• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
iliya_i - майстор
djorch написа:
Значи нивилиран работи 14часа охлади до пет градуса и спря да охлажда.
Нормалната температура в ХЛАДИЛНИК е между 2 и 8 градуса. Като го купува, да не мисли за ФРИЗЕР?
dj_marti79 - специалист
При мен на газ работи добре, на 220 е слаб и харчи около 80 W.
plamen6703 - майстор
На колко време ги харчи тия 80 вата, на час, на ден, на месец?
lov - майстор
На час. :) Мощността на нагревателите за тези хладилници са средно в този диапазон. 80-100 Вт. И понеже стана на въпрос и за газта. Там разхода е 10 до 20 грама на час. Като зависи и колко е напънат но в общи линии по близо до долната стойност.
И понеже по горе се бъзикат по темата че не било фризер :lol: Да абсорбционните хладилници не са фризери но спокойно стигат нулеви че и отрицателни температури. Дори на някои по малки хладилничета когато са захранени на 12 волта термостата е изолиран и не изключва по температура. Тъкмо съм опнал на масата два Фрам 22 да им добавям газова горелка. :-D И се чудя как да я сглася с регулатор защото няма от къде да се намерят оригинални. Пък и отдавна им се бях заканил и сега им дойде реда.
съб авг 05, 2017 10:15 pmlov написа:
На час. :) Мощността на нагревателите за тези хладилници са средно в този диапазон. 80-100 Вт. И понеже стана на въпрос и за газта. Там разхода е 10 до 20 грама на час. Като зависи и колко е напънат но в общи линии по близо до долната стойност.
И понеже по горе се бъзикат по темата че не било фризер :lol: Да абсорбционните хладилници не са фризери но спокойно стигат нулеви че и отрицателни температури. Дори на някои по малки хладилничета когато са захранени на 12 волта термостата е изолиран и не изключва по температура. Тъкмо съм опнал на масата два Фрам 22 да им добавям газова горелка. :-D И се чудя как да я сглася с регулатор защото няма от къде да се намерят оригинални. Пък и отдавна им се бях заканил и сега им дойде реда.
Здравейте,
току що се регистрирах в сайта и понеже следя темата от много време търся връзка с някой който е в час с този тип хладилници.Нищо не разбирам от хладилна техника но ми е супер интересно , а и имам кемпер с такъв хладилник и от там се запалих с идеята да си поддържам хладилника в кемпера винаги в изправност. От прочетеното във форума оставам с впечатлението че колегата LOV разбира доста от тези неща и затова го моля да даде някакъв телефон за връзка с него или ако е удобно той да се свърже с мен - 0894 312 116 Стефан
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Абсорбционен хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: