• 1
  • 2
Нека намерим най-тънките цени.
infomar
Идва време да сменя старият фризер. Много ток харчи.
Препоръчайте нещо, при добро съотношение качество-пари.
Бюджетът е до 1000 лева, но по-малко - по-добре. Да издържи поне 10 години. После я камилата - я камиларя. Обемът да е около 230/250 литра или повече.
Старият е "Електролукс" оригинален закупен на втора ръка и аз го ползвам вече 10 години. Работи добре, но май много харчи. Бил е добър за времето си преди 20 години.
Гледам офертите и колкото повече гледам, толкова повече се чудя - изборът не е голям.
ZMeyGorianin - майстор
Търговските номера с малко харчещите домакински уреди са "пунта мара". Наскоро и аз смених хладилник поради същите причини. Новият беше с малко по-големи габарити и А...изненадаа - с по малък вътрешен обем от стария. Всичко това заради по-дебелите стени, съответно изолация. От там и икономиите. Да, ама сега не мога да събера вътре същите тенджери, както в стария. Е, дава наистина някаква по-малка консумация, но ако я сравниш със стария фризер ще излезе, че тези 1000 лева ще ги избиваш 10 год. - таман колкото ще го ползваш.
Единствено хладилниците с инверторни компресори дават по-ниска консумация в сравнение с конвенционалните, но там цифрите са други.
Svetoslavoff1 - майстор
Само да вметна, гледай и климатичния клас на фризера.
infomar
пет авг 20, 2021 5:11 pmZMeyGorianin написа:
Търговските номера с малко харчещите домакински уреди са "пунта мара". Наскоро и аз смених хладилник поради същите причини. Новият беше с малко по-големи габарити и А...изненадаа - с по малък вътрешен обем от стария.........................
.................
Нали дават колко е обемът в литри. Този обем да не е по външни габарити :?
Не съм чувал за КЛИМАТИЧЕСКИ КЛАС. Знам само за някакъв който показвал колко са икономични :? Повечето са с "F"
Егати проблема..... Не съм мислел, че избор на фризер ще ми е проблем. :shock:
шоп - майстор
пет авг 20, 2021 4:43 pminfomar написа:
Идва време да сменя старият фризер. Много ток харчи.
То и новия много ток ще харчи.
Моя е 400л ракла и приравнено към днешна цена на дневна и нощна енергия харчи към 1,2 лв/24ч

Купен е далечната 1991. Тогава бе началото на кризата. Глад, липса на храна, купони, хиперинфлация.
Благодарение на фризера и че гледахме по едно говедо и 2 прасета годишно минахме периода "блажно"

След 13 г работа към 2004 компресора замина и го сменихме с последната дума на тогавашната техника.
Започна да харчи с 10% по-малко ток.

След още 10 год хипермаркетите завзеха всичко и месо, чушки, боб , грах, тиквички и т.н. и т.н. имаше 365 дена в годината.

Годината е 2021... не гледаме прасета и говеда, пазаруваме 1-2 пъти в седмицата на промоция и гледаме всичко да е прясно.
30-35 лв на месец сметка за фризер в момента според мен не е обосновано.
Разбира се ако дойде криза и глад фризера е в бойна готовност обезпечен и енергонезависим:-)
infomar
пет авг 20, 2021 6:20 pmшоп написа:
пет авг 20, 2021 4:43 pminfomar написа:
Идва време да сменя старият фризер. Много ток харчи.
.......................
30-35 лв на месец сметка за фризер в момента според мен не е обосновано.
Разбира се ако дойде криза и глад фризера е в бойна готовност обезпечен и енергонезависим:-)
Прав си. И това го има. И с този "ЗЕЛЕН" ток, цената му все ще расте... ли расте....
Трябва да помисля, дали и по-малък няма да ми свърши работа. :?
Svetoslavoff1 - майстор
"...Не съм чувал за КЛИМАТИЧЕСКИ КЛАС. Знам само за някакъв който показвал колко са икономични :? Повечето са с "F"..."
Ами попрочети, в гуглето е писано доста, че на едни комшии им се случи неприятна случка точно заради фризер на промоция, но с неподходящ за помещението им климатичен клас.
И защо изборът да е проблем? Основни параметри - цена, полезен обем, енергиен клас, климатичен клас - ти избираш с кои параметри можеш да варираш и кои да "заковеш" , тегловен коефициент за всеки параметър, таблица с 4 колони/реда и "n" на брой модели/марки, проучване на пазара и избор на победител :) Воала!
Е, леко шеговито съм го написал, но е нелош алгоритъм :) , който може разбира се да се усложнява с избор на цвят, външни размери, смяна на вратата, ракла или стоящ, вид компресор и тн.
пет авг 20, 2021 7:58 pmSvetoslavoff1 написа:
"...Не съм чувал за КЛИМАТИЧЕСКИ КЛАС. Знам само за някакъв който показвал колко са икономични :? Повечето са с "F"..."
Ето защо не ми харесва ​КЛИМАТИЧЕСКИ КЛАС

Мнението е модерирано въз основа на т. 11 от Общите правила за ползване на форума: В цитатите включвайте само тези части от мнението на потребителя, които коментирате. Не цитирайте мненията, които се намират непосредствено преди вашето. Изключение се допуска, ако вашето мнение е първо на следваща страница в темата.
infomar
пет авг 20, 2021 7:58 pmSvetoslavoff1 написа:

Ами попрочети, в гуглето е писано доста, че на едни комшии им се случи неприятна случка точно заради фризер на промоция, но с неподходящ за помещението им климатичен клас.
Благодаря, за информацията. Прочетох и се запознах с климатичният клас. Явно не съм знаел за него. Надявам се да съм единственият.
infomar
Някой ще каже ли добра дума за марката LIEBHERR.
За сега се спрях на този модел, ФРИЗЕР LIEBHERR G-1223, но произведено в България...дали е гаранция за качество?
  • 1
  • 2

Тема "Препоръчайте само фризер 250-300 литра с цена до 1000 лв." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: