Нека намерим най-тънките цени.
P88-Verona - специалист
Не, няма грешка в заглавието. Леко забавно звучи, но купих два чувала пясък за детски пясъчник, но се оказа, че единия чувал е напълно достатъчен и втория просто няма какво да го правя. Пясъчникът е на терасата в апартамент, просто да не се чудите какво, аджеба, се случва тук :lol: .
Значи чувалът не е разопакован, обаче е пясък(макар, че е стока) дали ще го вземат обратно? Някой да е връщал подобни стоки....?
torbalan - Дървен философ
В кварталните железарии, където пазарувам, съм връщал какво ли не, но не и пясък. До сега не са ми отказвали.
Докато не питаш - няма да разбереш.
Въпроса дали парите, дето ще ти върнат, ще са повече от разхода да го закараш обратно до магазина.

Помисли дали не е възможно да направиш пясъчника по-широк или по-дълбок. :)
Киррил - специалист
Ако имате градина изсипете го в нея.
Chefo77 - майстор
Пич, цената му е 4-5 лева, финансово е необосновано да ходиш да го връщаш. Аз бих го оставил, на някой съсед може да му затрябва :)
Иначе сигурно ще го вземат от мястото от което си го взел - отиваш с фактурата или касовата бележка.
tarlyo - специалист
Остави си го за зимата. Все може да се наложи да насипеш някъде.
ZMeyGorianin - майстор
Правилно :idea: - заравяш снопа с праза в една кофа с него :-D
P88-Verona - специалист
Ами уж не е обикновен пясък. 25 кг чувал струва 14 лв. Пише, че е специално за детски пясъчник. В апартамент съм няма какво да го правя, а пясъчникът е пластмасова форма — няма как да му променя размера. По разрових се и стигам до извода, че би трябвало да няма проблем с връщането. Неудобна ситуация, но в някакъв закон било уредено (14 дневен срок, оригинална опаковка и т.н.), така че ще се възползвам.
hidrazin - майстор
вт авг 16, 2022 11:43 pmP88-Verona написа:
...в някакъв закон било уредено (14 дневен срок, оригинална опаковка и т.н.), така че ще се възползвам.
Да, уредено е. Може да се възползваш ако си купил пясъка дистанционно/онлайн (получил си го куриер), пазиш касовата бележка и върнеш цялата стока - двата чувала неразпечатани. :-D
В противен случай може да разчиташ само на доброто настроение на продавача.
Вариант - при отказ на продавача (резонен), опитай да замениш с друга стока. Може пък така да ти върже...
:partyman:
brum - майстор
На моите им сложих обикновен пясък и не съм видял разлика спрямо този по детските площадки. Какво му е по-специалното на този дето е специален за детски пясъчник?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Би трябвало да ти го приемат обратно. Нарича се "грешна покупка". Когато не си разопаковала... Има си срок по закон и според конкретния търговец, та, побързай.
Следващия път си купи обикновен пясък
п.с. Купи ли пекарната? ;-)

Тема "Връщане на пясък в магазин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: