Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Армагедон - специалист
Изгоря ми долният реотан на фурната марка Горение. Незнам къде да го намеря в Пловдив. Свързах се със сервиза, но от там ми отговориха, че трябва те да го поставят (срещо съответното заплащане). Някой знае ли откъде да си го закупя :?:
ebahti - майстор
ми щом мислиш че ще се справиш сам-демонтирай го и с него по магазините... :wink:
Чаро - Акълия
Изтече ли гаранцията?
Ако е, действай според горния пост! :)
Gladiator_BG - специалист
верно бе човек ... сваляй изгорелия ... пали моторетката и обикаляш по магазините в Пловдив (като започнеш от викиват) ... не е задължително реотана да ти е точно определена марка (Горение) важното е да пасне на мястото и да е същите киловати ... а клемите ако не отговарят можеш сам да си ги смениш ...
Армагедон - специалист
искам да си спестя обикалянето и затова ви питам бе момчета, демонтирах го преди обед и съм го хвърлил в багажника на колата
ebahti - майстор
ае,сега..........а сладолет на пръчка :-D
masteradmin - майстор
Моята фурна е Bompani, отидох с изгорелия реотана в един магазин за резервни части за ел. уреди(само че в София) и там ми дадоха един подобен от руска печка. Трябва да гледаш 2 неща
Първо да не е по - дълъг за да не излиза от печката и второ разточнието между клемите да е същото.
Армагедон - специалист
masteradmin =D> =D> монтирах български за 25 лева, оригиналният беше 45 лева :shock: :shock:
hakama - специалист
Привет,

Горния и долния реоатан на Miele lux... по 1050W се оказаха, че работят на половин мощност (с два контура са. 75-80Oma.

Не мога да кача сега снимка, но реотана представлява ширина 38см, дълбочина 34см, маниста с навит кантал вътре и положено/набито в легло от гофрирана ламарина.

Чудя се дали да не го извадя и поръчам същия кантал (Общата дължина е 2,10м) и после да си го наредя, само едно запояване, където се съюзяват в 4 ми убягва. Това май е най-евтиния вариант, за който се сещам.

По-лесното е да поръчам да ми направят за 14лв/м - но не знам колко е качествено това (по 30лв на реотан)?

Последния вариант - да намеря реотан с приблизителни размери и мощност (до 30-35лв) и да го взема, като забравих да питам майстора дали не трябваше и изводите да се гледат какви да са, но те лягат реотаните, така че не е нещо извънземно.

Фурната е с един ключ/терморегулатор и грил (в последната степен, 2000W), според вас има ли смисъл да преправям/сменям ключ, с който да мога да включвам само долен/горен реотан (както на Раховеца има такава свобода) ? Майстора ми каза, че за 10лв може да се монтира друг ключ, но ще грее само горен на макс или само долен на макс...


За София видях, че се препоръчва на Ботев и Сливница, Мадрид/Черковна.

Тема "реотан на фурната марка .........." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: