Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
bill47 - напреднал
Някой знае ли как се регулира датчик (като този на снимката от линка )за ниво на пералня самсунг . проблема е че не пълни достатъчно вода . на датчика има три винта за настройка но не знам кой за какво е .http://www.tehcomservis.com/forum/topic ... topic=1930
Борислав Бачовски - напреднал
bill47, нивомера е регулиран на стенд. Тези три винта, НЕ СЕ пипат. От регулировката на ниворегулатора извършена от производителя, зависи качеството на прането и нормалното изпълнение на зададената програма. Това е датчик, които подава сигнали на програматора и той съответно изпълнява. Запомнете едно единствено нещо, за качественото изпиране на прането, НЕ е нужно високо ниво на водата. Не слушайте оплакванията на нежният пол. Не позволявайте да доливат допълнително количество вода. Не е за пренебрегване и почистването на камерата, към която е присъединено маркучето на ниворегулатора. Един пример: когато перете на ръка /или съпругата/, под вода ли търкате това което перете, или над вода?
На много клиенти /клиентки/ съм го обяснявал, пък който, разбрал, разбрал.
Смятам, че бях достатъчно ясен, пък Вие си решавайте.
diduli - специалист
Аз на нашия Индезит го пипах и ....... я хвърлихме !!!! :lol:
lov - майстор
Борислав Бачовски написа:
Един пример: когато перете на ръка /или съпругата/, под вода ли търкате това което перете, или над вода?
На много клиенти /клиентки/ съм го обяснявал, пък който, разбрал, разбрал.

Същото е и като се завишиш дозата перилрн препарат..
Питаш го що като си насапунисаш много и като търкаш на ръка по трудно става. А то отговаря че в пералнята били друго. Ама жена му рекли хората не вдява. :axe:
bill47 - напреднал
водата не стига и до стъклото на вратата , къде може да е проблема (ако е проблем това )при положение че тръбичката е чиста и няма запушване . Има ли някакво правило колко вода трябва да има в пералнята ( например ако не слагаме никакви дрехи)
diduli - специалист
Защо направо не го замениш с нов...ако си струва естествено .
Борислав Бачовски - напреднал
bill47 написа:
водата не стига и до стъклото на вратата , къде може да е проблема (ако е проблем това )при положение че тръбичката е чиста и няма запушване . Има ли някакво правило колко вода трябва да има в пералнята ( например ако не слагаме никакви дрехи)

bill47, в последно време на пазара се появиха много нови модели перални. Има перални за количиство сухо пране от 3 до 9, 10 кг. В инструкциите за ползване на уреда, на някой перални е посочено количеството вода консумирано при различните програми, а също и консумацията на ел. енергия. Тези показатели са с информативен характер за клиента, но това не са точни технически параметри /а има и доста пропуски при превода/. Точните технически параметри са при производителя. Това, че водата не стига до стъклото, е нормално. При основно пране, толкова вода е достатъчна. Ако, наистина сте взел решение за подмяна на пресостата, сменете го, но новият ще пуска същото количество вода. Разликата ще е в похарчената сума и времето за подмяна.
lov - майстор
bill47 написа:
водата не стига и до стъклото на вратата , къде може да е проблема (ако е проблем това )при положение че тръбичката е чиста и няма запушване . Има ли някакво правило колко вода трябва да има в пералнята ( например ако не слагаме никакви дрехи)
В различните етапи на пране количеството вода е различно. При пред пранетата водата е по мало и долу горе това е нивото на водата когато се пълни пералнята без пране в нея.Водата всъщност е 1/2 от режима на същинско изпиране. Когато е пълна с дрехи тя сама си допълва необходимото количество след като тъканите поемат водата от началното вливане. Както ти обясни колагата по горе водата не трябва да е много. Ня трябва да плуват дрехите вътре. Трябва да са полу сухи за да има изпиране. Тъй че не се връзвай на женски приказки че водата била малко. Същото е както те предуредих и преди за количеството перилен препарат. Машините са разчетени да работят на минимум консумативи. И ако добаваш в повече това не само че не помага ами и пречи. А в последствие този излишък от преарат няма как да се отмие на пълно защото не е предвидено по голямо количество вода.
Здравейте и от мен.
bill47 е задал много хубав въпрос и аз имам абсолютно същият, но... "майстори" много, отговори - никакви!
Интересно ми е също защо като трябва да НЕ СЕ ПИПАТ винтовете за регулиране на този датчик, същите не са скрити, капсуловани или запечатани без достъп, а са напълно достъпни за "пипане" ?!? Значи може ДА СЕ ПИПАТ! :)
Аз лично съм регулирал датчик на стар модел пералня (Graziosa) с 2 винта. Успешно успях да увелича нивото на водата и бях много доволен!!!
Та както bill47 е попитал и аз питам за същото, за регулирането на пералня с датчик с 3 винта кой за какво е или по-точно кой е за увеличаване и намаляна на водата???
plamen6703 - майстор
На кое от нивата искаш да увеличаваш водата и на каква пералня /марка, модел/ с какъв ниворегулатор, щото ръчкачи колкото иска човек, но дали ръчкачите знаят, че нивата на водата в зависимост от различните режими на работа на пералнята са различни и ръчкайки едно ниво могат да объркат работата на "програматора" :)
По-късно може да се включат ръчкачи по темата и да ти кажат какво се ръчка по ниворегулатор, който е настроен фабрично, само ти го знаеш какъв е и не се налага да се пипа! :partyman:

Тема "регулиране на ниворегулатор за пералня ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: