Всичко за вашата тераса или балкон
miliad - майстор
Отвън задължително измазване. Пяната с времето изгаря от слънцето и дограмата овисва само на дюбелите.
Скоро нивелирах наново такава тераса, неизмазана.
Водата са я споменали вече.
Относно обръщане, козирки, обшиване с профили-това се уговаря преди монтажа..
Даже може да се уговориш да не се остъклява дограмата, за да имаш достъп за обработка на външните фуги.
mkocev - специалист
Ако има достъп от съседите отдолу, може поне една боя да се удари на пяната, иначе ще замине от слънцето още по-бързо :)
Kockata_91 - напреднал
Фирмата е "ВАЛДА*!

Няма, само поставиха нещата, удариха една пяна , общо 3 часа работа и си заминаха. Мизерията след тях няма да споменавам отново!!

Никъде няма нищо. Терасата отдолу и отгоре е с поставеня пяна, трупчета някакви, които не мога да извадя, защото са стегнати и това е.

Мисля на въпросните термопанели да махна тия "панели" и да сложа силикон на разтоянието между тераса и профил- това как става (махането на профил). За да не се пълни с вода,

Другото чат-пат ще измажа...отвънка не знам как ще е , мъка голяма...
Аз това си мислех, че ще сложат профилите- измазват, после слагат стъклата, ама курец.

Ще кача снимки, за да вкарате предложения!

За сега наздраве! Весел празник и отстоявайте принципите си!
Kockata_91 - напреднал
Какъв е принципа и как да отворя посочения профил? Терасата е с праг. Съответно между прага и профила има няколко милиметра разтояние, което искам да запълня със силикон, за да не влиза влага и съответно да причинява проблеми. Та въпросните плоскости, как да си демонтирам да си направя място да сложа силона и съоветно да ги поставя отново.

Примерна снимка- https://prnt.sc/10cddd4
brum - майстор
За колко време тая пяна се очаква да замине и да се отворят дупки?

При мен вече 3 години няма проблеми. Ни вода е влизала, ни нищо. Може би има нещо общо с това, че терасата която остъклихме е с такова изложение, че директно слънце не вижда.

Тема "Остъкляване на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: