• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 306
Нека намерим най-тънките цени.
Virtex - майстор
Тема за дискусия на инструменти от Lidl - Parkside, Powerfix, Florabest и други.

Моля участниците да се придържат към основната идея - да се объждат инструменти и уреди само от Lidl. Ако някои има желание да коментира други уреди - нека да го направи в подходящият раздел или вече съществуващи дискусии.

Излишни коментари, обиди и подмятания е желателно да не се правят. Добрият тон е препоръчителен.


Предишни теми :


Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 3

Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 2

Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix - инструменти?!

Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 4

Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 5

Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6
Virtex - майстор
Някои помни ли дали това бяха цените на лаковете при предишни партиди ? Върти ми се из главата, че бяха по 16-17лв, сега са 23-25 ?

Ръчният циркуляр и той мисля беше около 80-90лв (поне в немско е толкова), а сега го дават "намален" от 111лв на 88лв.
wscientist - специалист
Ръчното циркулярче беше 111лв миналия път. Сега наистина е намалено и може би този път ще се възползвам.
dido1975 - специалист
чет май 14, 2020 11:53 amVirtex написа:
Някои помни ли дали това бяха цените на лаковете при предишни партиди ? Върти ми се из главата, че бяха по 16-17лв, сега са 23-25 ?
Толкова си бяха цените. Имаше лакове в два вида опаковки. Пластмасовите, с голям капак като сегашните, бяха по 24лв. Другите, от по 17- 18лв.бяха в ламаранинена кутия, с малък отвор. Ползвах и двата вида. По-доволен съм от по-скъпия лак. Т.е. от този, който ще предлагат сега.
Passa - специалист
Каква беше цената на батерия Х20 със зарядно ? Върти ми се 45 лева. А имаше и 4 а/ч без зарядно, но беше по скъпа мисля.

Накрая стигнах до извода че е по лесно да променя слота на старият ударен верт които го имам в три екземпляра и да става на Х20 батериите. Така ще направя и с флекса от Лидл Де. С малко мастраф се получават нещата. При смяна на клетките в батерията не е ясно дали ще се получи.

Голямото зарядно само в комплект с гайковерта ли върви ?
jekasus - майстор
Passa написа:
Накрая стигнах до извода че е по лесно да променя слота на старият ударен верт които го имам в три екземпляра и да става на Х20 батериите. Така ще направя и с флекса от Лидл Де. С малко мастраф се получават нещата.
Искам снимки, май 45лв, онзи ден ги видях, мога утре пак да проверя, ако са там.
Passa - специалист
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Трябва ти буксата от старата батерия. Разпояваш я и я запояваш към верта. Като съобразиш поляритета ! Мисля че беше на обратното.

Захващаш я с две рапидки като на смимката като им правиш фаски за конуса. Особено на тази която е под батерията, за да не опира в нея.

Пластмасата се чупи много лесно без да се пука с клещи и секачки по избор. Удобна е за формоване. Направих вече 3 такива верта по неволя и си реших проблема за сега.

Третата рапидка е отпред за да го играе като заключваща- контра. Може и без нея. Така или иначе батерията седи в слота и не мърда на никъде и като се вкарва трябва да натискаш бутона за да не удря в главата на рапидката.
Всичко е въпрос на напасване. Аз на третият станах спец и го направих за 2 часа- очертавам с маркер - режа и чупя с инструмента. И трите ги направих еднакво на 100% с по три рапидки. С 4 а/ч батерия върти като луд тоя верт :-D

Буксата също трябва да се поучупи леко. Има една излишна преграда между + и -са. От долу и отпред има две шипчета които счупих също. И отстрани се чупи леко че е по широка със секачки и се замазва със 100 вата поялника с които поя дебелите кабели.

------

За флекса на Гризли от Лидл Де засега няма проблеми- но той е с други елементи в батерията и са по добри очевидно. Но там ще се наложи да изтъня само водещата шина- понеже е по тясно гнездото. Иначе буксата е същата кажи речи. И там ще се получи с малко фантази и труд.

И трите верта - Пусковите ключов за скорост и посока бяха с липсваща термопаста от транзистора към радиатора !!! Този от вилата който го донесох за преработка беше тотално сух ! Ако го бях напънал щях да го думна и него.

По принцип вероятно така ги правят всичките пускови ключове Китайците. Пестят от термопастата. Но тук минават огромни токове и за разлика от кабелните машини щетите са тотални за ключа.
Купих ключ за Спарки 12 в който е същият като този на 18 волтовият ми и той беше сух под радиатора.
pavelvasilev - специалист
Привет колеги, вчера купих акумулаторното зеге от Лидл с 20V батерия и зарядно, много добре и мазно работи при теста, но забелязах че не свети ледчето, гледам няма отделен бутон за него, би трябвало да свети по време на работа, понеже беше последна бройка и не ми се ще да го връщам заради несветещ лед, може ли лесно да го оправя и как?
Passa - специалист
пет май 15, 2020 8:04 ampavelvasilev написа:
Привет колеги, вчера купих акумулаторното зеге от Лидл с 20V батерия и зарядно, много добре и мазно работи при теста, но забелязах че не свети ледчето, гледам няма отделен бутон за него, би трябвало да свети по време на работа, понеже беше последна бройка и не ми се ще да го връщам заради несветещ лед, може ли лесно да го оправя и как?
На моят безчетков Райдер- Индустриял са сложили фото-сензор и така диода свети само при нужда(когато е тъмно).
Провери дали диода свети на тъмно място. Ако не свети, значи е прецакан нещо. Мене ме съмнява че има фото-сензор.

За мене е лесен този ремонт, но за теб...... :? Първо трябва да се отвори машината. Което също може да не е много лесно, ако има разни декоративни пластмаси които крият рапидки под тях. После трябва да се разбере къде е проблема. Ако е скъсан кабел - се възстановява и е най лесно. Но може да е дефектен диод и тогава трябва да се замени. А в най лошият вариант може проблема да е в Любимият ми пусков ключ. От него обикновено излиза кабелче с постоянен +, което захранва диода при натискане. Ако на този кабел не излиза при натискане + значи ключа е за смяна. Понеже отварянето му е цяло приключение и не съветвам никой да го прави........
Това зеге няма голяма скорост на ножа също, като моя констатация.

Ами това е. Лидлската техника е доста забавна и приключенска, и е насочена към личностите търсещи приключения в дебрите на електрониката и механиката. :lol:

Едит:

Сега примерно ел. триона на Флора-бест, които има един недостатък с бързият механизъм за опъване на веригата, аз успях да го реша с дозатягане с гарги, като захващам ПВЦ врътката и правя рамо. Стягам до толкова че да не се саморазвива и да не спукам ПВЦ врътката. Естествено с това механизма става ключов и се губи бързото безключово затягане, но пък машината става използваема. Та просто човек трябва да е откривател и рационализатор тук..... :wink:
kozl - майстор
чет май 14, 2020 7:33 pmPassa написа:
Каква беше цената на батерия Х20 със зарядно ? Върти ми се 45 лева. А имаше и 4 а/ч без зарядно, но беше по скъпа мисля.

Накрая стигнах до извода че е по лесно да променя слота на старият ударен верт които го имам в три екземпляра и да става на Х20 батериите. Така ще направя и с флекса от Лидл Де. С малко мастраф се получават нещата. При смяна на клетките в батерията не е ясно дали ще се получи.

Голямото зарядно само в комплект с гайковерта ли върви ?
Аз я купих със зарядното за 60 пари. Обаче купчини стояха доста та мое да са ги преоценили. А от "Бушона" си купих батерия за 40 лв с 1 месец граранция. Аме беше преди повече от година.
А а с тази преработка като се изхаби батерията какво я пази от преразреждане?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 306

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: