Нека намерим най-тънките цени.
пишман_майстор - майстор
За зегетата и кривенето. Зегета с конструктивни недостатъци и луфтове по ролка , механизми , с тях е трудно до невъзможно прави срезове. Такива са по-големият процент .
Има по-избарани модели зегета с притискане на ножа отстрани , с малки условности реже прилично прави срезове. А ако се комбинира и с правилните ножчета ще е една стъпка още по-качествен и правилен среза.
Разбира се няма база за сравнение с циркуляр, но понякога се налага да се ползва зеге.
radius - майстор
На 4 см талашит каквото и да е зегето, ножа почва да се извива и да реже под ъгъл.
Svezar - специалист
То по принцип, дълъг прав, чист срез и зеге са изключващи се понятия, за тази цел има циркуляр, зегето си е за дребни неща, криви линии или за рязане където не е нужно да е перфектно! Ясно е че някой имат точна ръка и хубав инструмент+нож...ама не си е работа !
oberst - специалист
пет май 12, 2023 9:09 amkr1100 написа:
Няма как да си ги купил на тази цена.
Цената беше почти 160 лв. за брой. Малко по-късно пусната друг модел на цена около 170 -180 лв.
Кога па тва е било 160 кинта редовна цена - https://www.lidl.be/p/fr-BE/parkside-cu ... p100343595

Бяха по над 200. Обаче скоро имаше разпродажба на изостанали единични бройки. Първият беше в "Хаджи Димитър" и го взех за проба. Таман ми хареса и видях още един в "Евлоги Георгиев", та купих и него. Особеност е, че им обърнах фрезите, иначе не ровят добре.
kr1100 - майстор
пет май 12, 2023 6:05 pmoberst написа:
..... Кога па тва е било 160 кинта редовна цена - https://www.lidl.be/p/fr-BE/parkside-cu ... p100343595
От 3 ти март, но нямаше като отидох в 10 часа.
oberst - специалист
пет май 12, 2023 7:27 pmkr1100 написа:
От 3 ти март, но нямаше като отидох в 10 часа.
Значи съм полу на далавера...
hakama - специалист
Какво мислите за тези 150Нм безчеткови машини? Това пикова мощност ли или? Да знам дали да си навивам часовника...
cholev - майстор
Машинките с кабел ми лазят по нервите. Например двата шлайфа (125 и 230) така си стоят. Двата Х20 ме устройват напълно. Затова и днес се сдобих с потапящия Х20 циркуляр, а стария с кабел става пенсионер.
На първо четене готина машинка- плавен старт, 6 скорости, тих.
Неколко ел.машини, които нямам намерение да ползвам, заради аку Х20 вариантите, чакат някой да ги вземе за символични кинти (на лични)
(Фреза, 2 шлайфа, потапящ циркуляр, саблен трион, зеге, пистолет топъл въздух и други)
Който вземе всичко накуп подарък банциг.
cholev - майстор
вт май 16, 2023 7:45 pmcholev написа:
...
Неколко ел.машини, които нямам намерение да ползвам, заради аку Х20 вариантите, чакат някой да ги вземе
Поради проявения интерес малко уточннение.
Ще ревизирам инструментите и ще направя списък. (в рамките на няколко дни)
Всичко е парксайд. Фрезата е обер фреза а потапящия циркуляр е PTSS 1200 –на сайта на лидъл му викат прободен трион. Има и шина към него.
В момента след бачкане се занимавам с монтажа на една сауна. Ще монтирам в предверието, а там мястото е малко , сауната е 210 висока а в края височината на предверието е 205см. :-D . С една дума играчка си е. Та тук в рязането на гредите (2 броя) сабления трион е без алтернатива. :prayer:
Малко лоша новина е, че не ми се занимава с еконти и прочее. Най добре на място
oberst - специалист
ср май 17, 2023 8:40 amcholev написа:
Малко лоша новина е, че не ми се занимава с еконти и прочее. Най добре на място
За някои лоша, за други - конкурентно предимство...

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: