Нека намерим най-тънките цени.
cholev - майстор
Одеве сменях една гума на Саксото. Вадя новия импакт 227нм безчетков. С 2ач батерия не отвива. Сложих 4ач и трак трак скъса преходника на 1/2". Е него го взимах от така наречените строителни супермаркети дето продават само качествена стока. :-D .
radius - майстор
Е аз за 1 гума даже няма да търся къде е импакта. :lol:
Големи сте консуматори това лидълджиите. Трупате машини, щото може следващата петилетка и да ви потрябват.
Имам чувство че първо се купува нещо, а после се мисли къде ли може да потрябва.
Е честно, не го разбирам това!
И аз имам 2 лидълски неща, оберка и герунг, но са купени с точна цел и доста използвани.
kr1100 - майстор
чет апр 22, 2021 8:11 pmcholev написа:
Одеве сменях една гума на Саксото. Вадя новия импакт 227нм безчетков. С 2ач батерия не отвива. Сложих 4ач и трак трак скъса преходника на 1/2".
Вярваш ли си на описаните Nm ??
Ела да се опиташ да ми лашнеш безуспешно болтовете - стягани са само на 170Nm :-D

Бях купил 1 такъв с могъщите 350Nm - освен да трака нищо друго не направи.
Последна промяна от kr1100 на чет апр 22, 2021 9:48 pm, променено общо 1 път.
Chefo77 - майстор
чет апр 22, 2021 8:11 pmcholev написа:
Одеве сменях една гума на Саксото. Вадя новия импакт 227нм безчетков. С 2ач батерия не отвива. Сложих 4ач и трак трак скъса преходника на 1/2". Е него го взимах от така наречените строителни супермаркети дето продават само качествена стока. :-D .
Чохлев, човек веднъж ще е сериозен, ти ще го нахраниш...
muhala - майстор
Това с тези НютонМетри е малко като касетофоните от по 1000W.
200 Nm при рамо 20см (дръжката на импакта) правят 1000 N в края на рамото от 20см.
Тези 1000N са 100кг. Това би счупило ръката.
resistbody - майстор
пет апр 23, 2021 12:02 ammuhala написа:
Това с тези НютонМетри е малко като касетофоните от по 1000W.
200 Nm при рамо 20см (дръжката на импакта) правят 1000 N в края на рамото от 20см.
Тези 1000N са 100кг. Това би счупило ръката.
При чуковите машини е друго, чукам с машини над 1000нм и няма проблем, но виноверт с 65нм без съединтел си е риск(такъв ме е завъратал и знам, завъртала ме е и по сериозна машина ама не и нзма нютоните)..
cat - специалист
пет апр 23, 2021 12:02 ammuhala написа:
Това с тези НютонМетри е малко като касетофоните от по 1000W.
200 Nm при рамо 20см (дръжката на импакта) правят 1000 N в края на рамото от 20см.
Тези 1000N са 100кг. Това би счупило ръката.
Не е точно така имам 400 н м Ел гайковерт и предполагам че Де валт не лъжат , та Нютонметрите си ги прави но за много кратко време и затова не чупи ръце .
kozl - майстор
пет апр 23, 2021 12:46 amcat написа:
пет апр 23, 2021 12:02 ammuhala написа:
Това с тези НютонМетри е малко като касетофоните от по 1000W.
200 Nm при рамо 20см (дръжката на импакта) правят 1000 N в края на рамото от 20см.
Тези 1000N са 100кг. Това би счупило ръката.
Не е точно така имам 400 н м Ел гайковерт и предполагам че Де валт не лъжат , та Нютонметрите си ги прави но за много кратко време и затова не чупи ръце .
Струва ми се, че обяснението е непълно. Не само краткото време, но и връзката м-у въртящия и зятягащия момент се прекъсва при откатните верти.
При винтоврътите въртящия момент на ел.двигателя по предавателно число на редуктора се предава в ръцете. Предаването на момента може да се прекъсне от съединител или спиране на тока на ел.двигателя. Може и да има такива машини, които да следят взаимодействието ръце-инструмент и да прекъсват захранването. Това също би предпазило ръцете и е технически възможно, но аз не съм срещал примерно такава бормашина.
Все пак съединителя, в случая разединител, е сравнително просто решение. Друго още по-елементарно е да се заложи предпазна зъбна предавка, която при превишаване на даден момент се изронва, та здрави ръце и поправи си сам, ако си намериш такива зъбни предавки. Ама обичайно при този тип инструменти смяната на изронените колела се извършва като се набавят от нов такъв уред :-D
XpacTa - специалист
Някой има ли впечателние от бормашината, която ще пускат в събота?
Изображение

Има ли нещо с близки характеристики (включително цена) от марка, която има сервиз? При моето ползване обикновено се скапват след гаранцията.
пишман_майстор - майстор
С импакт да развиваш болтове на джанти е грешка. Съмнявам се да има преход, който да устиска. Приятел си смени наковалнята на малък импакт ( около 230нм ) с такъв завършващ на 1/2 квадрат . Опитвал го е за болтове по джанти на ФВ пасат. Прясно затегнати ги отвива . Стари-не.

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: