Нека намерим най-тънките цени.
ESPACE - майстор
Предполага се че на бравата са предвидени отвори за такива болтове, щом се търсят.
нед яну 23, 2022 5:50 pmbrum написа:
От Китай най-доброто което съм намерил като цена е това - https://www.aliexpress.com/item/1005003125504142.html. 25 долара с доставката за 60 броя.
Тук наистина са на много добра цена.
Последна промяна от ESPACE на нед яну 23, 2022 6:08 pm, променено общо 1 път.
iliya_i - майстор
нед яну 23, 2022 5:57 pmyanko78 написа:
Хубаво търсите болтове, ама как ще ги прекарате през бравата, не ми е ясно.
Е как да ти е ясно, като явно не си виждал брава.
Ето да ти покажа една примерна:
Изображение
Виждаш ли едни дупки до патрона и квадрата?
ф7 на 38 мм между тях.
kozl - майстор
А зали няма да стане с удължена гайка М4 и два болта :?
Vlad76 - специалист
нед яну 23, 2022 5:50 pmbrum написа:
От Китай най-доброто което съм намерил като цена е това - https://www.aliexpress.com/item/1005003125504142.html. 25 долара с доставката за 60 броя.

Тук ще проверя е Евроболт и по ключарските магазини за нещо на прилична цена. Ако няма ще чакам китайските.
Пробвай и вариант два болта +гайка удължена кръгла
Изображение

Изображение
Опс изпревари ли са ме
:-D
zz_stefanov - майстор
Козл, те са със същото устройство като тези металските, размерите са други. Гилзата (Гайката) трябва да е също с конусна част като от снимката на автора. Нямат зъбчета срещу развъртане на гилзата и няма значение от коя страна е тя. Дължината на болта се регулира според дебелината на вратата. Преминават през цялата дебелина и през бравата.
brum - майстор
Това с междинната гилза/гайка ще е страшна занимавка за монтаж.

Поръчах от Китай 10 броя. По бавната поща. За 5лв. Ако междувременно намеря тук ще ползвам тях. Не са ми спешни. Само децата да спрат да висят по дръжките на вратите, че измъкнатите дръжки ще са ми най-малкият проблем.

И да - трябват конуси от двата края. Ако не е конус капачката от горе няма да успее да влезе. Свързващи мебелни болтове бол, ама с конусни глави женска част няма. Както казах в Евроболт има едно дето е месингово. Трябва да стигна до там да му видя цената.

До стругар а тази работа отказвам да ида. Предпочитам да чакам бавната китайска поща :) .
nikolson - майстор
Хубу де, само гайки не вършат ли работа?
Vlad76 - специалист
нед яну 23, 2022 8:03 pmbrum написа:
Това с междинната гилза/гайка ще е страшна занимавка за монтаж.

По добър вариант е от чупещия болт.
От личен опит го казвам, прокарваш болта през едната дръжка завиваш гайката (няколко врътки просто) и прокарваш през бравата, след това от другата страна и когато ги нагласиш завиване то става лесно. Докато при чупещия болт ако не се внимава с чупенето, завиването става трудно даже по някога се прецаква резбата.
radius - майстор
Трябва да са на конус , за да се прибере декоративната капачка отгоре.
Тук съм снимал всичко монтирано без дек.капачка
viewtopic.php?f=58&t=67688
yanko78 - специалист
Сменил съм доста дръжки от този тип, но на стари/съществуващи брави. Явно тази брава си върви с дръжките и си има отвори за винтове-което пак ме съмнява да е точно така. Специално да има брава, специално направена, за точно определените кръгчета, та да съвпаднат дупките, и то за случай, че преебеш основата за която се хващат кръгчетата.
Аз бих капнал дву компоненто лепило с малко ситни трици объркано, в компрометираните отвори и направо с винтчетата да си се втвърди и си остане фиксирано.

Тема "Болтове за дръжки на врати?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: