Нека намерим най-тънките цени.
Привет, вчера в Лидл имаше 2 модела перфоратори 1550W
Изображение

Кой от двата е по-надежден?
Гледам, че колегата е коментирал и 1050W..
Него също го видях наличен и се хвърлих у размисъл дали има смисъл от 1550W..
Къртене плочки баня, тоалетна и кухня. Предполагам и част от комина на кухнята, както и в банята.
Помисли дали ще ти трябва толкова сила и тегло след банята, комина, кухнята...!
пишман_майстор - майстор
Той ако изкара до приключване на ремонта , пак добре. Щом има къртене, по-якия ще е добре. После я камилата , я камиларя....
Знае ли се?!
Моя е много изтезаван и не се чупи вече десета година.
Всички дупки и къртене по парното, включително в камък- стена 60см., включително топлоизолацията на няколко къщи- дюбелиране.......
"Изплатил" се е още в началото на гаранционният срок.
Не мисля, че трябва да има притеснения в тази насока.
пишман_майстор - майстор
Така е, не се знае, там е проблема. Зависи си от много фактори , натоварване, оператор, стил на работа, ден в който е произведена машинката и т.н.
Общо взето, фактори-бол .
Принципно перфораторите не са най-удачния избор предимно за къртене. Не казвам, че не става, просто това не им е силата основно. И затова е добре, ако ще се ползва често за къртене, да е по-мощен. Щото то ясно , че чист къртач е най-добре и с тия кила ги има с вероятно два пъти по-силен удар, но пък перф-а може и дупки да прави ( с свредло ) .
Аз доколкото схванах , колегата иска да го ползва основно за къртене и евентуално и да го ползва за пробие някоя и друга дупка.
Вече за дюбелиране , изолации , то там не е подходящ много много, тежък е.
Lutchezar - майстор
Аз на снимките виждам A1 и B2. Бих взел първия, напоследък правят много икономии и качеството пада. На практика е един и същ модел, но с различни производители предполагам, пише го производителя някъде на кутията, на уреда и в книжките.
Със исгурност някъде в нета има сравнения че дори и клипче, но да не забравяме че всичко е на късмет с конкретната бройка.
nikolson - майстор
вт мар 05, 2024 12:18 pmLutchezar написа:
Аз на снимките виждам A1 и B2. Бих взел първия, напоследък правят много икономии и качеството пада. На практика е един и същ модел, но с различни производители предполагам, пише го производителя някъде на кутията, на уреда и в книжките.
Не, не пише производителя, пише "дизайнера" (най-вероятно Компернас). Което не променя извода, макар да не е задължително.
Krasi_S - специалист
Имам този 5J-овия, купуван за 90лв преди 4 години. Ползвал съм го за къртене на стара мазилка и тухли. Взех го точно с идеята да си свърша "мръсната" работа с нещо евтино, за което да не ме е яд. До тук има навъртяни около 30 часа яка работа. В началото му работеше пробивния механизъм. Вече не :). Но пък си става за къртене без проблем.
Недостатъците са, че е тежичък и уморява, и тези 5J са определено в китайски мерни единици :). За същия ремонт пробвах и един Dewalt с удар 2J. Може мнението ми да е субективно, обаче се държаха еднакво като сила на удара.
zz_stefanov - майстор
вт мар 05, 2024 3:14 pmKrasi_S написа:
Имам този 5J-овия, купуван за 90лв преди 4 години. Ползвал съм го за къртене на стара мазилка и тухли. Взех го точно с идеята да си свърша "мръсната" работа с нещо евтино, за което да не ме е яд. До тук има навъртяни около 30 часа яка работа. В началото му работеше пробивния механизъм. Вече не :). Но пък си става за къртене без проблем.
Недостатъците са, че е тежичък и уморява, и тези 5J са определено в китайски мерни единици :). За същия ремонт пробвах и един Dewalt с удар 2J. Може мнението ми да е субективно, обаче се държаха еднакво като сила на удара.
Което означава, че макита 2470 и подобни, идеално покриват всички нужди на един домашен ремонт направи сам и ще му остане ресурс и за после. :)
вт мар 05, 2024 8:02 pmzz_stefanov написа:
...Което означава, че макита 2470 и подобни, идеално покриват всички нужди на един домашен ремонт направи сам и ще му остане ресурс и за после. :)
Естествено.
Цената обаче не блазни, а и не ги рекламират тук.

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: