Нека намерим най-тънките цени.
шоп - майстор
Ако качваш по 5 листа на ден няма да ги усетиш. И то ако си в добра физическа форма. Просто като се качваш към обекта да не си празен

Ако мислиш да ги качиш сам за един ден мога да кажа, че си голям оптимист. Не си уточнил размера на ГК, но масовия 2х1,2х12мм си е труден за маневриране. Ще закачаш по парапети и стени, ще очукаш краищата му и накрая може да разбереш, че 350 лв не са никак много пари.
imegogo - специалист
и според мен сам човек дори и да е в доста добра форма ще се озори,ако не намериш някой да ти помага по-добре търси някоя друга оферта
nikolson - майстор
Дано не се хванеш сам да ги качваш. Щото може да спиш до тях, за да ги вардиш през нощта.
aleyan - специалист
Мен пък винаги са ме веселяли такива сметки на чуждия труд. :-D
Малко като вица как се изчислява времето необходимо за копаене на дупка по армейски.
Без обиди.
:partyman: Надявам се автора да ги качи сам и да сподели каква е "справедливата" цена за конкретния случай.
ulieliadi - специалист
Последно ми качваха 39 листа на 4-ти плюс 19 листа на 3-ти за 160лв. Двама за един ден.
Също 50листа осб 2.50х0.67х0.12 на 5-ти етаж за 100лв един човек за един ден. Не бяха роми.

350-400лв са страшно много за тази работа!
шоп - майстор
пон апр 12, 2021 3:37 pmnikolson написа:
Дано не се хванеш сам да ги качваш. Щото може да спиш до тях, за да ги вардиш през нощта.
+ 1 към мнението!

Има го и другия вариант:
хамалчета наети се за 100лв
Качват 1 лист ГК до етаж 5 и казват:
- чорбаджи, 100 лв са малко за тая работа, дай 500!

Извиват ръце и в това са номер 1, няма договор, няма нищо. Взимат си шапката и си тръгват. Чорбаджията е пред инфаркт защото се стъмва, ще вали и т.н.

И последно никой не коментира региона. Във Видин може и да се намерят хамали за 1/2 от цената в София, които професионално да свършат работа.
muhala - майстор
Здравейте,

Предпочетох да поръчам картона на два пъти.
Днес пристигнаха 19 листа от розовия. Стоватиха ги на пале на тротоара.
От там всичките на един път качих на втория етаж. Оставих ги прави на площадката.
Починах и после на няколко пъти качих картона на последната площадка преди таваните. Пак почивка.
След това от там до моя таван - половин етаж качване, но с много маневри.

Общо около 4 часа с почивките.
Нямаше да успея всичките 40 листа да кача сам за един ден.
Ако имах един помощник, щяхме да го направим за под 2 часа с почивките.

Преди години вдигахме 9мм картон двама човека за един етаж, по два листа наведнъж. Тогава щях да умра. Сега се изморих, но не го усетих по този начин, хем го вдигнах до таваните.

Едит: това е, защото съм почти 20 кг по-лек от преди. Тоест тежестта не ми пречи.
Според мен хамалската фирма ако прати 4 човека ще ги качат (19 листа) за един час и си тръгват. Та 42 листа биха ги направили за 2.5ч.
Не е моя работа на кой колко плащат и кой колко иска. Не кефят 450лв за тази работа и за това си я свърших сам (на половина за сега).
200 лв в джоба.

За София става дума.
kozl - майстор
И така измерил си собствената си норма време за 20 листа = 4 ч.ч.
Но имаш неква грешка в постановката, защото пишеш, че за 4 часа си качил половината, но същевременно ако са били всичките ще се справиш за 2 дни. Т.е. може да се приеме, че твоята норма време е 16 часа като разход за тази работа с включени почивки и технологични престои или 2 дневни надници.
Ти си знаеш надницата и можеш да оцениш колко ти струва труда.
Ако аз трябваше да сътворя цената за качването, то като приема норма време, която си писал, завишена с 100%, че нещо не си разчел почивките, за да ти трябва втори ден то при 60 лв. надница на общ работник ще се получи:
2×8×7,50×100%×15%=276 лв.
Да ама ако има мноо работа за общаците и нема как да откъснем от другите задачи ще се наложи да вдигна цената поне по 2, за да получи отказ или поне ако нема отказ и клиента се съгласи с цената да имам некво оправдание за несполучливия отказ.
Това е обяснение от моя професионална гледна точка. Щото явно има некво големо търсене на хамалски услуги за да се получават такива цени. Ако си променя гледната точка като за клиент то.... :roll:
Последната ми среща преди година с фирми за пренос бе обаче и с включен превоз тук в София за 5 кашпи (натоварване, превоз, разтоварване) от Горубляне до центъра за 150 лв. от най-евтината оферта, която открих от обяви с обаждане по телефона.
miroki - майстор
И аз преди време като видях колко надник иска един работник, който е два пъти по-голям от моя, разбрах, че е по-изгодно да си взема неплатена и да го свърша аз. (въпреки, че съм на не лоша позиция)
За късмет имах и платен отпуск. Така си направих изолацията на къщата, после така си слагах гипскартн и така и плочките. И сега като гледам какви грешки правят при поставянето на изолация ми става смешно. Не стига, че не знаят, ами и искат голям надник.
Извода, всеки си преценява възможностите, както физически и финансови и избира.
nikolson - майстор
Зависи в колко часа ти ги доставят. Климатичните условия, умора, време за хранене и т.н. Всеки сам преценява.
Впрочем, не знам как е в София със "самоосигуряващи се" хамали, но в Ямбол е трудна работа.

Тема "Справедлива цена за труд" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: