Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Rumen Iankov - специалист
IJAN написа:
Ако се слага ламинат предполагам трябва да направи запечатка.С теракол за лепене на плочки става ли да се шпаклова?
Става да се направи запечатка.И още едно допълнение.Между замазката и фибрана е добре да се направи свързваш слой от теракол или циментово мляко.Така има вероятност да се отлепи от фибрана. :)
sian - специалист
Здравейте ,хич не разбирам от замазки,обаче се питам армировката трябва ли да има застъпване и колко?
Rumen Iankov - специалист
Около 20 см е достатъчно застъпването.
Spokoiniq - майстор
Застъпването на поцинкованата прежа е едно квадратче, предпоследните редове на две от страните- къса и дълга, оставени нарочно празни за да не се получи много повдигане при презастъпването.
А за самата замазка- основата е твърд XPS Ursa както гледам, така че той след като е залепен няма да пружинира като основа и 2.5 см силна замазка с армиране му стигат.Освен това разпределението на натиска ще е върху плочки отгоре.Аз съм правил плаващ под върху 150 кг-ва каменна вата, и там под 5 см е абсурд да не спука.
emil_v r - майстор
Спокой ния , разбираш я повече от мен мрежата , понеже аз я застъпвах 2-3 см на око , и чак като видях твойто мнение загрях защо едно квадратче е празно ... :-D

Не ми се е напукала замазката да се похвалим ... :-D
понеже от прехвалване можеше да се напука , времето е хладно , влажността в помещението се дигна на 80% , и не я завивах с найлон...
На първата снимка - кривини те , под 3мм
на втората още трикове на майстор Тричко -
вечерта накрая изкарвам едно поле и остава едно празно ...
на другият ден икономисвам разправията с железните майки , просто ползвам готовите части за водачи...

На третата , показвам кака е когато има достатъчно цемент , ( основен пробл. на икономията ) --
Повурхността е гладка и не се виждат песъчинките .
При икономия цементо не запълва пространството м/у песъчинките и те стърчат , така е основно и при полусухите замазки . Ронят се ... но не е голям проблем , понеже това нее носещ елемент .

Никъде не е пердашено или пипано с мистрия , само с големио ал. мастар.

Прикачен файл

DSC09159.JPG
DSC09159.JPG (76.79 KиБ) Видяна 10231 пъти

Прикачен файл

DSC09161.JPG
DSC09161.JPG (72.42 KиБ) Видяна 10231 пъти

Прикачен файл

DSC09165.JPG
DSC09165.JPG (85.17 KиБ) Видяна 10231 пъти
emil_v r - майстор
Плочи в/у горната замазка.

Определено си заслужава труда и точността при замазката , понеже плочите може да ги монтира и малко дете и дори джудженце .

С малка мистрийка , и малка кофичка разбира се .
чукът е мн скапан на снимката , твърд , като дървен , лазерен нивелир се ползва задължително за авторитет.

Гребенът е доп. изпилен с големи дзъби :-D , като се сплеска разтворо - става 3-4мм .
Иначе поне на мен ми се струва малко и тънък разтвор...
Ако някой иска да погледне под плочата - имам и такава снимка от днес.

Прикачен файл

PICT0014.JPG
PICT0014.JPG (73.25 KиБ) Видяна 9788 пъти
IJAN - специалист
Рядко човек може да види така професионално налепени плочки.С колко мм е фугата.
emil_v r - майстор
А- така ! Пий веднага една бира(ако не е шегичка ) , ако се видим ще ти я платя :-D
Ааъ 2мм е фугата , но плочите са мн. хубави , а колко зса здрави , тия дни ще снимам как съм стъпил на една ивица , подпряна в средата. Но ми е кофти апарато нещо...

Предполагам , мога да го използвам като цитат , зада покажа на едни майсторя тука
Къде съм аз / къде са те :evil:
IJAN - специалист
Аз тука не се шегувам.Колко мм е гребена и минаваш ли също така и плочката с лепило?Лепих така на двоен гребен и брах ядове с нивелирането на плочките.
M_slav - помощник
Бате Емо, какви са плочите? Аз преди 2-3 седмици наредих кухнята с подобни - 50х50, грес, "Jadidi" пишеше на кашона. Адски здрави.

П.П. Правих същата процедура като теб, само че и подово сложих отдолу, пак с 2 мм фуга ги пуснах и станаха прекрасно

Тема "Замазка в/у фибран" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: