Нека намерим най-тънките цени.
vlax - майстор
Случайно да ти се е мяркала електрическа машина за заточване на вериги?
Има ли вариант Х20 изобщо,че не съм се интересувал?
:partyman:
Последна промяна от vlax на пет юни 16, 2023 12:42 pm, променено общо 1 път.
cholev - майстор
пет юни 16, 2023 12:38 pmvlax написа:
Случайно да ти се е мяркала машина за заточване на вериги?
:partyman:
Не видях. Но минах набързо- малко кофти бях спрял. Лудница голяма от коли. Въртях се половин час по паркинга :-D
kr1100 - майстор
пет юни 16, 2023 12:38 pmvlax написа:
Случайно да ти се е мяркала електрическа машина за заточване на вериги?
На 3-4 заточвания с тази машинка ходиш в с-з за заточване. От опит пиша.
Имам я от 7 години. Хванал съм ѝ допуските и не стигам до сервиз. Не точа и с пила.
Пригодил съм диск от ъглошлайф, с който препилвам и ограничителя на подаването.
Мислех да си купувам машината на Щил, но забравих.
Има си тънкости и в заточването.
ddenkov - специалист
пет юни 16, 2023 12:33 pmcholev написа:
Днес отвори „Холидей Парк” на ул. „Захари Зограф“ № 159 Перник
Там и любимия магазин отвори. Нещо ми подсказа, че може да има Х20 оберфрезата- и да вззех си я. Има и още много други неща както и такива- стока 50лв, стока 100лв- оберфрези, комбиниран зеге/саблен трион, ел.верижен трион, винтоверти и др.
Това черната ли е? А случайно да си видял 40 V тример за трева?
vlax - майстор
Не ми е спешна.Трябва ми за един "проект" казано по модерномо."Проекта" е да махна един стар огромен дънер от орех.После я хвърлям.Първоначално го рязах,после го дупчих,после го горих и накрая се върнах пак на рязането. :-D Това вече повече от 9 години,всяка година по малко..Дънера е огромен.Багер не е опция,няма да се обеснявам.Мисля че 3 стари вериги които имам като ги наточа по 4 пъти и ги изхвърля и машинката ще се изплати. Нова заточена верига заминава на 5-тата минута.Ако някой не знае,да го светна защо е така.И аз не знаех,но преди години разбрах.В корена има вътре песачинки, които изхабяват веригата за нула време.Като бонус вътре в корена има и врасли се камъни,които не се виждат и ги усещащ при опита да ги срежеш. :-D

пет юни 16, 2023 7:01 pmkr1100 написа:
На 3-4 заточвания с тази машинка ходиш в с-з за заточване. От опит пиша.

Няма да стигне до сервиза,нищо няма да остане за заточване. :-D
Пък и преди заточване с машина се минава поне едно заточване с пила.


пет юни 16, 2023 7:36 pmТрифон П.Трифонов написа:
Мислех да си купувам машината на Щил, но забравих.
Ти да забравиш да купиш машина на Щил,подиграваш ли се?
Той пъпа ти е хвърлен на Щил.
Ще ти издам една тайна,моторния трион ми е Хускварна 236,но ползвам вериги само на Щил.
Шини каквито дойдат.
cholev - майстор
пет юни 16, 2023 9:27 pmddenkov написа:
...
Това черната ли е? А случайно да си видял 40 V тример за трева?
Черната да. Тример съм видял в мойта работилница. :-D В магазина не. [-(
Фрезата на дизайн, комплектовка кефи и лежи отлично в ръката. В близките дни обаче май няма да мога да я пробвам :? .
На първо четене липсват две неща, които оригинала на Макита има. Приставка лагер. И водач към шина за потапящ циркуляр.
MamaMy - майстор
пет юни 16, 2023 9:43 pmvlax написа:
Не ми е спешна.Трябва ми за един "проект" казано по модерномо...
Имам и я ползвам от 3 години. Точа мои вериги и на няколко приятели. Дори мислех да правя стойка за заточване на циркулярни дискове, но се отказах. Изведнъж благодарение на колега от форума се заимах с няколко диска и упражнението се обезсмисли. Точилара ми взима по 3 лв на диск с пластини.
Искам да кажа, че машинката е голяма глезотия. Предварително изравнявам подбитите и счупените зъби с по един симетричен за да не тегли на една страна. Заточвам на няколко етапа за да не посиняват зъбите. Лошото и е, че е направена от калпави материали. Тая пластмаса не е за такава машина. За парите си и удобството, бива.
kr1100 - майстор
пет юни 16, 2023 7:36 pmТрифон П.Трифонов написа:
Пригодил съм диск от ъглошлайф, с който препилвам и ограничителя на подаването.
Точно за огранителя имах в предвид в предния пост.
kr1100 - майстор
пет юни 16, 2023 9:43 pmvlax написа:
...."Проекта" е да махна един стар огромен дънер от орех.После я хвърлям.Първоначално го рязах,после го дупчих,после го горих и накрая се върнах пак на рязането. :-D Това вече повече от 9 години,всяка година по малко..Дънера е огромен.Багер не е опция,няма да се обеснявам.Мисля че 3 стари вериги които имам като ги наточа по 4 пъти и ги изхвърля и машинката ще се изплати. Нова заточена верига заминава на 5-тата минута.Ако някой не знае,да го светна защо е така.И аз не знаех,но преди години разбрах.В корена има вътре песачинки, които изхабяват веригата за нула време.Като бонус вътре в корена има и врасли се камъни,които не се виждат и ги усещащ при опита да ги срежеш. :-D
Едва ли ще успеш. Като изсъхне дънера/ пъна на ореха става адски твърд. Искри хвърчат от веригата / дори и нагоре да режеш - не е от песъчинки и камъчета. Веригата за 0 време се затъпява. Пробвал съм да разпробивам със свредла - свредлата се нагорещяват и затъпяват., охлаждане не помага.
Минах на вариант да маАхам с 5 кг чук и клин. Цепи се но не както исках и е пак бавно. Накрая багера да дойде.

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: