• 1
  • 2
Нека намерим най-тънките цени.
Здравейте, имам сглобяема къща само на един етаж от дърво и ламаринен покрив. Когато вали силен дъжд няма никакъв теч вътре в къщата. При много студено време се получава конденз и капе. Покрива е ламарина с найлон и вата, лошото е че по протежение на къщата минават два метални винкела с процеп и от там прокапва.
Пълня с пяна но продължава. Дайте съвет докато стане топло какво да измисля
silent - майстор
има много варианти ..може да залепиш ваолит..може да напълниш с пяна и след като я изрежеш да я боядисаш отгоре с течна гума...сама по себе си пяната не водоизолира....
съб яну 16, 2021 12:41 pmsilent написа:
има много варианти ..може да залепиш ваолит..може да напълниш с пяна и след като я изрежеш да я боядисаш отгоре с течна гума...сама по себе си пяната не водоизолира....
Благодаря за отговора, покрива е от профилна ламарина ако се казва така с улеи не е равна и съответно няма да мога да залепя каквото и да е отгоре на нея. При дъжд няма проблем, изкарах комин за пелетна камина и облепих с гума там теч няма. Получава се конденз, капането е на 5 6 места от винкел който е изложен пряко на студа до ламарината и кондензира. Количеството вода е 1/2 чаша за кафе от еднократните , но е достатъчно да повреди дъските.
Лятото не е имало проблем, за първа година сме тук и зимата, що се отнася до пяната се надявам поне малко да изолира винкела и да не прави конденз.

П.С не знам защо темата е излязла тук в тази категория, ако може някой да я премести ще съм благодарен.
silent - майстор
Спасението от конденза е течение на покрива ....неслучайно навремето са слагали капандури...
kozl - майстор
Имаш проблем с конденза. А той ще се реши с пароизолация и топлоизолация.
Пароизолацията ще спре вътрешния въздух да достига до винкелите, а топлоизолацията не трябва да позволява винкелите да охлаждат пароизолацията.
Аз така мисля по въпроса със справяне с конденза, пък и приветрението на вътрешния обем и това помага.
нед яну 17, 2021 9:14 amsilent написа:
Спасението от конденза е течение на покрива ....неслучайно навремето са слагали капандури...
мерси за отговора, към момента зимно няма как да слагам капандури.
нед яну 17, 2021 9:22 amkozl написа:
Имаш проблем с конденза. А той ще се реши с пароизолация и топлоизолация.
Пароизолацията ще спре вътрешния въздух да достига до винкелите, а топлоизолацията не трябва да позволява винкелите да охлаждат пароизолацията.
Аз така мисля по въпроса със справяне с конденза, пък и приветрението на вътрешния обем и това помага.
като дойде пролет ще се направи като хората, искам да разбера сега докато е студено какво мога да направя за да намаля конденза, иначе майстора на къщата леко се е осрал зашото има найлон под ламарината - някакъв обикновен и камена вата, ама на винкилите в процепа където се вижда ламарината няма вата има само найлон и става като парник предполагам.
kozl - майстор
А РЕ фолиото не е ли под ватата?
Под ламарината трябва да е топлоизолацията, а под нея найлона като пароизолация, защото има и специални пароизолационни мембрани.
нед яну 17, 2021 9:36 amkozl написа:
А РЕ фолиото не е ли под ватата?
Под ламарината трябва да е топлоизолацията, а под нея найлона като пароизолация, защото има и специални пароизолационни мембрани.
не няма фолио сложих лично на стените когато облицовах с нов сачак да диша. На покрива е найлон с нишки като бризент на рмбчета . От вътре на вънка са дъски съчак после вата найлона и ламарината. На местата на снадките на покрива винкелите са без изолация
preslav - майстор
Не ми е много ясна постановката, но няма какво особено да се направи преди края на зимата. Единственото, което можеш да се опиташ да направиш е да отведеш някъде конденза, а не да се мъчиш да го запечатваш. На пролет всичко трябва да се преработи защото ми се струва, че на покрива ти някой е правил свободни съчинения.
  • 1
  • 2

Тема "Сглобяема къща теч покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: