Всичко за вашата тераса или балкон
Kockata_91 - напреднал
Здравейте!

Предстои ми остъкляване на тераса, а изобщо нищо не знам по въпроса :(
Опитах се да открия информация за цени и прочие, но нищо конкретно няма в мрежата. Моля за съвети, мнения и препоръки. Като не разбирам и се притеснявам да не ме излъжат. Касае се за тераса, чиито размери са: височина около 250см. и дължина около 7м.. Какъв е по-добрия вариант и по-удачен финансово и като цяло как вървят цените на този тип услуги? :?
Каква дограма трябва да избера, дали само стъкла или с пвц профили. Идеята е там да ми бъде кухнята плюс някакво малко диванче, на което да се разпуска, да си пия кафето, бирата или виното и да си почивам :drinkers: . Ще ми се да са еднопосочни стъкла, за да не ме гледат, че може сол да си подаваме през терасите, голяма гъчканица е. :rolleyes:
Мисля да наема фирма, с подписване на договор, защото от частни лица вече само ядове бера. Казват една цена в началото, а накрая става съвсем друга цифра и ми идва в повече вече. [-X

Ами това е основното, с голям интерес ще следя евентуалните мнения, които ще публикувате. :supz:

Благодаря предварително и бъдете здрави!
brum - майстор
На варианта само със стъкла подозирам, че няма да ти хареса цената. По спомен идваше над двойно по-скъпо от варианта ПВЦ дограма със стъкла.

Пращаш запитване към фирмата като даваш информацията която имаш за размерите. Казваш си и другите претенции и чакаш информация за цените. После си избираш с кой ще работиш, те идват да вземат точни размери след което подписвате договор. Минах през това преди около 2-3 години и това са ми спомените.

Най-вероятно имаш парапет, та съобрази се с него. При мен точно до нивото на парапета е дограма с неподвижни стъкла. Над парапета обаче са 4 големи прозореца който са плъзгащи се. Така хем излиза по-евтино, хем парапета от вътре не се вижда, хем влиза максимално светлина. А като плъзнеш прозорците на страни можеш да се облегнеш на профила и си все едно на тераса без дограма.
Kockata_91 - напреднал
А как вървят цените за някакво нормално качество на продукта? На квадрат ли е ценообразуването или как? :partyman:
brum - майстор
Това са моите цени. Фирмата е SAAV. Цените са по-високи от масовите, но избрах тях заради начина по който работят. И до ден днешен не е имало ни един проблем с дограмата и монтажа.

Само дето това е първата им оферта. 2та дето е по начина по който обяснявах (80см долен ред без отваряне и плъзгащите се прозорци над него) я нямам.

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (40.58 KиБ) Видяна 3379 пъти
Kockata_91 - напреднал
пет фев 05, 2021 11:10 pmbrum написа:
Това са моите цени. Фирмата е SAAV. Цените са по-високи от масовите, но избрах тях заради начина по който работят. И до ден днешен не е имало ни един проблем с дограмата и монтажа.

Само дето това е първата им оферта. 2та дето е по начина по който обяснявах (80см долен ред без отваряне и плъзгащите се прозорци над него) я нямам.
Хмм, аз се надявам на нещо от порядъка на 1500лв., ама май не съм в час изобщо 🤣
Утре ще идват на оглед, та да видим какво ще стане.
Kockata_91 - напреднал
Минаха хората и офертите са следните:

ПВЦ дограма с термо панели -8 крила 1950лв.
Алуминиева дограма 8 крила-1950лв.

Уж алуминиевата била по-евтина, а идва на една цена.

Алуминиева със 6 крила, двойно стъкло - 1650лв

Алуминиева със 6 крила, единично стъкло - 1450лв.

Избора зависи от предназначението, та в общи линии е това. Дограмата ще е бяла, а размерите на 250см височина и 5.2м. дължина. Може да е полезно на някой като информация.
Kockata_91 - напреднал
нед фев 07, 2021 5:18 pmKockata_91 написа:
Минаха хората и офертите са следните:

ПВЦ дограма с термо панели -8 крила 1950лв.
Алуминиева дограма 8 крила-1950лв.

Уж алуминиевата била по-евтина, а идва на една цена.

Алуминиева със 6 крила, двойно стъкло - 1650лв

Алуминиева със 6 крила, единично стъкло - 1450лв.

Избора зависи от предназначението, та в общи линии е това. Дограмата ще е бяла, а размерите на 250см височина и 5.2м. дължина. Може да е полезно на някой като информация.
Забравих да спомена, че ще пратя запитване и към друга фирма за сравнение. Наистина не разбирам защо ПВЦ и Алумина са на една и съща цена, а ми разправяха, че второто било по-евтино
Фитилчо - майстор
Как ще е по евтин алуминия бе момче?
Алуминият, качествения такъв е два пъти по скъп от ПВЦ !
miliad - майстор
ср фев 10, 2021 11:50 amФитилчо написа:
Как ще е по евтин алуминия бе момче?
Алуминият, качествения такъв е два пъти по скъп от ПВЦ !
Дали са цена за студен алуминии, не за термопрофил. За това цената е еднаква с ПВЦ то.
Kockata_91 - напреднал
ср фев 10, 2021 11:50 amФитилчо написа:
Как ще е по евтин алуминия бе момче?
Алуминият, качествения такъв е два пъти по скъп от ПВЦ !
Идея си нямам кое е по евтино , кое е по-добро и т.н.. Цитирах думите на майстора, сега може и нещо погрешно да съм чул, но надали. Помня ясно, каза по-добре ПВЦ с термопрофили и ще ти изолира по-добре. Алуминият щял да бъде по-евтин, това го помня ясно, щото само дето не му казах- прави го него. После при офертата просто се изненадах, че след това което ми каза, цената им беше еднаква. Та, така :lol:

Тема "Остъкляване на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: