Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
djendov - специалист
Изтече една кофа вода, а ти не разбра от къде?
Сваляш капаците и гледаш.
Пускаш пералнята да поработи и като тръгне да тече спираш, и проследяваш теча.
Ползвай хартия, помага за трудно достъпни места. Досега да я беше разчепкал тая пералня. Аз от неволю вече 2 пъти ремонтирам моята, ама става с отваряне гледане и мислене.
Я кажи честно, помогнаха ли ти всички изброени предложения от къде може да тече? Или за статистиката :)
novgradski - специалист
По принцип би трябвало да се вижда от къде сълзи или тече,защото водата в пералнята не е бистра и се образуват следи от теча.Понеже споменаха за пукнатини около точковите заварки -да допълня че на моя стария Индезит (освен от "оста" на помпата), много трудно открих пукнатина около ухото на единия болт който държи предната бетонена противотежест ,защото главата на болта е в това ухо и е зад "бетона" и не се вижда.Чак като свалих плочата -се видяха следите. Лично аз първо слагам отдолу вестник да видя долу-горе от къде капи (може и да подлизва...но може и да помогне).
...ама 1 кофа вода!?
djendov - специалист
Това имах предвид...
Поне да стане ясно от къде долу горе тече, та да помогне кой с каквото може. На мен също ми се получи цепнатина на маншона, която сълзи само докато центрофугира на високи обороти и е препълнена. Чуденка беше, ама като и отделиш 1 час от живота си и развиеш няколко болта, се разнищва историята.

И до автора: винаги спирай пералнята от контакта, като ровиш вътре и опипваш за течове. Мокра пералня-мокър под- 220волта по веригите..може да стане голяма беля.

Ама да изтече 1 кофа вода, пък да не разберем от барабана ли, от мивката ли...значи само си чешем езиците.
djendov, темата е на 5 години, аз я повдигнах вчера, защото на мен ми капе в най-долната задна част на барабана - от самата скоба, която обикаля барабана по цялата му задна обиколка. Не разбирам какво си се развикал и по кого по-точно.
preslav - майстор
velmoja написа:
djendov, темата е на 5 години, аз я повдигнах вчера, защото на мен ми капе в най-долната задна част на барабана - от самата скоба, която обикаля барабана по цялата му задна обиколка. Не разбирам какво си се развикал и по кого по-точно.
Определено никой не вика точно по теб, а по такива като теб - пералня е, не е космически кораб, разглобяваш и гледаш, доразглобяваш и чак тогава питаш с какво да репарираш. Имам пералня от същата марка, не съм я разглеждал, а и нямам такова намерение - даде ли дефект и си заминава, е зависи от дефекта.
Обикновено на местата, за които говориш обръчът изгнива. Обикновено това е обръч като на бидоните, има уплътнение между капака и самия бидон, а обръчът е сметнат така, че да притисне уплътнението. Не е нещо непоправимо, но така както се дървиш надали ще имаш адекватни отговори - ако следиш форума ще видиш, че Джендов ще пипне тук и там заради спорта, после ще срита в ъгала гадното устройство и ще си купи ново, а ти си оправяй 30 годишната пералня и се чуди къде е края и началото на обръча!
Съжалявам, че трябва да го кажа, но ремонти правя само заради спорта, другото е мазохизъм.
preslav, абсолютно съм на това мнение, че сериозен ремонт си е мазохизиъм и това ми е главната цел да разбера дали е нещо сериозно и направо да търся майстор или нова или е нещо дребно - може да се оправи с малко усилия.

В моя случай е точно от този обръч като на бидон, но като не бях свалил горния капак за да видя скобата му, си мислех, че това е част от барабана. В момента в който видях скобата отгоре ми стана ясна цялата архитектура на казана... реших да пробвам първо мързеливата - сложих силикон в най-ниската част на скобата и сега чакам 24 часа да видя ще помогне ли. Ако не помогне, ще търся такова уплътнение за да го сменя.
djendov - специалист
Значи не било толкова трудно. От хора регистрирани в тоя форум се очаква да ги сърбят ръцете. Вземаш инструментите и я мяташ. Ако се запънеш, звъниш и за 30-40-50лв идва някой и ти оправя проблема. Или на части, в казана и газ към магазина. Кой колкото му стигат силите. Какво си се разчудил да го отваряш капака или не :)
Нарочно не писах нищо след предния ти пост, Пресо го каза много точно. А темата освен, че е на 5 години, ще се чете може би след още 5. Коментара ми може да е с обръщение към автора, но се отнася за всички, които ги мързи да развият 2 болта, а са се разписали и чакат цяла България да им избърше кофата вода изтекла от пералнята.
Няма остър тон, нито викане, както си си помислил...че пък и за някаква си пералня!
Хайде...да стяга силикона и да напишеш какво е станало. Скептично съм настроен, ама пък знае ли човек.. Бих предпочел да сменя чаркалака, от колкото след 1 месец да вадя и отварям пералнята заради същата тъпотия.
preslav - майстор
Силиконът само ще замаже положението - същото като с женските цици, уж ги има, ама не са точно те.
Извинявам се за сравнението, но си е точно така - вероятно уплътнението (гарнитурата) не е основната причина, когато сам стигнеш до този извод ще си свалил изгнилия обръч и дано не смениш само него, а и сплесканото уплътнение!
опитвам се да помогна, а не да те ям - фенерче (очила за мен), оглед и решаваш дали словенците са по-хитри или ти. Няма невъзможни неща, има страх да не счупим вече счупеното, а от този наш страх живеят майсторчетата, на които не им пука, че са чупили и по-скъпи неща.
Hoвoceлckи - майстор
Аз се съмнявам, че обръча е изгнил. Колегата не казва, че тече отдавна. Не мисля, че е виновно и уплътнението. Ако изобщо течът е от там, има вероятност да е изгнила периферията на казана. Според мен обаче това е стичане от друго място. Там просто е най-ниската точка. Беше казано - водата оставя следи. Внимателен оглед със силна светлина (и очила за някои като нас :) ). Евентуално пускане на пералнята да пълни и наблюдаване. Трябва да се уточни кога протича - веднага с включването, когато е вкарала някакво количество вода, при започване на прането (въртенето на барабана) или при центрофугиране?
Благодаря за насоките, значи, всички метални части са като нови, така че обръча не е изгнил със сигурност. Пералнята НЕ е включена -
пълня вода през отворения люк, като след 4-тия литър вода започва теча, който всъщност е капка по капка - не е нещо брутално. После включвам пералнята да донапълни не знам тя си преценява колко - теча не се усилва. После върти като при нормално пране - теча е същия. Накрая празни - теча спира.

Ааа да уточня, че със силикона нищо не стана. От къде може да се купи такова уплътнение за под обръча, те що годе универсални ли са или всеки модел си има различно?

Тема "НАЙ- ВЕРОЯТНИТЕ МЕСТА ЗА ТЕЧ ОТ ПЕРАЛНЯ .." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: