• 1
  • 2
Нека намерим най-тънките цени.
infomar - майстор
Идва време да сменя старият фризер. Много ток харчи.
Препоръчайте нещо, при добро съотношение качество-пари.
Бюджетът е до 1000 лева, но по-малко - по-добре. Да издържи поне 10 години. После я камилата - я камиларя. Обемът да е около 230/250 литра или повече.
Старият е "Електролукс" оригинален закупен на втора ръка и аз го ползвам вече 10 години. Работи добре, но май много харчи. Бил е добър за времето си преди 20 години.
Гледам офертите и колкото повече гледам, толкова повече се чудя - изборът не е голям.
ZMeyGorianin - майстор
Търговските номера с малко харчещите домакински уреди са "пунта мара". Наскоро и аз смених хладилник поради същите причини. Новият беше с малко по-големи габарити и А...изненадаа - с по малък вътрешен обем от стария. Всичко това заради по-дебелите стени, съответно изолация. От там и икономиите. Да, ама сега не мога да събера вътре същите тенджери, както в стария. Е, дава наистина някаква по-малка консумация, но ако я сравниш със стария фризер ще излезе, че тези 1000 лева ще ги избиваш 10 год. - таман колкото ще го ползваш.
Единствено хладилниците с инверторни компресори дават по-ниска консумация в сравнение с конвенционалните, но там цифрите са други.
Svetoslavoff1 - специалист
Само да вметна, гледай и климатичния клас на фризера.
infomar - майстор
пет авг 20, 2021 5:11 pmZMeyGorianin написа:
Търговските номера с малко харчещите домакински уреди са "пунта мара". Наскоро и аз смених хладилник поради същите причини. Новият беше с малко по-големи габарити и А...изненадаа - с по малък вътрешен обем от стария.........................
.................
Нали дават колко е обемът в литри. Този обем да не е по външни габарити :?
Не съм чувал за КЛИМАТИЧЕСКИ КЛАС. Знам само за някакъв който показвал колко са икономични :? Повечето са с "F"
Егати проблема..... Не съм мислел, че избор на фризер ще ми е проблем. :shock:
шоп - майстор
пет авг 20, 2021 4:43 pminfomar написа:
То и новия много ток ще харчи.
Моя е 400л ракла и приравнено към днешна цена на дневна и нощна енергия харчи към 1,2 лв/24ч

Купен е далечната 1991. Тогава бе началото на кризата. Глад, липса на храна, купони, хиперинфлация.
Благодарение на фризера и че гледахме по едно говедо и 2 прасета годишно минахме периода "блажно"

След 13 г работа към 2004 компресора замина и го сменихме с последната дума на тогавашната техника.
Започна да харчи с 10% по-малко ток.

След още 10 год хипермаркетите завзеха всичко и месо, чушки, боб , грах, тиквички и т.н. и т.н. имаше 365 дена в годината.

Годината е 2021... не гледаме прасета и говеда, пазаруваме 1-2 пъти в седмицата на промоция и гледаме всичко да е прясно.
30-35 лв на месец сметка за фризер в момента според мен не е обосновано.
Разбира се ако дойде криза и глад фризера е в бойна готовност обезпечен и енергонезависим:-)
infomar - майстор
пет авг 20, 2021 6:20 pmшоп написа:
пет авг 20, 2021 4:43 pminfomar написа:
.......................
30-35 лв на месец сметка за фризер в момента според мен не е обосновано.
Разбира се ако дойде криза и глад фризера е в бойна готовност обезпечен и енергонезависим:-)
Прав си. И това го има. И с този "ЗЕЛЕН" ток, цената му все ще расте... ли расте....
Трябва да помисля, дали и по-малък няма да ми свърши работа. :?
Svetoslavoff1 - специалист
"...Не съм чувал за КЛИМАТИЧЕСКИ КЛАС. Знам само за някакъв който показвал колко са икономични :? Повечето са с "F"..."
Ами попрочети, в гуглето е писано доста, че на едни комшии им се случи неприятна случка точно заради фризер на промоция, но с неподходящ за помещението им климатичен клас.
И защо изборът да е проблем? Основни параметри - цена, полезен обем, енергиен клас, климатичен клас - ти избираш с кои параметри можеш да варираш и кои да "заковеш" , тегловен коефициент за всеки параметър, таблица с 4 колони/реда и "n" на брой модели/марки, проучване на пазара и избор на победител :) Воала!
Е, леко шеговито съм го написал, но е нелош алгоритъм :) , който може разбира се да се усложнява с избор на цвят, външни размери, смяна на вратата, ракла или стоящ, вид компресор и тн.
пет авг 20, 2021 7:58 pmSvetoslavoff1 написа:
"...Не съм чувал за КЛИМАТИЧЕСКИ КЛАС. Знам само за някакъв който показвал колко са икономични :? Повечето са с "F"..."
Ето защо не ми харесва ​КЛИМАТИЧЕСКИ КЛАС

Мнението е модерирано въз основа на т. 11 от Общите правила за ползване на форума: В цитатите включвайте само тези части от мнението на потребителя, които коментирате. Не цитирайте мненията, които се намират непосредствено преди вашето. Изключение се допуска, ако вашето мнение е първо на следваща страница в темата.
infomar - майстор
пет авг 20, 2021 7:58 pmSvetoslavoff1 написа:

Ами попрочети, в гуглето е писано доста, че на едни комшии им се случи неприятна случка точно заради фризер на промоция, но с неподходящ за помещението им климатичен клас.
Благодаря, за информацията. Прочетох и се запознах с климатичният клас. Явно не съм знаел за него. Надявам се да съм единственият.
infomar - майстор
Някой ще каже ли добра дума за марката LIEBHERR.
За сега се спрях на този модел, ФРИЗЕР LIEBHERR G-1223, но произведено в България...дали е гаранция за качество?
  • 1
  • 2

Тема "Препоръчайте само фризер 250-300 литра с цена до 1000 лв." | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: