Нека намерим най-тънките цени.
kr1100 - майстор
вт фев 28, 2023 11:10 amky-kyy написа:
вт фев 28, 2023 11:00 amkr1100 написа:
Здравейте.
Гледам,от четвъртък ще пускат ел.култиватор 1400W за 16 лв.
За 16 лева, кво се чудиш :lol:
160 лве. С безжична клавиатура съм и явно батериите са към края си.
Lutchezar - майстор
вт фев 28, 2023 6:18 pmkozl написа:
Чак днес го пробах тоя пищов и ако някой ползва такъв, моля за отговори.
Помня че бях писал нещо за странното му поведение в тази или предната тема, но се наложи да чета книжката. Имаше нещо специфично и напълно различно на различните степени. Но го пишеше в книжката.
silent - майстор
нед фев 26, 2023 5:46 pmsithius написа:
Parkside пълен БОКЛУК........нискобюджетно решение- излизащо на цената на реномирани марки ......Не знам защо се връзвате на тази въдица.....
Баси къде спа досега и не ни го казa толкова време...хаха :-D
kr1100 - майстор
Хайде бре фрезисти дайте мнеие за драскачката на земя / почва .
Последна промяна от kr1100 на ср мар 01, 2023 10:49 am, променено общо 1 път.
brum - майстор
Имам стар модел на фрезата. Купуван може би преди 6-7 години. Мисля, че ножовете бяха по-близо до корпуса и копа по-плитко. Сегашната като я гледам по картинки има повече разстояние там, та трябва по-добре да работи.

Там където беше ползван първо работеше добре. Почвата беше рохкава и без драма обръщаше горният слой. Достатъчно да изчезнат бурените и да не обръщам с лопатата там дето бодвам доматите.

Там където го ползвам сега се вижда в чудо, че е много глинеста почвата. Трябва да се работи в сухо време, че малко да е мокра земята и почва да танцува отгоре. Върши някаква работа, но няма общо с обръщане с лопатата.
kr1100 - майстор
ср мар 01, 2023 7:31 ambrum написа:
...Там където го ползвам сега се вижда в чудо, че е много глинеста почвата. Трябва да се работи в сухо време, че малко да е мокра земята и почва да танцува отгоре. Върши някаква работа, но няма общо с обръщане с лопатата.
Благодаря. И при мене глинеста почвата. За подскачането тежест .
Май-подбре пак да маАм с лопатата.
Svetoslavoff1 - майстор
Всеки инструмент си има приложение. Не може да се сравнява обръщането с права лопата и "драскането" с фреза 1400 вата и мотички по 10-12см. Аз има от няколко години подобна на HETCH(чехска) и съм доволен от използването и. При мен е тежък или среден чернозем.Не я зоря, в смисъл оставям я да поизстине, като загрее редуктора. Но на моите години не бих се върнал на тежка фреза, старата ми беше карловска 5кс.
The master - специалист
ср мар 01, 2023 1:00 pmSvetoslavoff1 написа:
Всеки инструмент си има приложение. Не може да се сравнява обръщането с права лопата и "драскането" с фреза 1400 вата и мотички по 10-12см. Аз има от няколко години подобна на HETCH(чехска) и съм доволен от използването и. При мен е тежък или среден чернозем.Не я зоря, в смисъл оставям я да поизстине, като загрее редуктора. Но на моите години не бих се върнал на тежка фреза, старата ми беше карловска 5кс.
Защо да го сравняваме с права лопата а не с мотика. Само дето не може да гърли.
Svetoslavoff1 - майстор
По-нагоре колегата спомена, че май ще маа с правата лопата, вместо с ел "драскачка", та затова. А иначе съм съгласен с теб.
brum - майстор
Бе с лизгар по-лесно се обръща май. С права лопата не ми се мисли в глината как влиза туй нещо :) .

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: