Нека намерим най-тънките цени.
пишман_майстор - майстор
brum написа:
Бе с лизгар по-лесно се обръща май. С права лопата не ми се мисли в глината как влиза туй нещо :) .
Е то ... едно и също . Лизгар-права лопата са синоними на един и същ инструмент .
Има едни вили , самите рогца са сплескани и извити много леко. С нея е лесно ( или поне по-лесно обръщането в такива почви, спрямо с лопата )
brum - майстор
Живял съм в заблуда. Мислех, че права е тая дето е равна отпред и се ползва като прехвърляш строителни материали...

Туй с вилата го бях пробвал едно време, ама пръста беше рохкава и нямаше смисъл. Но виж - сега ще разгледам за вили и ще взема една. За 8ми март тъкмо. Миналата година май подарих лъскава мотика с написано послание с маркер по дръжката :) .
пишман_майстор - майстор
Няма проблем. М/у другото и лизгари има , дето са абс. прави отпред . Имам един останал такъв , руски , много качествена изработка , стомана един път със занитен допълнителен гръб и удължено гнездо за сапа .
kr1100 - майстор
ср мар 01, 2023 1:00 pmSvetoslavoff1 написа:
... Но на моите години не бих се върнал на тежка фреза, старата ми беше карловска 5кс.
Знам, моята МБ5 Болгар с преден и заден ход. Но тежи. Имам и "вила" , но тя е за есенно копаене
.
Ами може да не е с права лопата , а с чапа А сега де , някой знае ли какво е ?? Жокер ??

Или с бронирания дъртия ветеран МБ 5. Трябва след копаене да е готово за доматЯ.
Andri01 - майстор
Мотика ,но стеснена. Ръба е към 150 мм.
kr1100 - майстор
ср мар 01, 2023 7:57 pmAndri01 написа:
Мотика ,но стеснена. Ръба е към 150 мм.
цък - форма трапец . Към сапа тясната част.
Може би е от турски произход или гагаузки .Кестрич/, но беше преобладаващ инструмент до средата на 70 те години.
Ама тежи трябва замахване. И е повече за есенно копаене. Не,че не ме впрягаха и пролетно време да маАм с чапата. За оранжерията тръдна работа остават в 2 та края необработени сектори, ако далекомера сбърка отиде поликарбона :mrgreen:
:partyman:
Абе ще се триумя. Ама като знам какво драскало беше предния път :? :?
iliya_i - майстор
Нещо такова
Изображение
Тежко и копае на една лопата (бел, лизгар и т.н) дълбочина.

kr1100, може на други места по друг начин да и казват.
zz_stefanov - майстор
Калестир http://kan92bg.com/catalog.php?art=279
но каластир си го дават просто мотика. :)
kr1100 - майстор
ср мар 01, 2023 8:20 pmiliya_i написа:
Нещо такова
Не е това , пиша за чист трапец с прави стени.
zz_stefanov не е това. Това е за леко окопаване около растения.
zz_stefanov - майстор
Знам, само го прибавям към мотикоподобните. :)
Чувал съм на калистирчето да му викат умалително: чапичка. Въпреки, че чапичката трябва да е без рогцата.

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: