Нека намерим най-тънките цени.
svg - специалист
нед мар 03, 2024 9:55 amBeTaTesTeR написа:
Помисли какво основно ще правиш с него, ще дупчиш повече или ще къртиш? Защото при къртенето като напъваш странично длетото за да го извадиш като се заклещи или да отлюспиш парче натоварването отива в патронника и с времето се получават луфтове в него които се увеличават. После като сложиш свредло то играе и прави по-голяма дупка, слагаш свредло ф8 то прави дупка 10 мм. И като ти трябва някъде из къщи да направиш точна дупка за да хванеш нещо с дюбелче, то ти разкърти повече, дюбела не хваща и не е приятно.
Отделно е голям и не е много удобно с него да дупчиш 6-8-10 мм и разни такива дребни неща. За по-големи неща е.
Този перфоратор например е по-малък и по-удобен за домашни дребни неща, пускат го понякога и на около 150 лв. Пък за къртене е по-добре отделна машина.

Raider Industrial RDI-HD50
Ще го погледна утре. На място ще преценя, но пак казвам, почти съм убеден, че ще го купя. А и ще изкажа първи впечаления тук :)
kr1100 - майстор
В четвъртък награбих 1 ел.фреза култиватор за оранжерията. Само я досглобих до проба има още доста време.
Не съм завъртял само фрезите ,че са монтирани от олигофрени обратно на посоката на въртене, Не знам кой идиот ги монтира така , гледам и на картинките им в брошурата и в нета.
С МТЛБ -то/ защитен тъмнозелен цвят военен тип за маскировка от руски дронове :-D от оно време/ ми е тежко в оранжерията.
svg - специалист
В крайна сметка имаше една идея по-лека ударна бормашина. Тази, която си харесах в действителност е тежка. Не, че тази която купих е много по-лека, но все пак. Параметрите са 1050W и 3,5J.
По добрият избор си направил.
Този, ползван като перфоратор при монтаж на топлоизолация си натежава, а с тежкият не бих работил.
svg - специалист
Имаше и трети, още по-малък и лек, но ми се стори доста слаб...не знам. 800W и 1,2J
brum - майстор
Зависи изцяло за какво ще го ползваш. За пробиване на бетон със свредла по-големи от 10мм бих взел мощна и тежка машина. За пробиване на тухла и работа със по-малки свредла лека или акумулаторна машина.

До скоро кипяха строителни работи у нас. На финала големият перфоратор от Лидл се предаде на една 23мм дупка в бетон (заклини свредлото в арматура, съединителят сдаде багажа и чак му усука ръцете в един момент). Беше от първите по-големи пускани в България и беше видял много зор. Обаче вече почти няма да се дупчи бетон и ще се слагат основно дюбели и анкерни болтове. Та си взех малка и лека машина. Отделно, че имам акумулаторна и ако се дупчи със 6мм свредло (лампи, разни дребни работи) предпочитам нея, че е лека и няма кабели.
Да, зависи от работата.
Ако трябва да дюбелирам 100м2 изолация в бетон , вероятно бих избрал 1050- това са 800-1000 дупки.
Работил съм с машина от класът на по малката, но доказана марка- злобарка.
1050 ми се струва универсален за домът.
svg - специалист
М/у другото, работната сгъваема маса е отличен избор. Поне за мен. Регулира се, може да се захващат всякакви плоскости и подобни. Чак се изненадах.
Andri01 - майстор
От някъде 6-7 години ползвам такава. Удобна,не заема място в гаража... Издържа даже и 70кг. живо тегло. :lol:
dpp - специалист
пон мар 04, 2024 11:12 amAndri01 написа:
От някъде 6-7 години ползвам такава. Удобна,не заема място в гаража... Издържа даже и 70кг. живо тегло. :lol:
Ееее, 150 я дават. :-D

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: