Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
satanasov - помощник
Здравейте!

Това ми е първия пост в този форум, но го чета от месеци! Естествено и аз съм на етап ремонт и ме тормози следния казус:

Реших да сменя старите врати с врати Канор, за което ми е необходим строителен отвор 202x84см. Реших да изкъртя от металната каса само горната и лявата ламарини и съответно бетона зад тях и трябваше да се получи,

Изображение

но в хода на къртенето се оказа, че над горната ламарина има и едно арматурно желязо което в ляво е на 204см от пода, а в дясно е на 201.5см от пода и... лоша работа!

Изображение

Като се сложи ламиниран паркет 8мм и подложка строителния отвор се намалява на височина 200.5см отдясно и 203 отляво. Касата на новата врата е висока 200см, пода е нивелиран.
Въпросите ми са:
1. Може ли все пак да се монтира вратата в този отвор макар и с малко повече старание (все пак щом пода е нивелиран и стените са добри не би трябвало да има нужда от чак 2см над касата за монаж, а и височината е намалена само в единия край) ?
2. Ако не може да се монтира така, то тогава мога ли да разкарам с флекса това арматурно желязо и това ще наруши ли по някакъв начин устойчивостта на сградата (панелка) и здравината на самата стена?
Апартамента е на първия етаж в шест етажен блок от 1994 година.

Благодаря предварително за вниманието!
ясно все по этому вопросу
Последна промяна от nicho_bov на съб дек 26, 2009 2:42 pm, променено общо 2 пъти.
masterval - майстор
Сатанасов, няма проблем с монтаж на врата, ако по вертикалата (по нивелир или конец) имаш повече от 200 см. Все някак ще я вкарат.
А рязането - не че е проблем, ама за какво ти е?
За всеки случай в момента на монтажа все пак си имай под ръка едно перфораторче или чук и флекс :-D
satanasov - помощник
Благодаря, masterval!

Монтажниците също казаха вчера 4е ако наистина има по отвес над 200см ще му намерят колая, ама аз по твоя съвет съм си осигурил перфоратор и флекс! Само дано не се налага да ги ползвам, че след като всички довършителни работи са приключени, да започна пак да къртя ще си е приключение :-D
elby - специалист
А при метална каса на входна врата каква е идеята да се изкърти цялата каса, а не само отгоре и едната страна?
Монтажника иска да кърти навсякъде, но според мен няма смисъл.
chapara - майстор
съб ное 30, 2019 5:40 pmelby написа:
А при метална каса на входна врата каква е идеята да се изкърти цялата каса, а не само отгоре и едната страна?
Монтажника иска да кърти навсякъде, но според мен няма смисъл.
Той отдавна е забравил тази дилема, преди около 10+ години :lol: :lol: :lol: :lol: :axe:
elby - специалист
нед дек 01, 2019 4:37 pmchapara написа:
съб ное 30, 2019 5:40 pmelby написа:
А при метална каса на входна врата каква е идеята да се изкърти цялата каса, а не само отгоре и едната страна?
Монтажника иска да кърти навсякъде, но според мен няма смисъл.
Той отдавна е забравил тази дилема, преди около 10+ години :lol: :lol: :lol: :lol: :axe:

Дилемата е при мен сега, за съжаление.

След два дни ще ми монтират входна врата , турска. Старата врата ми е с метална каса.
Както казах, не мога да разбера защо монтажника иска да махне цялата каса. А тогава новата каса ще дойде плътно до ключа за лампата при положение , че от другата страна имам достатъчно място.

А ако се махне касата само от едната страна и се изкърти от там още 3-4 см първо, че новата каса няма да се долепи до ключа за лампата и второ - няма да се кърти и от двете страни.
Последна промяна от elby на пон дек 02, 2019 3:06 pm, променено общо 1 път.
chapara - майстор
Може и както ти го мислиш, стига да е здрав монтажа и да има достатъчно широки первази които да скрият фугата между старо и ново. По принцип всичко е възможно, стига да е ясна концепцията. :wink:

Тема "Къртене на метална каса за врата в панелка - молба за съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: