
Показали са премигащ зелен диод и написали че ако voltage < 12,5 V precharge 30 minute. Сега се досетих и установих че има и такова животно. :?
Дефакто ако клетките в батерията са се скапали и са паднали под 12,5 волта което значи че на клетка се пада под 2,5 волта то тогава зарядното включва импулсен заряд - пречаржд и мъчи да ги съживи за 30 минути. Успее ли после включва същинското зареждане и светва само червеният диод.
Подобна екстра има само на зарядните за никел-металните батерии. Лично аз виждам за пръв път такъв пречардж за съживяване на скапани литиеви клетки.
Постарали са се тия на това зарядно очевидно и батериите ако са качествени както ми се струва ще карат дълго.

Само не знам защо при температура по ниска от 0 градуса пак зарядното я счита за термично проблематична и не я зарежда. :?

Изображение

Изображение

Перформънс със Самсунг клетки.

Изображение

Х20 също има режим прегряване и замръзване. С < 0 или С >50

Изображение
aroot - специалист
Явно Lidl губят форма, няма дискусии нещо :)
Аз си взех гедорето 216 части и съм доволен. Далече са от качеството на Wera примерно като изпълнение, но вършат работа, не те е жал че ще паднат и т. Н.. Има си всичко, без клещи. Не че съм умрял за техните , ама в такава Allin One кутия можеха нещо джоб да оформят. Тва колкото да се намирам на критика.
Иначе доста гледах кутията за настолната бормашина и подминах. А сега ме човърка - Зле, зле, колко да е зле за аматьорски рски DIY изпълнение. Наложи ми се да разпробивам планки, ходих да се моля по майстори.. А, ако бях взел..
jekasus - майстор
aroot написа:
Наложи ми се да разпробивам планки, ходих да се моля по майстори..
aroot написа:
DIY
Стъпаловидни свердла.
Напълно ме устройват за дребни работи...
aroot - специалист
Проблема е в точността предполагам. И в регулирането на дълбочина.
Иначе си имам свредлата за метал, но в моя случай планките трябваше да се пробиват по определен начин в и просто с винговет/дрелка си беше трудна гимнастика.
Може и да си търся оправдане да си взема настолно решение.. :)
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 309

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: