• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
bat_danio - специалист
Разхерметизиран и загубен хладилен агент, запушен, много денивелиран.....
Последна промяна от bat_danio на пет юли 21, 2017 8:49 pm, променено общо 1 път.
lov - майстор
Втора ръка, неработещ пробутан като здрав. :lol:
Те това му е проблема.
bat_danio - специалист
:lol: точна диагноза без шарен боб... :-D :-D :-D
djorch - напреднал
Чалъми да се оправи?
djorch - напреднал
Не е запушен и денивилиран.И на 220 за два часа непоказа индикация да изстуди.Знам, че са бавнички, но за два часа поне лека индикация на изстудяване трябваше да даде.
bat_danio - специалист
Как разбра ,че не е запушен пътя на хладилния агент...или че е наличен такъв въобще...използвай бутона за реадакция не пускай поледователни постове по прегледно е....
djorch - напреднал
Говорех за газта.За хладилния агент не мога да кажа нищо.
djorch - напреднал
Хладилника работи на газ, 12 и 220 волта.В торния пост говоря не за газта като хладилен атент а за това, че пали и работи на газ горелка дюза не са запушени, но не изстудява.
bat_danio - специалист
Еми така де на ток не работи на газ не работи.... ми освен да е запушен пътя на Хладилния агент или да е изфЪстял от някъде.. те тия хладилници основно нагревателя гори или спират да студят и се оправят с прекатурване през глава... нямат други движещи/износващи части ебава ги единствено корозията.... Попитаи някои хладилен техник за проверка на херметичност и зареждане с Амонячна смес(ако въобще се практикува не ми се е налагало) тия не са с фреон и не всеки ще се хване..А дали си заслужава си решаваш сам.
lov - майстор
Поне аз не знам последните 10 години някъде у нас да има сервиз който да се занимава с пълнене на амонячни хладилници. И ако има такъв свиркайте. Аз също диря.
Иначе към колегата задал въпроса. Първо тези хладилници са капризни към нивелацията. Та кога го пробваш гледай що годе да е нивелиран добре. Гасиш горелката и както е загрял го обърни с главата на долу и го съветваш малко по тръбите с гумен или дървен чук. Ако имаше някое кадро бих ти казал точно къде. Налагай го смело без да ги мачкаш обаче. Не се шегувам трябва си удар. Бой по тръбите които излизат от това изолираното около горелката.
Тази процедура се прави защото с течение на времето вътре се образува окалина и тя запушва едни сити тръбички вътре и пречи на циркулацията на амоняка. Ако имаш шанс да не е много може и да се отпушат и да тръгне. като го обърнеш после обратно.
Ако при обръщането не чуеш вътре да бърбочат течности по тръбите значи е изпуснал и не става нищо от него. И това с обръщането се прави няколко пъти или поне докато не ти омръзне. От първия път или втория не е задължително да стане номера за дърт хладилник.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Абсорбционен хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: