Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Georgy Porgy - помощник
Здравейте...

Входната врата на кооперацията в която живеем е метална масивна и има монтирам автомат за затвяряне.
Касата също е метална.

От извесно време ефекта от мекото затваряне изчезна..и се затваря доста шумно - със трясък...

Модела на автомата е DORTOUCH, до колкото съм информиран е китайско производство.
Видимо има следи от теч на хидравлична течност по него.


Подлежи ли на ремонт този автомат ?

PS. Днес го огледах по вниматено.... забелязах два сервизни винта разположени вертикално отстрани на корпуса.
Spassow_lbg - специалист
обикновенно челно хидравличният цилиндър има винтове за регулиране, по принцип при повечето автомати са два винта, единият за скоростта на затваряне и другият за прибирането на вратата, тоест последните десет сънтиметра се прибира още веднъж вратата от цилиндъра.
Щом си видял два сервизни винта може да се касае за тях
опитай да ги въртиш в двете посоки може и да се получи нещо.
Neno Er - специалист
При нас проблема е, че гъстотата на хидр.течност се влияе от температурата. При студено време не се затваря, а при топло-с трясък.
Може ли, как и с какво масло да се презареди автомата?
А регулировката е с двата винта от страни.Завиват се до край и с отвиване по малко на единия и другия, се регулира бързия и бавния ход.Не казвам кои са, защото зависи как е монтиран автомата.Дали е монтиран в/у касата или в/у вратата. Прави се с опитване.
Последна промяна от Neno Er на пон юли 14, 2008 1:05 pm, променено общо 1 път.
escutcheon - специалист
Neno Er написа:
Не казвам кои са, защото зависи как е монтиран автомата. Прави се с опитване.
Или се прочита в упътването :-D
yurig - специалист
Щом е китайски едва ли ще е уместен ремонт след като новите струват около 20-30 лв. По-скоро тябва да се избере по-качествен автомат и то съобразен с теглото на вратата, което е много важно за неговата дълговечност и по възможност да не е китайски след като вратата е тежка. Този явно е поставен за да се отбие номера и да е по-евтино на строителя.
Georgy Porgy - помощник
Е...мерси много на всички ви....

Поиграх си около час и малко с настройките на рамото и двата сервизни винта и мисля че закрепих положението!
Сега поне не се затваря с трясък...но остана макък косур че непребира напълно вратата ...

При пълно развъртане на един от двата сервизни винта, потече масло от отворите им....доста редичко и с нисък визкозитет изглеждаше.

Това масло в един общ съд ли се съхранява вътре в автомата ?

а как става зареждането? - без да се оливам целият де :)))
Neno Er - специалист
И на мен ми казаха, че като се отвият регулировъчните винтове можеда се източи и смени маслото.
А за да не се олееш, демонтирай автомата и тогава работи по него. На място можеш само да го регулираш.
Georgy Porgy - помощник
Да разбира се че демонтирането е задължително...

въпроса е как точно се изпълнява зареждането...
отварят се и двата севизни винта и през единият се долива

или

всеки сервизен винт обсужва отделен съд за масло..?!?!
Освен двата странични винта, рамената също са на резба.
Колеги, дайте повече инфо за регулирането де....
И аз благодаря
ср юли 09, 2008 9:51 pmGeorgy Porgy написа:
Е...мерси много на всички ви....

Поиграх си около час и малко с настройките на рамото и двата сервизни винта и мисля че закрепих положението!
Сега поне не се затваря с трясък...но остана макък косур че непребира напълно вратата ...

При пълно развъртане на един от двата сервизни винта, потече масло от отворите им....доста редичко и с нисък визкозитет изглеждаше.

Това масло в един общ съд ли се съхранява вътре в автомата ?

а как става зареждането? - без да се оливам целият де :)))

Тема "Ремонт на хидравличен автомат за врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: