• 1
  • 2
Нека намерим най-тънките цени.
XpacTa - специалист
Здравейте. Дали някой може да даде съвет откъде да се купи най-евтино таванска стълба за малък отвор. Стандартните са 120х70, за съжаление няма как да удължа отвора толкова. Широчината я имам, но дължината в момента е 56см, Мисля че ще мога да удължа до 80. За този размер намерих полски Оман по 500 лева и някакви неясно какви с талашитен капак за 600 (т.е. отпада). Има ли шанс да се намери нещо по-евтино? Ако не става ясно - за такава стълба с капак иде реч:
Изображение
stefanjor - специалист
И при мен има одобен казус и си мислех да използвам телескопична стълба, която да прикача към капака на отвора.
За сега обаче си осатва само проект :)
стълба
XpacTa - специалист
Това го мислех, даже бях намерил някъде по чужбина телескопична стълба специално направена за закрепване на капака. Но така ще излезе 100-150 лева стълба, още не знам колко за капак и пак си отива на близка сума, плюс всичките проблеми по пригодяването на едното към другото. Ако капака ми беше здрав можеше да обмисля повече този вариант, но той е изгнил и си е за смяна.
Ако отвора е до стена има много идеи за стълби които може сам да си направиш. Но ще са видими.
Изображение
Изображение
cat - специалист
А височината на помещението в което е капака колко е?
Евентуално да си направиш стълба от 2 или 3 рамена които да се сгъват едно над друго и се затваря капака ако натежи може да се монтират амортисьори за капаци.
infomar
Аз ползвам тази.
ТАВАНСКА СТЪЛБА CLIK-FIX 120Х70 СМ. - 200 лв.
https://praktiker.bg/bg/Tavanski-stàlbi ... -/p/466355
Един от начините е да я монтираш под отвора - на тавана в стаята.
Прикачен файл:
Snap284.jpg
Snap284.jpg (29.69 KиБ) Видяна 2561 пъти
XpacTa - специалист
Височината на помещението е 230, не може да се сложи стълба на никоя стена, защото на тях има врати, а размерите на показаната от infomar стълба са прекалено големи - дори и да я монтирам под тавана няма да мога да я отворя (най-вероятно). За момента изглежда, че ще поръчам друг, по-евтин модел на вносителя на Oman и ще чакам между 6 и 9 седмици да го доставят, пък през това време ще си оформя отвора и ще се надявам да съм уцелил размера. Най-вероятно после ще трябва да го обшия капака с нещо.

Предимството на модела, който си харесах е по-добрата изолация и това, че самата стълбичка изисква по-малко място за разгъване.
Andri01 - майстор
Има един модел сгъваеми стълби от 4 части. Ширина към 390 мм. Направих от такава за моя каратаван с три от елементите. Прибира се горе и капака се затваря.
XpacTa - специалист
Къде я намери? Аз точно такава се надявам да си поръчам от вносителя на Оман, но ще я чакам доста време...
Andri01 - майстор
Прикачен файл:
541143.jpg
541143.jpg (67.88 KиБ) Видяна 2463 пъти
Има ги по големите "бакалии". С три от елементите направих моята,вдига се и прибира в каратавана и капака се затваря.
  • 1
  • 2

Тема "Таванска стълба с малък отвор (80х70)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: