Нека намерим най-тънките цени.
ky-kyy - майстор
пет апр 02, 2021 10:04 pmresistbody написа:
Реално за ел канали ми трябва, за вик не толкова(2 бани, ма там може да му помогна с флекса)... че не искам дебели мазилки... Прахосмук имам и ще си правя и циклон... Ще се режат от новите тухли, широкоформатните с тънките стени, няма да са единички..
Беше ми направил впечатление, на разумен човек....ама щом си решил, да повярваш на ку-ку по трудния начин....То парите, ще си ги върнеш, но помисли и за нервната си система.
Аз го бях взел, за лична употреба и не можах да си свършва една проста задача. С такъв инструмент, ще ме е срам да работя на някой, че и да му вземам пари. Ся, има и дребни тарикати, дето работят "професионално", ама както и друг път съм казвал - "Всеки клиент, си заслужава "майстора" :)
zz_stefanov - майстор
съб апр 03, 2021 10:53 amSvezar написа:
пет апр 02, 2021 8:36 pmzz_stefanov написа:
И аз изпростях и си купих :) търсачка за кабели и метал.
Понеже знам че еи скъпите лъжат, сметнах че мога да прежаля 17 лева.
Защо да си ги прежалил, ако не те кефи отиваш до магазина и си взимаш парите ! Онзи ден връщах куфар с пърформанс винтоверта, взеха си го без да го отварят /той не беше и отварян/ , но можеше вътре да съм сложил каквото се сетя...ей на това се вика добра търговска политика =D>
Тази опция не е за мен, това че мога да върна нещо калпаво, не ми създава радост. По добре е да не съм се подлъгвал да го купувам.
Примери тук колкото щеш, да се разчита на нещо такова, а то да се скапе точно когато най много ти трябва. Имам от лидълските достатъчно, не мерси.
silent - майстор
Днес пробвах компресора с импрегнатор за дърво ....пръсках го с пистолет сравбнително хубав....
Впечатленията ми са следните.
При напомпан балон и настроен на 4бар изход имам около 5-6 минути непрекъснато пръскане преди да падне налягането под 4бара...след което трябва да се изчака около 3минути да напомпи до 10бара...което мен поне ме устройва....разбира се не е за професионална употреба но да се боядиса нещо в къщи врата ограда без да се бърза на почивки си е ок...поне за мен...чак толкова да е мъка да си боядисаш едни джанти или броня или калник аз не виждам особено с хубав пистолет...като цяло съм доволен...очаквах нещо много много по зле четейки как всеки казва за нищо не става и колко мъка има на тоя свят с този компресор...но дет се вика всеки си има негови си изисквания и желания.
Плюсове:
Компактен-още като го видях знаех къде ще стои в къщи.-затова и основно го купих.
Сравнително тих или поне шума не е много дразнещ.
Приличен дебит и обем на балона.
Сух -това за мен е плюс ще го ползвам основно да пръсна нещо чат пат не е нужно да обезмаслявам въздух....а категорично не мисля да позвам къртачи гайковерти аглошлайфи бормашини и подобни инструменти.
Добра изработка.Два манометъра два изхода нищо не е спестено.
Добро охлаждане...вярно времето не е топло но не усещам някакво осезаемо загряване.
Няма смени на масло.
Недостатъци:
Сух(отново) принципно не предполага непрекъсната работа....макар че има сухи компресори които нямат ограничения в продължителноста на работа...този дали е такъв не мога да кажа ...в ръководството няма никаква информация по този въпрос...
Дебита не предполага професионална или дори полупрофесионална работа с него.
Надута цена в България струва почти 170Евро във Франция 120Евро....но си и има обяснение подобен тип компресор вертикален не намерих по евтин от 400лв._Ейнхел и явно това го знаят и хитреците от Лидл но пък и те затова и стоят по магазините...
В заключение до 250лв(колкото е във Франция) си струва стотинките но 335лв му идат в повече....ако се абстрахираме от цената според мен за в къщи си е напълно достатъчен и си струва като е доста по-добре от някои от евтини марки за които имам впечатления....
jekasus - майстор
съб апр 03, 2021 7:54 ambulhomes2 написа:
пет апр 02, 2021 9:36 pmjekasus написа:
За ВиК - не. Там реза трябва да е поне 50мм, а не 35мм.
Не съм я виждал тая, но имам една, на която разстянието между дисковете се променя с дистанционни втулки. Да не би и тази да може така?
Това е широчина на ряза. Дълбочина при повече машинки е 35 мм, има и - http://sparky.eu/bg/powertools/wall-cha ... -6526.html
ky-kyy написа:
Аз го бях взел, за лична употреба и не можах да си свършва една проста задача. С такъв инструмент, ще ме е срам да работя на някой, че и да му вземам пари.
Продължавай да къртиш бетона със профи къртач, нали си профи майстор...
bulhomes2 - майстор
И дълбочината се регулира при мен
Virtex - майстор
пет апр 02, 2021 9:36 pmjekasus написа:
Една синьо добре хваща жицата, но като не ни дават да сравняваме тук...
Сравнявай колкото искаш, част от клиповете тук показват и това. Просто не изкарвайте "другите" некадърници, че са се "минали" и са си взели каквото искат, а не от продукти от лидл, понеже са на 'промоция' :)

Добре знаеш, че проблема е когато започне спора колко са се "прецакали" вземайки друга марка, а не са взели същото като теб. И твърденията, че Х марка е по-добра от Y Марка, понеже имало клип в нета на върл фен, сравнявайки Х с Y. Или твърденията, че с една проба или завиване на 10 винта се 'показва', че марка Х е по-добра от марка Y и други такива несериозни твърдения. Да не говорим за доста често аматьорските сравнения на голяма част от youtuber-ите като цяло с цел да покажат даден уред е по-добър понеже е или пратен при тях с някаква цел или събират гледания, за да си спонсорират канала.

Много рядко някои сравнява уреди в ежедневна работа или дава обратна връзка след като са смазали уредите от употреба. Излиза нещо ново, правят ревю и забравят след него. Ако се повреди/счупи след видеото някои казва ли ? Не, защото често го оставят в кутиите и минават на следващото "ревю".
Последна промяна от Virtex на пон апр 05, 2021 10:59 am, променено общо 1 път.
Причина: добавени два параграфа
Svezar - специалист
Един бърз въпрос, мога ли със зарядното което е за 2 Ah батерии на Parkside X20 да зареждам 4 Ah батерия, понеже гледам ,че зарядното което върви с гайковерта за 4Ah батерията е по-различни /като надписи/ от другото !? Не ме притеснява, ако се зарежда за 2ч вместо за един, въпроса е да зареди качествено батерията !
kozl - майстор
пон апр 05, 2021 12:09 pmSvezar написа:
Един бърз въпрос, мога ли със зарядното което е за 2 Ah батерии на Parkside X20 да зареждам 4 Ah батерия, понеже гледам ,че зарядното което върви с гайковерта за 4Ah батерията е по-различни /като надписи/ от другото !? Не ме притеснява, ако се зарежда за 2ч вместо за един, въпроса е да зареди качествено батерията !
Можеш ако батерията става да се закачи на зарядното, т.е. зарядното и батерията са от един и същи тип като примерно от X20V.
Svezar - специалист
Да, батерията и зарядното са съвместими, пробвах да дозаредя 4 амперчасовата с "малкото" зарядно /беше с фабричния заряд и светеше като пълна / и за около 15 мин светна зелено и лампата на зарядното, беше се загряло отдолу, но според мен в рамките на нормалното.
XpacTa - специалист
съб апр 03, 2021 4:08 pmsilent написа:
...подобен тип компресор вертикален не намерих по евтин от 400лв...
Ето, 325 лева в Bauhaus :
Изображение

Имат и 24 литров за 255 лева.

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: