Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
jj77 - специалист
Здравейте,
Апратамента ми е с метална врата (единствена), която е от т. нар. самоделки, правена преди доста години когато нямаше голямо предлагане на врати на пазара и човек гледаше да спести някой лев и мой познат ми я прави. Поради моя невежест (а и не съм мислил тогава за изолации, саниране и т.н.), врата не е топлоизолирана отвътре, а е куха между майките.
Имам идея да направя няколко малки отвора с ф.6 в горната част на вратата (може би в тясната й част) и да вкарам пяна, за да я 'стопля'.
Притесненията ми са следните:
- раздуване на ламарините (не знам колко мм е ламарината), но предолагам е достатъчно дебела за да не подаде;
- изолационни възможности на пяната;
- как да преценя необходимото количество пяна, което да вкарам.
- не познавам конструкцията на вратата и не съм сигурен дали пяната ще стигне нявсякъде.

Ако имате други предложения, съм готов да чуя. Благодаря!
pavkatay - майстор
Вероятност за успех имаш, ако разпробиеш отвори (примерно 12 мм) през всеки 8-10 см по вертикала и хоризонтала и след това във всеки отвор по малко пяна и с изчакване да постегне и после продължаваш в следващите отвори.Идеята е да не напълниш пространството в центъра на вратата наведнъж и липсата на оребряване и раздуването на пяната да доведе до дефорации.
Иначе пяната е добър изолатор.При раздуването си, обаче не увеличава безкрайно обема си, затова няма да минеш с няколко отвора ф6.
Krass - майстор
Има една розова пяна на Церезит, която уж не увеличава обема си. Използва се за директно лепене на изолации.
karimddd - напреднал
jj77 написа:
Здравейте,
Апратамента ми е с метална врата (единствена), която е от т. нар. самоделки, правена преди доста години когато нямаше голямо предлагане на врати на пазара и човек гледаше да спести някой лев и мой познат ми я прави. Поради моя невежест (а и не съм мислил тогава за изолации, саниране и т.н.), врата не е топлоизолирана отвътре, а е куха между майките.
Имам идея да направя няколко малки отвора с ф.6 в горната част на вратата (може би в тясната й част) и да вкарам пяна, за да я 'стопля'.
Притесненията ми са следните:
- раздуване на ламарините (не знам колко мм е ламарината), но предолагам е достатъчно дебела за да не подаде;
- изолационни възможности на пяната;
- как да преценя необходимото количество пяна, което да вкарам.
- не познавам конструкцията на вратата и не съм сигурен дали пяната ще стигне нявсякъде.

Ако имате други предложения, съм готов да чуя. Благодаря!
здрасти
според мен не се опитвай по този начин,миналата година минах по този път.
Ако ти е възможно да отвориш ламарината на вратата от вътрешната страна
и вкараш каменна вата след което е завиваш с винтове (нитове) каквото
ти е под ръка.
Според мен това е начина.
zimel - специалист
jj77, за изолация от корк залепена от вътрешната страна на вратата мислил ли си?
jj77 - специалист
не съм мислил за корка, но сякаш няма да ми се върже в интериора. Ще огледам какви цветове се предлагат на пазара. Ако намеря подходящ може и това да е решението.
pet.kan - специалист
ако има оребрявания, каквато и пяна да вкараш остават термомостове и предават студ/топлина от едната страна на другата
въздухът вътре е също толкова изолация
осезателен ефект ще има с плоскости/корка и от двете страни
имаше една тема за орнаментна врата - може да я докараш после както ти харесва с ХДФ

Тема "изолация на входна метална врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: