• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Gladiator_BG - специалист
честита коледа :)
покрай празниците сме си все вкъщи но някои от нас са свикнали с ритмичния начин на живот и немогат постоянно да са пред телевизора и гледат да чоплят нещо ...
та така и аз от няколко дена все си намирам работа из вкъщи но една бормашинка ми се опря ...
стария блек анд декер нещо почна да хвърля изкри от четките ...
естествено първата ми работа беше да ги сменя ... нооо ... уви проблема не е от тях а май в самия ротор ... и с нови четки пак хвърля изкри и се чува едно бубутене все едно на късо дава ...
проблема изглежда е в ротора ... там където се допират четките до медните пластинки ... та там хвърля искри все едно са изхабени четки (ама и с чисто нови прави същото)
та ето няколко снимки с въпросния ротор ?!?

Прикачен файл

PC230022.JPG
PC230022.JPG (110.32 KиБ) Видяна 5969 пъти

Прикачен файл

PC230024.JPG
PC230024.JPG (129.67 KиБ) Видяна 5969 пъти

Прикачен файл

PC230025.JPG
PC230025.JPG (138.63 KиБ) Видяна 5969 пъти
rendo - специалист
с игличка изчисти между медните колекторчета може да помогне
Rumen Iankov - специалист
А малкото лагерче здраво ли е :?
gorgidanchev - специалист
Няма да помогне...като гледам точно на проблемната намотка е снимката.Не се мъчи...искренето е точно от ротора.Има пробив. :idea:
griffin - майстор
Колега машинката ти грее ли повече или само шума и е доп. недостатък.
Според мен от снимката няма как да се види късо амааа.
Изчисти хубаво колектора, с четчица а после и както предложи колегата внимателно между отделните пластинки. Ако са надрани пластинките на колектора може от там да искри малко повече но това малко повече само ти може да си прецениш на моите машинки на които може да се види около колектора си пускат искри и до сега не са изгорели.
За бученето виж предавката отпред дали има достатъчно грес, на моя БД беше поизчезнала греста и машината виеше като за последно но след пълнене на предавките с грес млъкна. Лагера които е отзад на ротора може да се е поразбил ама според мен вероятността не е много голяма. Мисля че лагерчетата на ротора кам зъбчатките отпред са втулки и те може да са се износили повечко. Но поне мойто мнение е че няма смисъл да я хвърляш само защото повечко искряла.
gorgidanchev - специалист
Колега виш растоянието между двете пластини ...точно насредата най горе.Знам от личен опит.Поне 50 такива са минали през ръцете ми.Дано не съм прав но ротора е свършил.Нека пробва да зачисти ...лошо няма нооооооо...
gorgidanchev - специалист
Забравих...Това се получава и при лош контакт с намотката.Последния лек е ...Чукваш връзката на самата пластинка дето прави връска с намотката.Но може да е от другата страна на намотката.Най добре ги причуквам всичките но внимателно.Това е последния лек...
Gladiator_BG - специалист
мерси за съветите ... искрите които хвърля не са тея малките искрички които ги хвърля при нормален режим на работа а си е здраво блестене (все едно заварка) ... и се чува оня шум когато са свършили четките ...
аз си мисля че наистина ротора е свършил но все пак исках да се допитам до вас ... несъм оробвал да я чистя и да я почуквам но ще го направя и това ... ако не се оправи най вероятно ще я пусна за части ... и последната и спирка е подарък на някой :cool:
Johny - майстор
Аз също съм за дефектен ротор. В сервизите имат едно устройство за проверка на ротори. Ето тук разискват подобен въпрос: http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=11766
lenko71 - специалист
Gladiator_BG написа:
... несъм оробвал да я чистя и да я почуквам но ще го направя и това ...
Няма смисъл, загинал е.
  • 1
  • 2

Тема "black & decker - мога ли да я възкреся" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: