Нека намерим най-тънките цени.
vesodimov - специалист
ср юли 01, 2020 11:13 pmgnt69 написа:
Николов жив да си. Снощи разглеждах телевизорите и попаднах на неустоима оферта и си напазарувах един телевизор за навеса в къщи. Доставката им е малко скъпа 30 кинта ама телевизорите снощи бяха евтини, днес вече бяха от скъпите.
Ще чакаме пък да видим какво ще донесат и на какви пари.
Градски, направо си ги разбил.
Със здраве да си го ползваш. Пиши като дойде. :partyman:
resistbody - майстор
Ако ти донесът 50-kа за 150 кинта трябва да раздадеш курбан, най-вероятно ще ти се обадят за техническа грешка.. редовната цена е към 1000лв

по темата...
https://www.toolstation.com/ - имам 4-5 машини от тука
https://www.homebase.co.uk/ -тея не съм ги пробвал, защото мега офертите винаги са за пикъп...
amazon и ebay да ги броим ли, че във втория имам похарчена една гарсониера :D
vesodimov - специалист
Леко в страни от темата, но моля за съвет:
От доста години поръчвам от китайски сайтове, но идеята за доставка до UK и впоследствие до България ми хареса. Предполагам, че стоката ще пристигне доста по-бързо, а парите като общо ще бъдат почти същите.
Харесал съм си ТОЗИ РУТЕР
Цената към момента е 125,99 долара + 9 долара за доставка до България със срок на доставка 15-38 дни. Най-вероятно второто :yawinkle:
Няма ли да е по-добре да го купя и пратя на UK адрес и от там чрез транспортна фирма да дойде до България ?
Virtex - майстор
Ships From: China
Ако му сложат мито/ДДС при влизане в ЕС ще стане забавно. Някои фирми не се занимават да освобождават от митница и да плащат такси и ще го върнат.

Така че си направи сметка. За доставки от Китай най-добре до БГ адрес, иначе рискуваш ако напишат висока сума.
Lisko - майстор
ср юли 01, 2020 11:34 pmresistbody написа:
...amazon и ebay да ги броим ли, че във втория имам похарчена една гарсониера :D
Похарчена една, а получени - две!
:mrgreen:
resistbody - майстор
чет юли 02, 2020 6:19 pmLisko написа:
ср юли 01, 2020 11:34 pmresistbody написа:
...amazon и ebay да ги броим ли, че във втория имам похарчена една гарсониера :D
Похарчена една, а получени - две!
:mrgreen:
Не съм смятал може и три да са.. е и бая брак изкарах.. но съм на поне 2-3 пъти отгоре на похарченото... добре че фирмата плаща..
vesodimov написа:
Леко в страни от темата, но моля за съвет:
Намери си го в ЕУ склад от алито/ебея, или през банг гуд с EU пиорити лайн ако го имат(взимал съм някакви шаумита от там)... на ГБ не знам как е приоритито.. тея китайци с тая приорити имат някакв врътка и не минава митница(или възтановяяват такстите ако си палтил застраховката).. все пак 6 гущера е оскъпяването, а тоя рутер е 200 кинта.. то ако ти трябваше такъв вече да си го купил от тука.. май ще правиш оувъркил..
vesodimov - специалист
пет юли 03, 2020 12:32 amresistbody написа:
май ще правиш оувъркил..
Май май ...
Virtex - майстор
пет юли 03, 2020 12:32 amresistbody написа:
тея китайци с тая приорити имат някакв врътка и не минава митницаоувъркил..
Врътката е, че има страни, които вярват на това, което е записано. Когато влиза в дадена страна винаги се декларира стойност на стоката. При декларацията може да се излъже. UK/DE/NL засега не подлагат на съмнение какво пише, още повече ако е някои от доставчици като DHL или други такива, работещи с дадената страна само (примерно Speedpak, който е Европа е само за UK).

Когато изпращача напише $10, не се спира. После примерно от Германия до тук с DHL или друг бърз метод. До UK адрес е получаван телефон с DHL за голяма сума, но обявен като 10GBP и директно си дойде до адреса без никакви драми. Тук пощите само да надушат, че може да е телефон и винаги отварят :-D

Както може да се сети човек, тук такива шашми трудно минават - може и да пише $10, но митницата ако искат да го спрат - ще го спрат. Дори пратки през DHL може да бъдат задържани, ако преценят, че нещо не е наред от митницата - примерно пратка 10КГ, обявена за $20, изпратена с DHL. Съответно митницата се запъна и стана забавно за един преАтел :-D

Но да, 'на запад' също ползват drop shipping и с изключение на складовете тук, всички 'EU priority no customs' и т.н. пратки минават по тази схема.
vesodimov - специалист
Аз смятам, че за по-сериозни неща като телефони, техника, инструменти ... е по-добре да се ползва опцията до UK/DE и после - България. Поправете ме, ако греша.
Руди - майстор
Някой пазарувал ли е от Best Shoping Dealz?
https://bestshoppingdealz.com
Имам поръчка от януари, уж са я пратили, така и не пристигна.
Дали са мошеници? До едно време ми отговаряха
на имейлите - моля изчакайте, има забавяне, карантина...
После спряха и толкоз. Изгорях трийсетина лева.

Сега гледам да си избера една дъсчена барака, ето от тия:
https://www.vidaxl.bg/e/8718475995579/v ... -d-rvesina
Някой дали е ползвал тоя сайт? Да не ме преметнат и тия,
че паричките са повече...

Знам, че тука има хора дето могат да си я сковат тая барака от дъски,
ама аз още нямам нито инструментите, нито уменията.

Тема "Международни Онлайн магазини за техника и тяхната доставка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: