• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте,

Лагерите на пералнята се разтропаха и дойде време за тяхната смяна. След като извадих казана от корпуса, се оказа, че двете части на казана са слепени термично. Подобно на залепени Полипропиленови тръби. Няма скоба която да съединява 2-те половинки. Ремонтирал съм лагери на пералня Индезит и там си беше със скоба. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и как е решил проблема? Опасявам се че има вероятност да се счупят парчета от казана, ако се опитам със сила да ги разединя. Давайте акъл.
Искам да попитам след толкова време как се справихте с ремонта на пералнята,защото и ние имаме същия проблем в момента.
nakatasan - специалист
Здравейте, за кой модел на Whirlpool става въпрос? Имам предвид буквено-цифровия код на пералнята. Нашата също й тропат и дрънчат лагерите. В гаранция е, но от сервиза работят само през работната седмица. В събота си почиват. На практика не мога да ги извикам да дойдат на адрес.
Как да постъпя?
Поздрави
Chefo77 - майстор
Носите пералнята в магазина. Или се съобразявате с работното време на сервиза.
plamen6703 - майстор
nakatasan написа:
Здравейте, за кой модел на Whirlpool става въпрос? Имам предвид буквено-цифровия код на пералнята. Нашата също й тропат и дрънчат лагерите. В гаранция е, но от сервиза работят само през работната седмица. В събота си почиват. На практика не мога да ги извикам да дойдат на адрес.
Как да постъпя?
Поздрави
Това е интересно потребителско мнение :)
Случвало ми се е вечер след 21:00 часа да се обади клиент "нещо да пита"... На въпроса ми - Вие работите ли по това време... отговаря, че почива в момента, но явно аз трябва да съм на разположение по всяко време :-D
На практика човек, ако иска да бъде посетен в дома си от сервизен техник, може да си запише ден и час и да си вземе един ден /половин ден/ отпуск, ако не може да излиза свободно през работно време.
Това е големият "кусур" на сервизите, че "работят само през работната седмица" :wink: и си позволяват да имат почивни дни :-D :partyman:
nakatasan - специалист
plamen6703 написа:

Това е интересно потребителско мнение :)
Случвало ми се е вечер след 21:00 часа да се обади клиент "нещо да пита"... На въпроса ми - Вие работите ли по това време... отговаря, че почива в момента, но явно аз трябва да съм на разположение по всяко време :-D
На практика човек, ако иска да бъде посетен в дома си от сервизен техник, може да си запише ден и час и да си вземе един ден /половин ден/ отпуск, ако не може да излиза свободно през работно време.
Това е големият "кусур" на сервизите, че "работят само през работната седмица" :wink: и си позволяват да имат почивни дни :-D :partyman:
С изказването си по-горе, не съм искал да обидя никой. Нямам възможност да излизам през работно време, пускането на отпуск също е приключение, защото е с предизвестие. Работното ми време е като на хората в сервиза и няма възможност да се засечем. Събота също е работен ден в повечето случаи в частния сектор.
Благодаря все пак за разясненията.
plamen6703 - майстор
Разбира се, че не си искал да обидиш никой. Приеми казаното от мен от веселата страна :)
Ако имаш добри съседи и може да се довериш да оставиш ключ за дома си това също е вариант...
Съвета ми е да носиш пералнята си в сервиз само, ако дефекта не позволява да се отстрани в дома ти. Това е моят съвет, а избора на варианти е твой.
Желая ти успех! :partyman:
DMN - майстор
plamen6703 написа:
Съвета ми е да носиш пералнята си в сервиз само, ако дефекта не позволява да се отстрани в дома ти. Това е моят съвет
И как един обикновен човек ще разбере, че дефекта на пералнята не позволява ремонт вкъщи, ако не дойде сервизен техник да види и прецени какво й е? А проблемът на nakatasan е точно в това.
plamen6703 написа:
Случвало ми се е вечер след 21:00 часа да се обади клиент "нещо да пита"... На въпроса ми - Вие работите ли по това време... отговаря, че почива в момента, но явно аз трябва да съм на разположение по всяко време
Ами то зависи от сервиза и човека. Имам познат, който държи сервиз за бяла техника. Имаше период, в който бях безработен, та той ме викаше да му помагам и да ходим по адреси за ремонт, монтаж на климатици или ремонт на друга битова техника. Въобще не го интересуваше времето и деня. Ходили сме и посред нощите да ремонтираме климатик в едно село на възръстна женица, или на монтаж през съботата и неделята.
Та да се чуди човек понякога на някои хора тук във форума, които по цял ден и цяла нощ "висят" по форумите да дават "съвети", и то през работно и извън работното им време - как намират време да пишат по форумите, а не искат да работят по всяко време :? .
П.П.
Добре, че пералнята е само със 6-то чувство, щото ако има и 7-мо чувство, сервизните техници обикновено се женят за тях.
Поглед откъм веселата страна.
:partyman:
Chefo77 - майстор
Колега, работата по време на почивка е въпрос на избор на работещия. Аз също си позволявам да работя до късно, и в неделя, но това го избирам аз. Не може да го избира клиента, защото някакси не е правилно да искаш другите да работят, когато ти почиваш. Редовно се случва някой обект да бъде отказан, защото държат да бъде в неделя монтажа. Това няма връзка със случая на nakatasan, колегата дори не е намекнал за това!!!
На мен ми се е случвало да ми звънят в неделя в 8 сутринта, за да ме питат дали съм на разположение - започнали да монтират ламинат, ама им се видяло трудно, ама да станело същия ден... Друг пък ми звъни в неделя в 15 часа, дали можело същия ден, че в понеделника не можел, заминавал вечерта, жена му оставала сама (може да има за какво да се притеснява човека), и най-нагло пита "А защо не можете сега"..
На мен като ме спука удължител на ВиК в 1.30, трябваше ли да искам да отворят магазин? :)
Иначе като се замислиш, има почивка за кафе, има смартфони ... Аз например сега обядвам, работният ден ще приключи към 21, по мой избор. :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с ремонта на пералня Whirlpool 6 чувство" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: