Нека намерим най-тънките цени.
MamaMy - майстор
Злобарка е. Яки зъби и не пропусна да ме клъвне.
Ако е ръчен, нека е Sylky.
Без чапраз обаче няма. Джапанките не я знаят тази технология.
Имат за твърда, мека дървесина, универс, за арбористи, градинари и всякакви дървари.
Преди три години разфасоваха някакви мебели с едноръка MS 150 TC за около норматив.
bleuetoile - специалист
чет сеп 14, 2023 5:45 pmyanko78 написа:
Пускате в ОЛХ обява, че ги подарявате и който както намери да си ги разглобява и изнася.
Пуснах, никой не ги поиска.

Сега ще си ги режа ако успея.

Гледаха ги професионални дърводелци и те казаха, че са лепени а не със сглобки.
Аз ги купих от олх срещу повече пари отколкото струват и с много мъки и още пари екип хамали едвам ги донесоха до 5тия етаж по стълбите.

Съжалявам, че ги вкараха изобщо. Да бях ги изхвърлила още от камиона на хамалите...

Ще опитам със злобарката, надявам се да стане.

Ако не стане ще ги режа с електрическа резачка
bleuetoile - специалист
чет сеп 14, 2023 6:40 pmchapara написа:
https://www.e-shop-bg.eu/trion-zlodeyka ... 05-stanley
Леле. Тези с перпендикулярни дръжки са ми тежки. Имам няколко различни от баща ми, но не ме бива с тях. Надявам се със сгъваеми да успея. Ако не, резачка, чук, длета за цепене... Ще подлудя блока малко.
chapara - майстор
От балкона, долу😁, няма угодия🙄🤭
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Няма да стане с ръчен трион, а и защо??? Само човек нерязал с трион би си го пожелал. Стари фурнировани мебели често са правени от слепена твърда и чепата дървесина, наистина е супер тегаво за ръчен трион
Много малко мебели са неразглобяеми, би ли задоволила със снимки любопитството ми?
п.с. в дамската ми чанта е Изображение
Lutchezar - майстор
Един саблен трион на ток ѝ трябва на дамата. Не лидълски, че има пластмасови зъбни колела които дават фира като го натиснеш евентуално райдера май беше с метални, трябва да питам.
Иначе с който и да е трион ще остане без ръце от рязане.
Става и с ръчен циркулярен трион, там е наистина бързо.
bleuetoile - специалист
Ще стане с трион, надявам се, просто не с онзи вид с перпендикулярна захватка, а с този, който ти си показала.

Ето снимки, кофти са, но се вижда къде са залепени. Няма никакви елементи, които да крепят. Махнати са само нитове, които са ги държали в редица отделните модули като обща секция.
Не стават снимките, довечера ще ги компресирам, много са големи. Съжалявам.
nikolson - майстор
Сглобени са с дибли и лепило. При по-силен удар се разглобяват. Само не разбирам причините да се купят, пренесат и след това хвърлят.

Тема "Какъв трион за рязане на мебели от фурнир?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: