Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
mldm - специалист
Преди месец си свалих оста на дърводелската фреза за да и направя профилактика че започна да шуми -да гресирам лагерите или ако има нужда да ги сменя.Но под лагерните тела имаше подложки /пластини/ и не обърнах внимание коя къде е била.Сега като я монтирам и като притегна болтовете оста започва да се върти тежко/като че ли се посуква/ и мотора неможе да я развърти.Не съм сменял лагерите/ само ги гресирах/ но като я зъвъртя когато е с разхлабени болтове се върти много лесно.Невярвам да е от лагерите и сега съм я зарязал така че сега не ми трябва. Днес същото ми си случи и с оста на циркуляра-само развих капачките на лагерните тела и сложих грес на лагерите и притегнах болтовете с който е захваната към стойката и като го пуснах мотора неможе да го развърти като махна ремъка мотора си работи -2.2Кв 220V 2800об.Даите съвети къде греша и как да си центровам осите че скоро машините ще ми трябват.Лагерите са обикновенни.Знам че е хубаво лагера който е към диска или главата на фрезата да е самонагаждащ.
друмчо - специалист
Само с налучкване /опитвай/. Как лягат болтовете в отворите? Притягаш болтовете от едната страна, наблюдаваш от другата, ако има просвет - там са подложките и обратно.

Тема "Проблем след профилактика" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: