Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
djendov - специалист
Кажи от къде си, в мобилната версия не излиза град, дори и да си го писал
Hoвoceлckи - майстор
Няма го и в "стационарната версия" града му, негова си работа.
Чул съм да казват: "не прави непоискано добро"
Теча не е от уплътнението. Огледай добре около (под) маншона, изходящия (гофриран) маркуч (който е от казана към филтъра на помпата; точно захващането му към казана), нагревателя отзад. Ако теча е от заварките на планката носеща двигателя, също е логично да прокапва с малко закъснение (след създаване на макар и минимално налягане). При свален заден капак осветявай дъното на казана и с помощта на огледалце пробвай да огледаш обстойно.
Друго, малко по екстремно ... Подсигуряваш се добре срещу капенето и пълниш казана принудително почти до горе. Създаденото по-голямо налягане предизвиква по-сериозен - видим теч (може да се оформи струйка). Внимавай да не се мокри двигателя. Ако това се случва - в никакъв случай не включваш пералнята. Кажи ни, ще даваме допълнителни указания.
krasi92 - майстор
Варовикови дето се натрупва по емаилирания казан го съсипва за 10-12 години.Ако разглобяваш капака внимавай за уплътнението щото ако го скъсаш друго освен втора употреба няма.
Извинявам се, че не уточних местоположението си - София.

Хмм, Hoвoceлckи, защо си убеден, че не капе от уплътнението? Аз проследих доста детайлно наляво и нагоре, надясно и нагоре от капката и е сухо, тоест капката не се стича от някъде по-високо, поне не и по повърхността на казана. Иначе светя със силен фенер, но проблема е, че под обръча се образува много тясна и дълбока пролука, в която не мога да видя точно самото начало на капката от къде идва.

Ето и една снимка (точката е от където капе):
Изображение
krasi92 - майстор
Почти сигурно изгнил казан.Внимаваи с гумата щото резервни до сега не съм намерил от нито един модел.Знаеш ли на колко години е машината случаино.
preslav - майстор
velmoja написа:
Извинявам се, че не уточних местоположението си - София.

Хмм, Hoвoceлckи, защо си убеден, че не капе от уплътнението? Аз проследих доста детайлно наляво и нагоре, надясно и нагоре от капката и е сухо, тоест капката не се стича от някъде по-високо, поне не и по повърхността на казана. Иначе светя със силен фенер, но проблема е, че под обръча се образува много тясна и дълбока пролука, в която не мога да видя точно самото начало на капката от къде идва.

Ето и една снимка (точката е от където капе):
Изображение
Една идея, която аз бих опитал, на фона на мързела да разглобявам цялата пералня. Демонтираш нагревателя, опипом установяваш колко ктлен камък се е натрупал. Внимателно (със спринцовка ако щеш) наливаш препарат за отстраняване на котлен камък, промиваш, подсушаваш. Има вероятност да текне и повече! После наливаш епоксидна смола, монтираш нагревателя, чакаш 24 часа и пробваш.
Иначе уплътненията много ми приличат на тези подложки, които се слагат на каплите на велосипедите между спиците и вътрешната гума. Може да се ползва и вътрешна гума, ако подложката идва тънка.
Прецени и състоянието на уплътнението на нагревателя, ако е одървено го сменяй, а можеш да се осигуриш и с термоустойчив силикон.
Успех!
krasi92 - майстор
Колега разглобявал ли си такъв вид пералня.Гумата която е там е строго профилирана и няма общо с колоезденето.Релефа на казана е такъв че ако опиташ твоя вариант с епоксидна смола ще ти трябва около 5-6 килограма и върху варовика и емаила резултата е съмнителен.Ако питащия държи да възстанови машината трябва си разглобяване.
Hoвoceлckи - майстор
+1 Работата отива на вадене на казана. Ще се повторя - течът може да е от много места. Просто след стичане това е най-ниската точка. Забърши, подсуши и започни да пълниш. Щом прокапе опипай с пръст дъното на казана между обръча и планката носеща двигателя. Ако предпочиташ ползвай хартя, салфетка, парцалче... идеята е да се убедиш, че водата идва от другаде, а не избива от обръча. Все пак има и някаква нищожна вероятност да е и от там (ако е загнил казана точно там).
Да се включа и аз. Имам 1 пералня при наематели. Bosch, около 5 годишна.
Предишните наематели нещо не са внимавали и протичаше по малко.
Отворих филтърчето за боклуци, долу дясно. Оказа се, че е препълнено със стотинки и клонки. Още като го отвъртах бликна вода.
След това 2-3 пъти пералнята е спряла да тече.

Но сега, месец по-късно отново е протекла. Съмнява ме, че от преди образувалото се налягане от запушването е избило някоя връзка.
Доста съм сръчен, но перални точно, не съм отварял. А и има допълнителен проблем, че не е при мен пералнята.
Най-вероятно ще е майстор. Или наемателите ще извикат техен човек, или аз ще търся.
Но реших да пиша, в случай че е нещо лесно за оправяне, мога и аз да му хвърля една ръка.
MamaMy - майстор
Както всяка работа извършвана от друг, не е нищо сложно. Да не е висша математика все пак? Отваряш на всякъде , пълниш с вода насред стаята и гледаш! Все от някъде ще капне. Като си загубиш три дни, викни майстор и ако ти поиска 50лв за 5 минути работа, съм сигурен, че ще му ги дадеш с облекчение! :-D

Тема "НАЙ- ВЕРОЯТНИТЕ МЕСТА ЗА ТЕЧ ОТ ПЕРАЛНЯ .." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: