• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 309
Нека намерим най-тънките цени.
Passa - специалист
пет юли 03, 2020 11:35 amrossenboy написа:
С оглед на получена нова информация, базирана на брошурата за другата седмица и по-специално за съботния винтоверт възникна въпросът доколко е възможно адаптирането на батерията от старите серии (в случая мисля че става въпрос за 18В батерия от серията А1) за работа с новите машини (в конкретния случай за винтоверта от брошурата за 11.07).Плана е да се ползва като резервна, а защо не и като основна, спестените 50 лв. могат да бъдат изхарчени за някоя друга глупост.
Ти майче не разбираш добре това което написах.

Старата ти батерия може и да е умряла при претоварването. Отделно се различава доста от Х20 серията. Ограничителят за разряд е в нея. А на другите вертове от Х20 е в тях.
Може и да се трансформира обратно на това което аз направих, но ще е безмислено. И няма да става за Х20 вече. А няма как да стане верта да работи и с двете. Да ползваш стара батерия пред умиране за нов верт и да го преработваш.......

Вземи я хвърли където няма да я намери никой и това е !
Купи си примерно верт на Райдър. Поне те за сега имат и сервиз и консумативи. Или нещо по скъпо като Бош.......

С Лидлските аку инструменти пестиш ако ги ползваш активно в гаранционният им срок. Иначе губиш.
kozl - майстор
Понеже имам и винтоврът Райдер, та си купувах за него батарея, та ми излезе 60 лв, срещу 40 от Бушона.
Но на Райдер може да се разчита и за резервни части и за сервиз за разлика от Парксайда де сам си поправях 18/20V перфоратор.
А що се отнася до използване на серия А към серия Х нямам опит, но инфо за състоянието на клетките се подава по пин "ID", та не знам старите батареи като нямат такъв изход дали изобщо ще подкарат "X" уредите.
Обратното ще стане като няма какво да предпази батареята от преразряд.
Passa - специалист
Аз взех директно от дистрибутора с голяма отстъпка верта от Райдер - индустриял. Ударен, безчетков, 62 н/м. Двигател-Мабучи - японски, патронник - Якобс железен, немски. Две батерии по 4 а/ч с ЮСБ изходи от тях за ползване като зарядна станция.

200А Инвертор няма да го коментира отдавна го купувах - машина си е. И много други инструменти имам.

Брати на жената купил моторна коса Райдер за нема и 200 лева, но оставил ланшният бензин вътре. Бе разредил 5 литра да има......... :lol:
И двата привода станали на дъвка и се скъсали към стената на резервоара. Смених ги с хубави от хускварната на Сливница и машината запали. Сега може и карба да смениме. Че държи ниски само на смукач и там има разни дъвки явно, но той е 20 лева.
Е не е 323R от Шведите с алуминиева рамка, но става.

Ми Райдер все повече почва да изпъква пред Парксайта. Проблема е че Парксайта е до сиренето в магазина и човек се чуди кое да си купи първо.
Последна промяна от Passa на съб юли 04, 2020 10:39 am, променено общо 1 път.
Chefo77 - майстор
пет юли 03, 2020 8:56 pmPassa написа:
Проблема е че Парксайта е до сиренето в магазина и човек се чуди кое да си купи първо.
И в последно време не е сигурно дали няма да се развали преди него :D :D
EDI - майстор
Често казвам, че Райдър вече са много напред с материала с новите серии, възползвайте се.
nork - специалист
Някой да е попадал из бг на tecppo/popoman/tacklife ? Има доста добри отзиви за тях в UK и ES, но тук ги няма :sad:
Всичкото е един производител, а името се сменя според пазара.
enigma79 - напреднал
пет юли 03, 2020 12:33 pmkozl написа:

А що се отнася до използване на серия А към серия Х нямам опит, но инфо за състоянието на клетките се подава по пин "ID", та не знам старите батареи като нямат такъв изход дали изобщо ще подкарат "X" уредите.
Обратното ще стане като няма какво да предпази батареята от преразряд.
Отговорих преди няколко мнения,ето пак отговора в снимки:

Прикачен файл

20200704_105708.jpg

Прикачен файл

20200704_105725.jpg
20200704_105725.jpg (117.12 KиБ) Видяна 1978 пъти

Прикачен файл

20200704_105753.jpg

Прикачен файл

20200704_105807.jpg
Passa - специалист
съб юли 04, 2020 11:01 amenigma79 написа:
пет юли 03, 2020 12:33 pmkozl написа:

А що се отнася до използване на серия А към серия Х нямам опит, но инфо за състоянието на клетките се подава по пин "ID", та не знам старите батареи като нямат такъв изход дали изобщо ще подкарат "X" уредите.
Обратното ще стане като няма какво да предпази батареята от преразряд.
Отговорих преди няколко мнения,ето пак отговора в снимки:
Само не знам как правиш контакт между две мъжки клеми.

И на старата батерия и на Х20 уреда клемите са мъжки............ :?

Да не говориме че в този вид батерията ще изпадне в даден момент от уреда.
enigma79 - напреднал
нед юли 05, 2020 2:03 pmPassa написа:
съб юли 04, 2020 11:01 amenigma79 написа:
пет юли 03, 2020 12:33 pmkozl написа:

А що се отнася до използване на серия А към серия Х нямам опит, но инфо за състоянието на клетките се подава по пин "ID", та не знам старите батареи като нямат такъв изход дали изобщо ще подкарат "X" уредите.
Обратното ще стане като няма какво да предпази батареята от преразряд.
Отговорих преди няколко мнения,ето пак отговора в снимки:
Само не знам как правиш контакт между две мъжки клеми.

И на старата батерия и на Х20 уреда клемите са мъжки............ :?

Да не говориме че в този вид батерията ще изпадне в даден момент от уреда.
Не са два контакта а три и тихо да не чуят,те са джендъри :lol:
По въпроса правят идеален контакт,проблема е само с комуникационият пин,то затова е и крив,така се опира иначе без него примигва диода и до там,то и на 18v батерия примигва и до там,само на 20v батерия става магията.За
падането няма проблем ако нея риташ :axe:
С една дума 4 зареждания от 30% до 100% на нот9,готино за дърта батерия :razz:
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 309

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: