Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
emil_v r - майстор
Днес замазах тая замазка , в/у нея ще има големи порцеланови плочи .
Всяко дете може да ти преинсталира Уйндоус , но не може да направи замазка , която да не се напука , и отиде в тема
"сухи и повдигнати и отлепени подове" .

Ще бъде интересно за хептем неопитните , така че допълвайте евент. с цел помощ .
Който няма снимки по- добре и да не пише . :wink:
Дебела е 22мм , само от пясък и цемент , трамбована , понеже под топлоиз. има хоризонт. замазка ползвам водачи от кв. тръби 2/3см
Изолац. е лепена с теразид , на едър гребен , предв. обезпражено и намокрено , без никакви грундове ...

Пак ПОДСЕЩАМ оставете темата да е полезна за който иска да види как се прави .
Не казвам , че е най- доброто , може да се направи по мн. начини ,
с разл материали и добавки , това е най - ефтиното (без трудът :wink: )
Мога да му снимам кой каквото иска да види, не е с рекламна цел...

Прикачен файл

DSC09147.JPG
DSC09147.JPG (65.99 KиБ) Видяна 13729 пъти

Прикачен файл

DSC09149.JPG
DSC09149.JPG (107.69 KиБ) Видяна 13729 пъти

Прикачен файл

DSC09151.JPG
DSC09151.JPG (77.95 KиБ) Видяна 13729 пъти

Прикачен файл

DSC09158.JPG
DSC09158.JPG (61.71 KиБ) Видяна 13729 пъти
maxuel82 - специалист
Металните профили които ги ползваш за "майки" в замазката ли ги оставяш или ги вадиш? :? и няма ли да се раздели замазката на отделни плочи от тези тръби? извинявам се за въпроса, но ми е интересно да разбера!
emil_v r - майстор
На 9151 се вижда как е изтеглен профилът и е останало дупка .

Гребваш с мистрията разтвор и хвърляш като уцелваш дупката от 2 м далечина,следиш и количеството разтвор .

Това е голямо удоволствие :-D и тренировка за точно око .
После с мастарът отдалеч заглаждаш .

Мн по- лесно е отколкото изглежда.
Можеда проверяваш нивото и да подлагаш малко под профилът ако трябва.
Те по- отблизо ....

Прикачен файл

DSC09149.JPG
DSC09149.JPG (107.67 KиБ) Видяна 13710 пъти
IJAN - специалист
Не ли тънка замазката?Все пак се получава като плаващ под-върху фибрана.Преди замазката аз слагам теракол с гъстота на боза и веднага върху него замазката.За майки ползвам профили за гипскартон UD.С какво я запечатваш замазката накрая?И чака ли се преди да я запечатиш да изсъхне или веднага запечатваш?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ще се лепят плочи, пише.
IJAN - специалист
Е това съм го прескочил.
maxuel82 - специалист
профилите не са ли предварително нивелирани :? т.е. само да се "води"по тях мастара :? а после замазката "пердаши" ли се за да не се напука или се оставя както е разтелена? иначе да се използват метални профили вместо "майки"от бетон е много хитро БРАВО ЗА ИДЕЯТА :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: дет се вика"адмираций" :lol:
emil_v r - майстор
Мии тъничка е замазката , но има мн. цемент 2,5 към 1 , има ограничение към височината заради вратите ...
Запечатка- зависи за какво и каква цена ...
Най лесно/ ефтино става по - бабешки :-D ръся богато цемент и пердаша после с мастар .
Запечатките не са за начинаещи , ако не знаеш какво точно правиш стават на люспи доооо... 1 седмица , в някой случай и при професионалисти .
аз лично съм дълбоко против тия дебели изолаций по пода ,
ако беше мое - бих го направил с най - тънката от рода на Фибрана .

Също не бих я загладил толкова за мен , понеже има плочи отгоре.
Така е заради търговският и вид , и да оправдае цената от 7 лв....

Може да се направи по мн. начини , дебелини - целта е да се изтрият плочите от ходене , но да не се отлепят 50год. ..

-
"ли се за да не се напука или се оставя както е разтелена? иначе да се използват метални профили вместо "майки"от бетон е много хитро БРАВО ЗА ИДЕЯТА prayer prayer prayer prayer дет се вика"адмираций" Laughing "

Съжалявам , но така се правеха и преди 30години не е моя идеята , просто помня като слон :evil:, или малко слонче .

Кажете какво да ви снимам , по ми е лесно отколкото да обяснявам.
IJAN - специалист
Ако се слага ламинат предполагам трябва да направи запечатка.С теракол за лепене на плочки става ли да се шпаклова?
emil_v r - майстор
Хубаво е да направиш , става с лепило(редичко) , обаче я изчисти с прахосмукачка .
Забележи че замазката никъде не опира в стената !
Ако ти опира го поизрежи с нещо .
На мен мрежата мн. ми харесва , въпреки , че е от супер меко желязо ...
Ако няма снимка от утре , дзначи се е напукала :wink:

Тема "Замазка в/у фибран" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: