Нека намерим най-тънките цени.
muhala - майстор
Здравейте,

Какво според вас е справедливото заплащане за качване на 42 листа ГК (около 1000кг) на 5ет.
Стълбището е доста широко.
LazarGanev - "Велик майстор"
Опитвам се да си представя какво означава "несправедливо заплащане", ама не успявам. Иначе с автокран смятам, че няма да е повече от 80-100лв, заедно с доставката
muhala - майстор
съб апр 10, 2021 10:39 pmLazarGanev написа:
Опитвам се да си представя какво означава "несправедливо заплащане", ама не успявам. Иначе с автокран смятам, че няма да е повече от 80-100лв, заедно с доставката
Несправедлива цена е когато изпълнителя е крайно недоволен от заплащането, но приема офертата поради това, че няма избор.
KingLin - майстор
И аз не знам какво е справедливо и несправедливо... Мога да ти кажа какво платих за 100 листа на 260 см да се вкарат от улицата до къщата като ги разпределих по 50 на етаж - 100 кинта общо за двамата младежи дето свършиха работата от 10:00 до 15:00 с почивка за обяд осигурен от мен. Аз доволен и те доволни.
mkocev - специалист
Кажи, колко са ти взели (по-скоро си им дал) и всеки ще сподели как му се струва.
Относно автокрана, миналата година за малко да ползвам такъв и се оказа, че е тегаво положението. То не бяха пазарлъци с не един "кранист" , да дойдат на оглед, ама аз да им платя за това (нещо като 40лв. по спомен). Отделно пак по спомен, минималната цена беше нещо като 160лв. Ставаше въпрос за спускане на бетонен елемент в 4 метра изкоп.
Така че горното мнение ми се струва малко нереално.
А относно цената, аз например, за хамалските пера правя преценка на база собствени възможности. Т е. колко зор ще ми е на мен. В понеделник ще разтоварвам един камион с картон ( към 380 квадрата) и останалите материали за стени и тавани. Половината ще трябва да се качи на втория етаж. Имам монтиран телфер и ще е една идея по-лесно. Това е може би основното нещо, което се надявах да си спестя с наемането на хора за гипсокартона :), но по разни причини се оказа, че картона ще дойде по-рано, а майсторите по-някое време и ще трябва аз да си го прибера. Камиона влиза в двора и ги сваляме пред къщата (дано има кран...)
В офертата бяха включени 200 лв. за това. Знаят, че имам телфер. Та с удоволствие бих ги дал, но за съжаление, се налага да си ги спестя... :)
silent - майстор
кран не е оферта...скъпо...трудно осъществимо...и като цяло дефицитна услуга....и както вървят нещата ....цвета на нацията трябва да мисли как софтуерно да се качи картона на последния етаж , ремонтират и прекарват тръби ...да се сее и пече хляб пак така дистанционно от копчето на компа онлайн...
muhala - майстор
Не слъм платил още. В понеделник ще поръчам материалите и искам да имам реална представа за цените на тази работа.
fbr - майстор
Хамалски услуги в нета дал господ, едно телефонче и ще имаш реална представа за цените.
kozl - майстор
нед апр 11, 2021 10:16 ammuhala написа:
искам да имам реална представа за цените на тази работа.
Справедливата цена е според зависи от гледната точка.
И разумната цена - па така.
Ква ли шъ да е реалната цена :? Мое би тази при която е станала сделката :?
Ами пазарната цена :?
Некога справедливата, разумната, реалната и пазарната цена беше една и съща = държавната цена :-D
Сега :rolleyes:

Аз се ориентирам по норма време и некаква разценка на труда. Ама за точно такова изпълнение немам норма. Като нема норма се прави норма по преценка. Примерно средностатистически работник пренася N на брой пана на 5 етаж и се засича по хронометър и не требе изпълнителят да е обвързан оти ще се изкриви резултата в полза на връзката :-D
imegogo - специалист
много зависи,но във фирмата която работя се налага да се наемат хора за подобни дейности долната граница е 10лв на час ,ако им кажеш ,че е работа за 2-3 часа не се навиват,релно за да дойдат искат поне 50лв надник ,така че имай едни 100 лв пък,ако минеш по-евтино добре,имай предвид,че съм чувал и оферти за гипскартон специално 1лв за всеки етаж на качен лист така,че направи сметката

Тема "Справедлива цена за труд" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: