Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
velinsl - специалист
LazarGanev написа:
В Европа пластмасовите тръби са с метрични размери - 16мм, 18мм, 20мм, 25мм, 26мм, 32мм, 40мм... Стоманените са в цолове по наследство от едно време. Колкото и близки да са размерите от двете системи, не са заменяеми. Търси с метрични глави, не може да няма.
Благодаря за точният отговор.
Има, но на друга цена разбира се! Щом требе се си вадим парата.
Тръбите става ли за парно?
Щом стават за подово, няма начин да не стават и за парна инсталация според мен.
lov - майстор
То с тях са направени повечето парни инсталации у нас.
Иначе и аз погледнах при китайчетата и няма с метрични камъни. То има но са с хидравлична преса и цената става много дебела. Но пък ми дадоха идея да взема да си направя някой камък и да си я ползвам. То до сега само един път ми се е налагало да ползвам такава заради една кръпка и голям зор да намеря. Щях да мина много по лесно но уви наложи се да къртя и го правя с обикновенни фитинги. Та ако някой от майсторите от форума ползва такава ще помоля да драсне едно чертежче на отвора при затворени камъни. Външния габарит не ме интересува ще си го правя по моята преса.

А иначе за SIFON-я трябва ли да питам какво е основното му предназначение и да отговарям. Ника му напълно отговаря на предназначението и няма начин без него де става дума за тръби. =D>
velinsl - специалист
С нашенските мерки са 260-270лв. с доставката.
LazarGanev - "Велик майстор"
И тук са толкова
velinsl - специалист
Докато видя този пост поръчах тия
http://www.ebay.com/itm/IWISS-IWS-1625A ... SwMmBV1uuf

Излязоха ми 285лв и стинки.

Подходящ ли е този вид тръба за ползване директно от камината или трябва отначало да си е метална?
LazarGanev - "Велик майстор"
Честито! А бе кво да ти кажа за тръбата - според мен тя е подходяща само за дрениране, но масово се ползва за "парно". От камината е добре да тръгнеш с мед - нали си поръча и глави за медни тръби?
Да се пофала и аз - поръчах си новия модел на Rotenberger с 4 Ач батерия и го чакам да дойде. Ма аз го зимам за мед:
Изображение
kolev_k - специалист
------------------------------------------------
velinsl - специалист
LazarGanev написа:
Честито! А бе кво да ти кажа за тръбата - според мен тя е подходяща само за дрениране, но масово се ползва за "парно". От камината е добре да тръгнеш с мед - нали си поръча и глави за медни тръби?
Да се пофала и аз - поръчах си новия модел на Rotenberger с 4 Ач батерия и го чакам да дойде.
Глава за мед не съм поръчвал мисля.
Отговорът ми е пропорционален на отговора на въпроса "Съдържа ли се в комплекта?".
Честито и на теб и да си го ползваш със здраве!!
velinsl - специалист
Кво става, бе? Баси!
Плащането ми е прието на 3.03.2017г.
Стоката с ДЧЛ на 07.03 влиза в страната/София.
На 16.03 още не е пристигнала. Да не я влачат пеш?
Стоки пристигащи по ДЧЛ от къде трябва да се взимат - Спийди, Еконт, Пощи?
sreky - специалист
Най вероятно пратката ти е в митницата.Ще ти пратят документи да платиш ДДС и мито и те така...

Тема "Клещи за полиетиленови тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: