• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Gladiator_BG - специалист
такааа ... бормашината я пратих по дяволите но сега на дневен ред е духалката ...
преди 4 години си взехме едно DELONGHI но и на него явно времето му е дошло или поне това на термостата ...
проблемния елемент е ето този на снимките ... (A70V H08505123)
в нета единствено тази темичка намерих но те не ми е от голяма ползва ...
ако някой има представа от каде мога да намеря такъв термостат нека да свирка ... желателно е да е магазин или сервиз в Пловдив но в крайна сметка и с куриер може да го взема

Прикачен файл

P1030025.JPG
P1030025.JPG (89.11 KиБ) Видяна 6284 пъти

Прикачен файл

P1030024.JPG
P1030024.JPG (82.99 KиБ) Видяна 6284 пъти

Прикачен файл

P1030023.JPG
P1030023.JPG (89.11 KиБ) Видяна 6284 пъти

Прикачен файл

P1030022.JPG
P1030022.JPG (123.77 KиБ) Видяна 6284 пъти
piron45 - майстор
Колега, това ми прилича на термо контакт с биметална пластина. Неговата функция не е ли по скоро да предпази духалката от прегряване ако се запуши отвора за въздух.
Както и да е аз бих използвал подобен от ютия.Те дори са регулируеми и може да се вземе от някоя стара ютия.Така ще спасиш духалката.
Gladiator_BG - специалист
Изключително прави си колега ... това верно се оказа че е нещо като защита на реотаните ...
докато си работи на първа степен всичко е наред ... обаче като и задам по големи градуси с потенциометъра на втората степен релето след минута най много чатва, като вентилатора и реотаните спират да работят, но червената лампичка отгоре на корпуса продължава да свети все едно е в работен режим ...
dobromir.marinov - специалист
Не е трябвало изобщо да го сваляш. Имах същия проблем, Изкривих малко пластината и сега работи .
stefan_gb - специалист
dobromir.marinov написа:
Не е трябвало изобщо да го сваляш. Имах същия проблем, Изкривих малко пластината и сега работи .
След твоя съвет накои ще си запали духалката / а може и много по вече/ след като спре вентилатора , това е често явление аз лично съм виждал пожар след такава намеса :!:
petkomz - специалист
А пазиш ли си гаранционната карта,там има адреси и телефони на сервизи, които почти съм сигурен могат да ти го доставят?
vreden - специалист
След тази намеса забрави за гаранцията.Най-честата причина да изключва термозащитата е замърсяване на засмукващата страна на вентилатора,решетката на корпуса.Също и забавени обороти на вентилатора пак от мръсотия или други причини.Естествено възможно е и на защитата да е поомекнала пластинката ,но в никакъв случай не трябва да се "оправя"чрез изкривяване,защото е много вероятно после да се подпалите както е споменал колегата по горе.Това е не само термична защита.Това е термично-токова защита и е хубаво да разбереш данните от сервиза или нета,така ще можеш да я замениш с подобна .
Gladiator_BG - специалист
някой се беше спъвал в нея и и беше вкарал долната част на решетката на вътре ... но немисля че това е главната причина защото и преди това правеше същите мизерии ... това за всмукателната част на въздуха - сложена е на пода върху ламинат и никога не е покривана .. и от горе и от долу може да поема въздух ...
за гаранция и дума неможе да става защото е на повече от 4 години ...
купувана е от техномаркет или технополис (непомня точно) ... но до колкото знам и на двата магазина сервиза е срещу каменица ... мога поне да ги питам от каде да се здобия с тая джаджа ...
todortv - майстор
Gladiator_BG написа:
такааа ... бормашината я пратих по дяволите но сега на дневен ред е духалката ...
Много добре си започнал първия си пост.Купувай нова,докато не е
станала по-голяма беля.
Gladiator_BG - специалист
стига бе ... днес ги гледах в техномаркет ... 80 лв са тея делонги ... все пак са си парички ... а онея измислените промоции по 20-30 лева ... те още в гаранция като са - могат да ме подпалят ...
В Пловдив сервиза на delonghi се намира на Константин Величков 12 (зад ЛаФиеста)
по късно ще ида там да проверя ...
  • 1
  • 2

Тема "A70V H08505123 (Delonghi)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: