Нека намерим най-тънките цени.
cat - специалист
По цените в Бургаско викаш си един телескопичен товарач за 120 150 лв (това ако си в чертите на града) и картона е на терасата от вилиците си го разтоварваш ти разбира се .
bota156 - специалист
ср апр 14, 2021 1:55 pmmuhala написа:
Написах справедлива цена, защото си мислех, че ще се навият много хора за тази работа и ще искат малко пари, но се оказа, че не е така.
Изглежда, никой не иска да изкарва под 200 лв на ден за половин ден работа.
Малиии
Аз качих 140 листа за 120лв с 4-ма от братята по 30лв (това преди 6 години). на първите 2 етажа по 1 пачка 60 и на 3-тия 20 листа.
И скъпо ми се видя, че го свършиха за 3 часа :). Почерпих ги по бира и кучешки салам
muhala - майстор
Днес дойдоха и останалите листа - 16 обикновен 12мм бял картон. Първия път бяха 19 пожароустойчиви. Общо 35, а не 42. Намалих ги малко.
Белия картон е значително по-лек от розовия. По данни е 20кг на лист, за разлика от 24 за розовия.
Та тези 16 отново ги хванах и наведнъж ги метнах от улицата, един етаж и половина нагоре. Почивка, после по два наведнъж с нов начин на носена. Хващам ги с изпъната надолу дясна ръка с пръстите и лакътя навън. С лявата ръка хващам също картона и целия лист го облягам на дясното рамо.
Така без проблеми се носят два листа. Така още 3 етажа и половина до последната площадка. После един по един и айде в мансардата.
Sandman - специалист
съб апр 24, 2021 10:55 pmmuhala написа:
... Хващам ги с изпъната надолу дясна ръка с пръстите и лакътя навън. С лявата ръка хващам също картона и целия лист го облягам на дясното рамо. ...
Не си ли взе дръжка? :?
Доста по-удобно е.
Прикачен файл:
img4.jpg

Аз като трябваше да пренасям ОСБ листове ползвах козия крак за дръжка, ма ОСБто си е дървено и не се нащърби. Тия пластмасовите дръжки са 10тина лева и си заслужава инвстицията в твоя случай.
muhala - майстор
Това за сам човек ли е ?
Не разбирам как се носи.
съб май 01, 2021 9:44 amSandman написа:
съб апр 24, 2021 10:55 pmmuhala написа:
... Хващам ги с изпъната надолу дясна ръка с пръстите и лакътя навън. С лявата ръка хващам също картона и целия лист го облягам на дясното рамо. ...
Не си ли взе дръжка? :?
Доста по-удобно е.

img4.jpg


Аз като трябваше да пренасям ОСБ листове ползвах козия крак за дръжка, ма ОСБто си е дървено и не се нащърби. Тия пластмасовите дръжки са 10тина лева и си заслужава инвстицията в твоя случай.
jekasus - майстор
muhala написа:
Хващам ги с изпъната надолу дясна ръка с пръстите и лакътя навън.
Схвана правилния начин за носене.
Дръжката спестява още от излишни движения при носенето на листи.
Sandman - специалист
съб май 01, 2021 10:24 pmmuhala написа:
Това за сам човек ли е ?
Да :)

Прикачен файл:
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (98.94 KиБ) Видяна 1134 пъти
muhala - майстор
Ясно. Това наистина би помогнало доста.
нед май 02, 2021 12:35 amSandman написа:
съб май 01, 2021 10:24 pmmuhala написа:
Това за сам човек ли е ?
Да :)


Clipboard01.jpg

Тема "Справедлива цена за труд" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: