Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
kons - напреднал
Здравейте,

Имам пръскана мазилка в банята и тоалетната над плочките. Налага се да мина наново една от стените ( около 30-40 см до тавана ). Проблема е че не мога да разбера каква е точно или как е нанасяна.
Аз деиствам по класическия начин, разреждам според упътването на чувала, нанасям с маламашка, чакам и заглаждам. Но както и да я заглаждам не се получава същото което е направил строителя. Дори пробвах с по-гъста, по-рядка смес ама нъц..

Бях на място когато маистора на строителите я нанасяше, ама тъпа тиква, не го гледах даге...
Със сигурност си спомням че я нанесе с метална маламашка, но не си спомням да е залаждал след това с гумена.

Ето така излежда мазилката :
Изображение
Изображение

След разговор със строителя, разбрах че е Теразид ( суха в чувал ), не е от готово забърканите в баки. Купих една структурна мазилка, 2мм
камъчета ( техническия каза че такава са слагали ), но нещо не се получава като това което е нанесено. Взех тази : http://www.terazid.com/bg/?act=content&rec=124
Вече поввам да се чудя, дали нещо техническия не е забравил какво точно са сложили и да боря с грешна мазилка...

А пък при мен се получава това, както и да заглажам после :
Изображение
Изображение

Преди да започна с нанасянето свалих старата със шпакла. Не съм грундирал, тъй като под останалия минимален слой, има грунд.

Ако някои може да разпознае сложената от строителя такава, или технологията която са използвали, ще бъда мнооого благодарен.
freshenero - специалист
Тази мазилка се структурира сьс вьртеливи движения с пластмасова маламашка
lenko71 - специалист
Е ли това или не е?

Прикачен файл

Clipboard.jpg
Clipboard.jpg (49.49 KиБ) Видяна 7642 пъти
kons - напреднал
@freshenero - много благодаря, още утре ще я пробвам с гумена

@lenko71 - да определено е от типа "Драскани - тип камъчета", от къде намери тази картинка, има ли още информация относно нанасянето и структурирането ?
lenko71 - специалист
Чакай, чакай не с гумена, а с пластмасова - има голяма разлика!
Нямам опит с тези мазилки но мисля че тази дето си харесал става по-лесно от влачената.

ПП: Колегата има предвид влачената, за твоя модел никъде не видях обяснения, предполагам че няма нищо особено при полагането.
kons - напреднал
Oooпс, да с пластмасова, незнам що реших че с гумена ;-).

Аз имам вече нанесена тази от първата и втората снимка, но се налага да мина отново само една от стените, и искам само нея да нанеса наново, но нещо не уцелвам технологията.
Не съм сигурен тази която съм купил, дали може да се положи като тази която имам, с нанасянето и с ефекта на влачена видях че става.

Утре ще пробвам с пластмасовата маламашка.
kons - напреднал
Колеги да споделя, пробвах с пластмасова и дори с гумена маламашка, но мазилката все си седи такава ( 3-4-та снимка ).
Просто си е такъв вид - драскана с малък процент камъчета.

За да не се мая повече се метнах до Теразид, поговорих с тях, и се оказа че това което аз искам е "Силикатна" мазилка, готова в баки, големина на камъчетата 1.5 а не 2 както си мислех/казаха.
Видях я и на мострите които имат в офиса си.
Ето тази е : http://terazid.com/bg/?act=content&rec=121

Отделно ето от този линк се вижда ( картинката в дясно ), какви са основните видове мазилка и как излеждат : http://www.climb-constructor.hit.bg/toplo.html#

За съжаление, на Теразид въпросната силикатна мазилка я имат но от разфасофки по 25кг, и струва 45-50лв, което ми се струва че няма да стане на тази цена, а и имаики в предвид малкото количество което ми е нужно.
Ще търся на друга фима мазилка със същия външен вид и по-малки разфасофки.

Ако някой има идеи от къде мога да намеря такава да свирка.
Това е от мен и терзанията ми с мазилчиците ;-)

Тема "Пръскана мазилка баня - каква е/как е нанасяна ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: