Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
preslav - майстор
tripioo написа:
за съжаление не мога да локализирам теча :lцl: :rain: обърнах даже пералнията и нищо :( кадето и да пипам сухо .... а вчера на дългата програма 1 кофа вода изтече ....
Огледай много внимателно уплътнението на вратата - имал съм случай на уплътнение срязано от някакъв предмет високо над нивото на водата в пералнята, в покой вода не тече, но когато барабана се върти и водата се плиска, особено ако е продължително време, теча е значителен. Опипай с пръст диплите на въпросното уплътнение, а където напипаш нещо огледай по-внимателно.
Успех и да споделиш кой е спечелил битката!
naix - специалист
tripioo написа:
ЗДРАВЕЙТЕ ИМАМ 10 ИНА ГОДИШНА АВТОМАТИЧНА ПЕРАЛНЯ КОЯТО ПРЕДИ МАЛКЛО ПРОТЕЧЕ ... ДВАТА МАРКУЧА СА ЗДРАВИ... ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ОТ КЪДЕ Е НАЙ ВЕРОЯТНО ДА ПУСКА ВОДА ?
ЗНАМ ЧЕ ВЪПРОСА Е МНООО ГО ОБЩ , НО НЯМАМ ИДЕЯ КЪДЕ И КАКВО СЕ ГЛЕДА (ЗА СЕГА) И ТЪРСЯ НАСОКИ ...
Както съфорумците са отговорили - най-вероятното място може да е филтъра ( може просто да се е разхлабил и трябва да се донавие) или външните маркучи. Има вероятност да са се скъсали уплътненията, които са свързани с филтъра, но от вътрепната страна. За целта просто тварящ задния капак на пералнята и преглеждаш, ако има някъде пробив.
estorm - специалист
Една Индезит на 11г текна от уплътнението на температурния датчик. На гърба на барабана долу точно над ремъчната шайба на мотора.
riki888 - специалист
Преди време имахме една пералня Перла. Потече от барабана. На самия барабан се образува дупчица и от нея започна да тече.
lyubohar - майстор
Подложи отдолу вестник и проследи къде тече.
Gnus - специалист
Абе въобще отвсякъде може да ти е течът.
При мен капеше от уплътнението между цилиндъра и гърба на барабана. Имаше един "олук" над оста на двигателя,за да не капе върху него. Вместо това отиваше на пода водата и нямаше мокри следи по пералнята, а само по пода. Но поне се запази моторът.

Възползвай се от идеята с вестника, но гледай да я хванеш веднага, след като протече, защото после може да се изгубят следите. Не е проблем и да валиш задния и горния капак за тестовото пускане.
При мен капеше от уплътнението между цилиндъра и гърба на барабана. Имаше един "олук" над оста на двигателя,за да не капе върху него.
И при мен прокапа точно там над "олука" в най-ниската долна задна част на барабана. Чудя се дали мога да разглобя барабана сам за да видя от какво точно капе. Лесно ли е разглабянето или да не се захващам сам с това?
plamen6703 - майстор
На каква пералня лесно ли е разглобяването?
Пералнята е Whirlpool, не знам да ли е лесно, лесно беше да разглобя задния капак, за друго не знам дали е лесно. :)
plamen6703 - майстор
velmoja написа:
Пералнята е Whirlpool, не знам да ли е лесно, лесно беше да разглобя задния капак, за друго не знам дали е лесно. :)
Не знам колко искаш да я разглобиш :) Разглобява се много лесно, сваляш капака отгоре, след това изваждаш чекмеджето на перилният препарат, ще видиш винтчета, които трябва да развиеш за да свалиш лицевият панел, отвиваш ги и сваляш лицевият панел, сваляш долу ниско и лицевият панел под който е филтъра. Оглеждаш гуменото уплътнение около барабана как е захванато, има скоба, която се сваля и свалиш ли и нея и освободиш барабана, вече може да свалиш и лицевият панел пред барабана... в горната част ще видиш гумено съединение на чекмеджето как е захванато за казан....ще имаш доста видимост да огледаш за течове... каквото демонтираш и не си сигурен, че ще запомниш какво и къде е били, преди това снимай с телефона... същото важи и за кабелните връзки, ако се наложи да ги вадиш... снимането спестява доста ядове, ако се получи засечка при сглобяване... Ако не си сигурен, че може да се справиш сам, не е срамно да потърсиш помощ от специалист.
Желая ти успех! :partyman:

Тема "НАЙ- ВЕРОЯТНИТЕ МЕСТА ЗА ТЕЧ ОТ ПЕРАЛНЯ .." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: