Нека намерим най-тънките цени.
пишман_майстор - майстор
Аз имам един ел гайковерт на лидл , купуван преди време . Ползвам го от време на време , добре си работи за Нм които си ги има ( 320 Нм ли бяха , нещо такова ) . Но разбира се при запечени гайки/винтове или изискващи по-голямо усилие, се предава.
Вложките обаче са тотален кашкавал тия турените в комплекта му.
Затова с други , които биват .
cat - специалист
С гайковерт избягвам да стягам ползвам го само за развиване , последно развивахме обици на ресори и повреди резба при развиването поради немарливост на сина ми .
пон окт 24, 2022 11:40 amShift написа:
Мнения за инфрачервения термометър от този четвъртък? По-добър ли е от китайските от али-то за 10-15лв.? :?
Аз не можах да намеря "за 10-15лв". По скоро са +20долара.
Купих го, но не знам колко мога да му имам доверие. на челото показва ~34градуса. Знам, че не е това предназначението, но... Ако има някой с опит с такива уреди ще ми помогне.
Lutchezar - майстор
Нали не очакваш че по цялото ти тяло температурата е еднаква?
Нормално е 34.
Пробвай на вряща вода, насочи към крушка, стена, източник на топлина, реотан, котлон, радиатор, прозорците, Ел крушка с жичка и такава със светодиоди.

Моя такъв го взех от али до 700 градуса, и го взех за да назнам на колко градуса съм загрял платката при запояване, та в диапазона 200-400 е относително верен.
hakama - специалист
в лидл.де има оферта над 49Е безплатна дост. до Германия...до 12.11
Има интересни неща.
https://www.lidl.de/q/search?offset=120 ... ntage-desc

харесах този сет с чука, понеже около 200-250г чук с кози крак не намерих и в нета. Кръглата глава не е ли по-тегава...
но клещите ще са посредствени явно.
Също и това и това 115бр

Това струва ли си? 8.49Е
https://www.lidl.de/p/parkside-gabelrin ... p100339670
Svezar - специалист
Като гледам тези немски цени и се депресирам, яко дране е тук и с хранителни, и с промишлени стоки :censored:
brum - майстор
Инфрачервените термометри имат една особеност - мери излъчената инфрачервена енергия и смята температурата на повърхността. Обаче излъчената енергия е различна спрямо различните материали. Премери неръждаема тенджера с вряща вода от вън и виж колко ще покаже.

Та тоя уред си иска малко знания за да се използва правилно. Задава се един коефициент който по подразбиране е 0.95. За вода правилната цифра е 0.96. За неръждавейка (полирана) е около 0.3-0.4. И тенджерата ще я покаже на около 40 градуса, а водата в нея на 100.

Същото е и с инфрачервените камери.

Та и да са точни уредите - ако тоя дето работи с тях не е наясно с детайлите ще има да се чуди защо на 40 градуса неръждавейка си е изгорил пръстите.
nikolson - майстор
Чешмяната вода нe завира на 100ºC.
brum - майстор
Чешмяната вода е различна на всякъде. Според термодвойката като съм мерил е някъде около 99-100. Но за друго говорим - премери температурата на тенджерата и после на водата с инфрачервеният термометър.
Avas_co - майстор
ср ное 02, 2022 10:40 ambrum написа:
Чешмяната вода е различна на всякъде. Според термодвойката като съм мерил е някъде около 99-100. Но за друго говорим - премери температурата на тенджерата и после на водата с инфрачервеният термометър.
Както и надморската височина.

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: