• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
plamen6703 - майстор
Цената на зареждането е около 200-250 лв. На караваните ми хладилниците са от такъв тип и съм доволен от работата. На въпросният хладилник, който не е работил от незнайно колко дълго време ремонта може да се окаже неприемлив... по отношение на цена, а също не може да се даде и гаранция след ремонта.
bat_danio - специалист
Да пробва както колегата ЛОВ каза... аз моя го потупвам силно с ръка и тръгва... случвало се е да не се ползва по 3-4-5 години и отново си тръгва като се включи...ако не е нивелиран също както писахме не му харесва въобще - или не изтудява добре или хич при савсем безхаберно поставяне. Дали си заслужава ремонта ... Мерак с пара се гаси.При дадената от колегата ПЛАМЕН цена от 250 пари според мен цял работещ втора ръка е там някъде. Аз по скоро не бих дал много повече, но зависи моя си работи и не го мисля за сега... иначе е нужна вещ с функционална горелка за в гората няма равен... с сменен 12в нагревател работи и в бус/каравана
П.С След като по хотелите са 80 на 100 такива все някой ги пълни и ревизира.
Ahmakov - специалист
lov написа:
Поне аз не знам последните 10 години някъде у нас да има сервиз който да се занимава с пълнене на амонячни хладилници. И ако има такъв свиркайте. Аз също диря...
Стара Загора, по пътя към квартал " К.Ганев ", в гаражите.
Е, поне преди няколко години имаше, надявам се човека да е жив и още да работи. Цената беше около 30 - 50лв.
Hoвoceлckи - майстор
Каква всъщност е основната причина да се избягва занимаването с зареждане на такива хладилници? Принципно с амоняк? Май има някакви забрани? Гледам обаче, вървят си влакови композиции с амоняк ...? Колко грама може да има в един хладилник? Имаме служебен, работещ, който никой не може да каже кога е доставен. Каква вреда би принесъл на околната среда ако някога се изпусне?
lov - майстор
Никаква забрана няма. Просто технологията е остаряла. Имат по ниско КПД и такива вече се ползват само на места където електроенергията е кът. Или все още останали антики от миналото. И по тази причина вече на никой не му е изгодно да се занимава с ремонт на такива.
Иначе амоняк все още се ползва масово в големите промишлени хладилници. И там в тези инсталации е с тонове а иначе си е промишлена суровина за химическата промишленост основно за изкуствени торове. Малкия ако направи теч не е страшно ще усмърди къщата.
plamen6703 - майстор
Пролетта купих два такива немски хладилника втора ръка 50 литрови по 300 лв. В две бунгала без електричество съм ги монтирал, работят перфектно на газ.
Ahmakov - специалист
Hoвoceлckи написа:
Каква всъщност е основната причина да се избягва занимаването с зареждане на такива хладилници? Принципно с амоняк? Май има някакви забрани? Гледам обаче, вървят си влакови композиции с амоняк ...? Колко грама може да има в един хладилник? Имаме служебен, работещ, който никой не може да каже кога е доставен. Каква вреда би принесъл на околната среда ако някога се изпусне?
Амоняка се води екологично чист.
Проблема за ремонта, не е в амонячната вода, с която се зареждат. Проблема е във водорода, с който се дозареждат до определено налягане.
Технологията не е остаряла и ще намира все по широко приложение. КПД-то им е съизмеримо с това на компресорните хл.машини.
djorch - напреднал
Продавача се кълнеше, че го е пробвал и работи на всичко газ 12, 220 пробвано последно на 12 преди да го изпрати, че само на 12в не го бил пробвал. Но на газ 4-ри часа не даде индикация да работи на 220в два часа никаква индикация малко от малко да охлади.Добре 5 минути преди да го изпрати работил уж пък сега не!
Ahmakov - специалист
А ти какво направи по въпроса да охлажда?
Обясниха ти, че трябва да го преобръщаш. Обръщаш го да легне на едната страна, изчакваш половин-една минута, след това го преобръщаш на таван, изчакваш половин-една минута, след това на другата страна, изчакваш половин-една минута, след което си застава на краката. Или казано по друг начин, трябва да направи преобръщане на 360 градуса. Това преобръщане трябва да се прави, при всяка промяна на околната температура с 10 С. Нивелираш го, включваш и изчакваш поне два часа. Ако няма ефект, повтаряш процедурата с едно допълнение, след като го обърнеш , можеш да вземеш една обувка и с нея да удряш по частите, боядисани в черно на гърба на хладилника. Идеята е не да го риташ, а с обувка в ръка да удряш, без да го чупиш. Може и с гумен чук или с дървена летва, ама не ти знам силата.
djorch - напреднал
Хладилника е нивилиран при пробите.Малко ми е странно онзи ден за два часа недаде признаци на изстудяване.Днес без да го преобръщам го включих и за един час даде принципи на охлаждане.Утре ще го пробвам на газ дано да тръгне.Какъв може да е проблема ако не тръгне на газ а на 220в работи?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Абсорбционен хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: