Нека намерим най-тънките цени.
jekasus - майстор
kozl написа:
се прави норма по преценка.
Без асансьор е по скъпо.
И на мен ми интересно колко пари най накрая ще платено за качване на тоя гипскартон.
sstefanov - майстор
Не е трудно да се сметне:
Надницата на хамалин за час работа, умножена по часовете, за които ще се качат тези гипс картони.
muhala - майстор
Днес звънях на две фирми, които имаха 5 звезди отзиви в Гугъл и по около 100 ревюта.
Едните казаха 450лв, другите казаха 350лв.
350 лв няма да дам. По-скоро ще го кача сам. На 1.20 страната като го хвана и ще го вдигна. За 8 часа сам ще го кача.

Гледах в един сайт за хамали пишеше 12 лв/час работа. Двама човека ако са, по 2 листа ако носят едновременно (един отпред и един отзад на листа)... 21 обиколки и са готови. 10 мин на обиколка. 4 часа силно завишено. 12 * 2 * 4 = 96лв. Ако някой беше казал 100лв, се навивам, но 450лв са много пари.
Sandman - специалист
Хм, намираш 1-2ма приятели, инвестираш в 2-3 дръжки за ГК и ги качвате. Инвестираш в ядене и пиене да ги почерпиш после и си готов :)
:partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
В такъв случай най-справедливо е да си ги качваш сам :cool: . Взимаш едни 400лв, местиш ги от единия джоб в другия и си ти :wink:
imegogo - специалист
провери поне още две три фирми примерно в olx търсне му е майката,така наскоро трябваше да се премести един апартамент първата фирма поиска 3к лв втората 2к лв,а третата 1к лв,нали се сещате коя свърши работата
muhala - майстор
нед апр 11, 2021 10:30 pmSandman написа:
Хм, намираш 1-2ма приятели, инвестираш в 2-3 дръжки за ГК и ги качвате. Инвестираш в ядене и пиене да ги почерпиш после и си готов :)
:partyman:
С този вирус няма как да стане.
нед апр 11, 2021 10:35 pmLazarGanev написа:
В такъв случай най-справедливо е да си ги качваш сам :cool: . Взимаш едни 400лв, местиш ги от единия джоб в другия и си ти :wink:
Така ще е май.
jekasus - майстор
нед апр 11, 2021 10:11 pmmuhala написа:
По-скоро ще го кача сам. На 1.20 страната като го хвана и ще го вдигна. За 8 часа сам ще го кача.

Късмет..., още на третия лист ще си без сили...
Аз съм патил, затова повече не нося материали по стъпала .
brum - майстор
1 тон да го качиш сам 5 етажа ще видиш зор. Да не се окаже, че после тия 400лв ще ги дадеш тройно в лечение. Имай едно на ум и подходи внимателно към това.

Събота една бригада пренесе тон и половина плочки. Ако трябваше да ги нося сам днес сигурно нямаше да има нещо дето да не ме боли. Но докато работеха ги гледах - имаха си рутина и работеха с акъл, не само със сила. Та тая работа изглежда проста, ама и тя се оказа, че си има тънкости.
krasi92 - майстор
нед апр 11, 2021 10:11 pmmuhala написа:
Днес звънях на две фирми, които имаха 5 звезди отзиви в Гугъл и по около 100 ревюта.
Едните казаха 450лв, другите казаха 350лв.
350 лв няма да дам. По-скоро ще го кача сам. На 1.20 страната като го хвана и ще го вдигна. За 8 часа сам ще го кача.

Гледах в един сайт за хамали пишеше 12 лв/час работа. Двама човека ако са, по 2 листа ако носят едновременно (един отпред и един отзад на листа)... 21 обиколки и са готови. 10 мин на обиколка. 4 часа силно завишено. 12 * 2 * 4 = 96лв. Ако някой беше казал 100лв, се навивам, но 450лв са много пари.
Добре го смяташ но вземи една торба гипсово лепило и направи 5 обиколки. Засечи време и сподели.Добави и време за завоите докато носиш детаил 2х1.Много е неприятно когато няма асансьор.

Тема "Справедлива цена за труд" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: