Нека намерим най-тънките цени.
zz_stefanov - майстор
Нищо не може да оправи за дълго компрометиран МДФ. Отделно като се позлват дълго време с разхлабени гривни се надира ламината и става грозно. Разбира се може да се разчита и на квадрата на дръжката но и там е временно. Само с поставянето на проходните болтове се кротва конструкцията.
radius - майстор
Аз съм с полски врати и брави и май бяха турски дръжки, които съм купувал от друго място. Но тия дупки си ги има в бравите и явно е някакъв стандарт. Проходните болтове, както и тези на квадрата, намазани с осигурител за резби.
kozl - майстор
Ако розетката е масивна, какъв е проблема да се преправят леглата от едната страна и да се ползват от вече посочените гайки :?
Никъде не бе посочен диаметъра на отворите в розетката. От чертежа на бравата диаметъра е 7 мм. Толкова е и на удължената гайка.
Аз със търсачката по-малък диаметър на гилзите не открих.
На гайката от Метал колко и е диаметъра, че на сайта нямаше инфо?
brum - майстор
Розетката е проста ламарина и е далеч от масивна. Отвора е 5мм. На тоя тип болтове женската част пише, че е на 5мм за М4.

Ей го де е единият вариант дето ще ходя да го гледам.

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (52.52 KиБ) Видяна 2065 пъти
dikata1975 - специалист
https://bauhaus.bg/nasreshtna-gayka-pocinkovana/p/41866

Тези са като в Евроболт и макар цената да е за 4бр пак ми се вижда дебела.
brum - майстор
Абсурд да дам такива пари за гайки. Ще си чакам китайските ако в Евроболт обадят подобни цени.

Всъщност току що звъннах в Евроболт - 84ст/бр за М4х20мм. Само за гайката. Никелираните са по-скъпи с малко. Определено ще си чакам китайските. При тях няма и ходене до другият край на София.

Евентуално няколко бройки за проблемните врати дето децата висят по тях, но това само ако шамарите не култивират правилно поведение.

Тема "Болтове за дръжки на врати?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: